Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-01-18

5 zalet drewnianych regałów

Chyba nie można sobie wyobrazić domu, w którym nie byłoby drewnianych regałów. Mają szerokie zastosowanie, z którego nawet nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Drewniane regały, niskie i wysokie, w każdej aranżacji, od strychu po piwnicę spełniają niezastąpioną funkcję magazynową.

Drewniane regały – meble z oddechem

Drewniane regały przybierają różne formy, ale najbardziej popularna jest jego klasyczna i standardowa wersja. Są to otwarte meble, w większości nie mają pleców oraz przodu. Konstrukcja ta nadaje wrażenia otwartej przestrzeni i wprowadza do mieszkania nieco oddechu. Drewniane regały mają także jeszcze jedną zaletę. Są lekkie, co pozwala na wygodne przesuwanie i zmienianie miejsce. To sprzyja nowym aranżacjom wnętrz, a więc nigdy nie są nudne.

Najważniejsze zalety drewnianego regału:

  • trwałe, wytrzymałe i solidne - na te cechy drewnianego regału wpływa wiele czynników, poczynając od wyboru surowca, po jego odpowiednie wykończenie. Trwałość materiału powoduje, że niektóre z nich są używane z pokolenia na pokolenie
  • modne i eleganckie - wybór drewnianych regałów jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią naturalne wyroby, a wykonane z litego drewna meble na pewno będą służyć w domu przez wiele lat. Każdy drewniany regał to wyjątkowa unikalna struktura drewna, która nadaje nietuzinkowy zachwycający wygląd.
  • pasują do każdej aranżacji - zarówno we współczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach wnętrz, każdy drewniany regał zachowuje swój lekki i elegancki wygląd. Odpowiednio dobrany drewniany regał będzie pasował do wnętrza zarówno nowoczesnego, loftowego, skandynawskiego, rustykalnego czy klasycznego.
  • są przyjemne w dotyku – zrobione z litego drewna, o dobrze wybranej kolorystyce, prezentują się bardzo urokliwie w każdym pomieszczeniu. Naturalne drewno dzięki swoim zaletom jest materiałem trwałym i twardym, a jednocześnie delikatnym w dotyku. Można podziwiać jego wybarwienie i słoje, lub łatwo możemy zmienić wygląd drewnianego regału, impregnując go i malując na wybrany przez siebie kolor.
Regał drewniany Visby Klippen

Najważniejsza jest uniwersalność

Drewniane regały mogą znaleźć się zarówno w salonie, sypialni, jak i pokoju młodzieżowym czy dziecięcym, w pokoju gościnnym, łazience, domowym biurze czy w przedpokoju. A jeśli zajrzymy na niejeden strych lub do piwnicy znajdziemy tam zapomniane, służące od lat drewniane regały, które dźwigają przetwory domowe i pomagają w utrzymaniu domowego porządku. W garażu możemy na nich przechowywać narzędzia.

Drewniany regał może też służyć jako ścianka oddzielająca przedpokój od reszty mieszkania lub podzielić większe pomieszczenie. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ oddziela części domu, ale nie zabiera naturalnego światła. W razie potrzeby szybko i bez kosztów można taką aranżację zmienić. Drewniane regały są też nieodzownym towarzyszem miłośników książek. Mają bowiem dość duży udźwig oraz rozmiary odpowiednie właśnie do tego celu. To na nim książki najpiękniej się prezentują.

Regały drewniane modułowe Visby Klippen

To dzięki nim możemy zapewnić właściwe i praktyczne przechowywanie najróżniejszych przedmiotów. Dzięki tym cechom drewniane regały z pewnością mogą skutecznie zwalczyć bałagan w każdym pomieszczeniu. Drewniane regały dla wielu osób są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia ich domu.

pixel