Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało?

2020-01-10
Co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało? Kiedy tylko kładziesz się do łóżka, wydaje ono głośny pomruk sprzeciwu? Każdy gwałtowny ruch powoduje, że łóżko zaczyna skrzypieć? W środku nocy nie chcesz odwracać się na drugi bok, żeby przypadkiem nie obudzić osoby, która śpi obok Ciebie? Choć skrzypiące łóżko w pewnych sytuacjach może być powodem do żartów, to spanie na nim przez dłuższy czas powoduje sporą frustrację. Co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych porad.

Jak naprawić skrzypiące łóżko?

Jakiś czas temu kupiłeś nowe łóżko, jednak zaczęło skrzypieć tak bardzo, że nie możesz się wyspać? Istnieje kilka sposobów na naprawdę takiego łóżka – czasem wystarczy prosta naprawa, którą z łatwością wykonasz samodzielnie.

Dokręć śruby i inne mocowania

Zacznij od dokręcenia wszystkich śrub, które znajdują się w łóżku – również tych w trudniej dostępnych miejscach. Być może przyczyną skrzypienia może być niedokręcona śruba lub inne mocowanie, które powoduje przesuwanie się poszczególnych elementów konstrukcyjnych. To swego rodzaju pierwsza pomoc dla osób, które zastanawiają się, co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało – jeśli masz szczęście, to ten sposób powinien zapobiec niechcianym dźwiękom.

Wymień deski w stelażu

Dobrym rozwiązaniem może być również wymiana desek w stelażu. Często to właśnie one sprawiają, że łóżko głośno trzeszczy. W zależności od konstrukcji, możesz je zdemontować i położyć nowe deski – znajdziesz je w większości marketów budowlanych. Wybierz deski dobrej jakości i postaraj się umieścić je blisko siebie, tak aby były ulokowane niemal na całej powierzchni pod materacem. W ten sposób z pewnością uda Ci się zniwelować lub ograniczyć skrzypienie łóżka.

Dodaj dodatkowy punkt podparcia

Kolejny pomysł to dodanie dodatkowego punktu podparcia. Jeżeli łóżko ulokowane jest na czterech nogach, możesz przygotować sobie kilka grubych deseczek, które wykorzystasz jako dodatkowe nogi. Pod każdą z nich przyklej filc, tak aby nie rysowały podłogi. Możesz przykleić je do łóżka – dzięki temu nie będą przesuwały się podczas wstawania czy odkurzania, a Ty nie będziesz musiał za każdym razem umieszczać ich od nowa. Dokładnie zmierz długość desek – od tego zależy ich skuteczność.

Zastosuj filcowe podkładki

Dodatkowo możesz zastosować filcowe podkładki – nie tylko pod nogami łóżka, ale też w miejscach pod deskami, które stanowią stelaż. Jeśli uda Ci się zlokalizować miejsce, które najbardziej skrzypi, postaraj się umieścić tam większy kawałek filcu. W ten sposób zmniejszysz nacisk poszczególnych elementów, co może sprawić, że łóżko nie będzie skrzypiało tak bardzo, jak dotychczas.

Niestety, skrzypiące łóżko to problem wielu osób. Z reguły pojawia się w przypadku niedrogich łóżek, które wykonane są ze sklejki, a desek w stelażu jest niewiele. Tego typu łóżka potrafią zacząć wydawać niepokojące dźwięki już po kilku miesiącach użytkowania, dlatego taki zakup nie zawsze jest dobrym pomysłem…

Meble Visby – zapomnij o skrzypieniu łóżka raz na zawsze

Łóżka, dostępne w ofercie Visby, zaprojektowane są w taki sposób, aby zapobiegać skrzypieniu. Przy ich produkcji wykorzystywane jest wyłącznie najwyższej jakości lite drewno, które charakteryzuje się o wiele większą wytrzymałością niż sklejka. Dzięki temu łóżko jest o wiele bardziej stabilne i nawet po wielu latach użytkowania pozostaje w niezmienionym stanie. I oczywiście nie zaczyna wydawać niepokojących dźwięków przy każdym ruchu!

Dodatkowo dbamy również o to, aby wszystkie wzmocnienia i zaczepy wykonane były z najlepszej jakości materiałów. Gwarantuje to stabilność i codzienny komfort użytkowania, na przykład w czasie otwierania pojemnika na pościel. Drewniane łóżko, które w całości wykonane jest z wysokiej klasy litego drewna, to najlepsza inwestycja na lata. Dzięki niej nie będziesz musiał zadawać sobie pytania: co zrobić, żeby łóżko nie skrzypiało? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel