Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Czarne meble do sypialni – odważna aranżacja w stylu glamour

2021-04-22
Czarne meble do sypialni – odważna aranżacja w stylu glamour

W jakich sypialniach sprawdzi się czarny kolor? 

Ciemne barwy dobrze sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. Jeśli Twoja sypialnia jest przestronna i ma co najmniej kilkanaście metrów kwadratowych, możesz spokojnie zdecydować się na czarne lub bardzo ciemne meble. Istotne jest jednak to, aby sypialnia była dobrze doświetlona oraz by pozostałe barwy w aranżacji dobrze równoważył czerń.  A czy w przypadku małej sypialni należy zrezygnować z czarnych lub ciemnych mebli? Niekoniecznie. Muszą one jednak znaleźć się w towarzystwie bardzo jasnej podłogi i jasnych ścian, które dobrze odbijają światło. W przeciwnym wypadku sypialnia będzie wydawała się o wiele mniejsza niż jest w rzeczywistości. 

Czarne meble do sypialni – jak je wybrać? 

Czarne meble do sypialni to niezwykle odważny wybór. Obecnie w aranżacjach wnętrz królują jasne barwy, takie jak biel, beż czy delikatne szarości, dlatego ciemne meble są niejako wyłamaniem się ze schematów i przełamaniem trendów. Niemniej jednak pamiętaj, że sypialnia to Twoje królestwo – rządzą w nim nie trendy, a Ty. I to Ty masz czuć się tam dobrze.  Ciekawą alternatywą dla czarnych mebli mogą być ciemne meble w kolorze, jakim jest palisander. Meble te mają bardzo intensywną, mocno nasyconą barwę, która jest bardzo ciemna. Aranżacja z wykorzystaniem ciemnego drewna jest o wiele łatwiejsza, dlatego – jeśli nie masz 100% pewności, że czarne meble do sypialni to dobry wybór – koniecznie rozważ palisander.  Wybierając meble do sypialni, postaw na lite drewno. Meble drewniane są bardzo odporne na uszkodzenia i trwałe, dzięki czemu przez wiele lat zachowują idealny wygląd. Jest to szczególnie ważne w przypadku najważniejszego mebla w sypialni – łóżko drewniane z litego drewna zapewni Ci komfort snu, który będziesz doceniać przez bardzo długi czas. 

Co z dodatkami? 

Jeśli marzysz o sypialni z czarnymi meblami, koniecznie postaw na dodatki, które wprowadzą do wnętrza radość i pozytywną energię, a przy okazji dobrze je rozświetlą. W tym przypadku idealnie sprawdzą się dodatki w jasnym, odbijających światło kolorach – takie jak biel, beże czy złoto.  W ciemniejszych wnętrzach kluczową rolę odgrywa oświetlenie. Dzięki jego umiejętnemu rozmieszczeniu możesz wydzielić w sypialni kilka stref. Wystarczy, że umieścić małe lampki nocne po dwóch stronach łóżka, jedną dużą lampę na górze pomieszczenia i dodatkowe oświetlenie przy komodzie czy przy szafie. Jeśli w sypialni znajduje się toaletka, doświetl ją dodatkowo, tak aby spełniała swoje zadanie o każdej porze. Dodatkowo postaw w sypialni kilka eleganckich świec, które sprawdzą się podczas romantycznych wieczorów. 

A może łóżko tapicerowane z czarnym obiciem?

Bardzo ciekawą propozycją dla osób, które chcą wprowadzić kolor czarny do swojej sypialni, może być łóżko tapicerowane z obiciem w kolorze intensywnej, nasyconej czerni. Co ważne, czerń dobrze sprawdzi się zarówno w przypadku łóżek w kolorze jasnego, jak i ciemnego drewna – jak na przykład elegancki palisander.  W przypadku czarnego obicia łóżka tapicerowanego ogromne znaczenie ma jakość tkaniny. Ważne jest, aby była ona delikatna i przyjemna w dotyku – w końcu łóżko stanie się Twoim miejscem wypoczynku nie tylko w czasie snu. Ciekawą propozycją może być subtelna tkanina welurowa, która przypomina nieco plusz. Odznacza się ona delikatnym, ale zdecydowanie nie nachalnym połyskiem, który w przypadku czerni sprawdzi się wyśmienicie. Istotna jest także jakość – postaw na tkaninę, która jest łatwa w utrzymaniu w czystości i posiada powłokę hydrofobową, ograniczającą wchłanianie płynów. 

Ciemne meble do sypialni – poznaj ofertę Visby!

W ofercie Visby znajdziesz meble sypialniane, wykonane z prawdziwego, litego drewna. Jeśli zastanawiasz się nad ciemnymi meblami, doskonałą propozycją dla Ciebie będzie łóżko drewniane w intensywnym kolorze drewna, jakim jest palisander. To idealna alternatywa dla czarnych mebli, które po pewnym czasie mogą okazać się nieco zbyt przytłaczające.  Ciekawym rozwiązaniem może być również łóżko tapicerowane z czarnym obiciem, które – w połączeniu z innymi dodatkami w kolorze nasyconej czerni – pozwoli Ci na stworzenie sypialni w stylu glamour. Czerń i inne ciemne barwy to odważny wybór, dlatego warto zadbać tutaj o harmonię i równowagę – tym bardziej, że sypialnia ta na kolejne lata stanie się Twoim miejscem odpoczynku! 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel