Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-08-25

Jak wybrać drewnianą szafkę nocną do sypialni

Jeżeli zależy Ci, aby Twoja sypialnia już od progu zachwycała przytulnością i nastrojową atmosferą, pomyśl nad wyborem drewnianej szafki nocnej. Drewno jako materiał dodaje wnętrzu ciepła i przytulności, a jednocześnie może pasować do różnych stylów. Jednymi z głównych zalet, jakimi może pochwalić się drewniana szafka nocna do sypialni, to oryginalny design połączony z ciepłą kolorystyką naturalnego drewna.

Styl drewnianej szafki nocnej zależy od gustu

Styl drewnianej szafki nocnej do sypialni, to kwestia niezwykle istotna, a jednocześnie bardzo mocno indywidualna. Ten sam model drewnianej szafki nocnej do sypialni u jednej osoby przyspieszy bicie serca, druga nawet nie zwróci na niego uwagi. Dlatego zamiast kierować się modą, przy wyborze znacznie lepiej kierować się własnym gustem i upodobaniami. Jednak niezależnie od swoich preferencji estetycznych, warto również skupić się nad walorami praktycznymi. Zastanów się, co najbardziej potrzebujesz przy wieczornym rytuale, ile oczekujesz miejsca, czy trzymasz na szafce książkę, lampkę czy butelkę z wodą. Jeśli dobrze przemyślisz te kwestie przed dokonaniem zakupu, wybrana przez ciebie drewniana szafka nocna będzie Ci służyła wygodnie w codziennym użytkowaniu.

Trochę od strony technicznej

Niezależnie od tego, co Ci się najbardziej podoba, zwróć uwagę na funkcjonalność drewnianej szafki nocnej do sypialni i jej usytuowanie w stosunku do innych elementów wyposażenia wnętrza. W pierwszej kolejności oszacuj jej optymalną wysokość. Aby to ustalić, należy zmierzyć wysokość, na której znajduje się górna krawędź materaca. To właśnie punkt odniesienia, do którego powinna być dobierana wysokość drewnianej szafki nocnej. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdza się wariant, gdy blat szafki nocnej znajduje się na poziomie zbliżonym do poziomu materaca, na którym śpisz. Wysokości te nie muszą być identyczne, lepiej jednak, aby blat szafki nie znajdował się niżej niż 5 cm ani wyżej niż 5 cm od krawędzi materaca.

Aby było funkcjonalnie i wygodnie

Drewniane szafki nocne pomagają utrzymać porządek i ułatwiają codzienne życie. Są funkcjonalne, zazwyczaj mają jedną lub dwie szuflady oraz półkę, co pozwala na przechowywanie przedmiotów, takich jak książki, okulary, krople do nosa, telefon czy budzik. Aby były praktyczne, przy wyborze szafki nocnej, warto również zwrócić uwagę nie tylko na wysokość szafki. Właściwa wysokość na niewiele się zda, jeśli nie będzie jej towarzyszyć odpowiednia głębokość. Jaka głębokość drewnianej szafki nocnej sprawdzi się najlepiej? Nie powinna być zbyt głęboka, w przeciwnym razie wychodzenie z łóżka może być mało komfortowe. Najczęściej w zupełności wystarczająca okazuje się szafka nocna o głębokości 30 cm. Jeśli jednak potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, możesz zdecydować się na model nieco większy. Lepiej jednak, aby głębokość szafki nie przekraczała 40 cm.

Drewno dodaje uroku

Drewniane szafki nocne do sypialni niezależnie od rodzaju i tego, jak wiele przedmiotów trzymamy przy łóżku, zawsze będą praktycznym rozwiązaniem. Wyposażenie sypialni ma duże znaczenie - w końcu to tam wracamy po ciężkim dniu i jednocześnie zaczynamy nowy z samego rana. Warto zatem zatroszczyć się o jej dobry wygląd, zaczynając od wyboru drewnianej szafki nocnej. Ponadto, drewno dodaje ciepła i uroku każdemu pomieszczeniu, a odpowiednio dobrane do wnętrza może stworzyć zachwycającą aranżację.

 

DREWNIANA SZAFKA NOCNA BUKOWA VISBY ARHUS HIGH 2S
pixel