Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-05-05

Czy drewniane witryny są praktyczne? Sprawdzamy…

Naturalne piękno oraz właściwości drewnianych mebli są cenione od wieków. Jednymi z piękniejszych w naszych domach są drewniane witryny, które pełnią funkcję użytkową i estetyczną. Możemy przechowywać w nich drobiazgi a jednocześnie stworzyć efektowną ekspozycję, którą chcemy się pochwalić przed gośćmi.

Drewniane witryny i ich rodzaje

Drewniane witryny doskonale wyglądają w każdym eleganckim salonie, gabinecie, jadalni czy biurze. W zależności od charakteru i przeznaczenia wybieramy witrynę o nieco innej specyfice. Przykładowe rodzaje witryn dostępnych w sklepie Visby:
Witryna kredensowa - najbardziej klasyczna z form. Zazwyczaj posiada szafki dolne i szklane drzwi na górnej części, co pozwala na wyeksponowanie pięknych naczyń lub kryształów.
Witryna biblioteczna - najczęściej jest wysoka i ma wiele półek.
Witryna szklana - posiada przeszklone drzwi oraz boczne ścianki, co umożliwia wyeksponowanie np. porcelany.
Witryna biurowa - to mebel, który posiada wiele szuflad i półek, co pozwala na przechowywanie dokumentów i przedmiotów biurowych.

W jakich aranżacjach sprawdzą się drewniane witryny?

Drewniana witryna powinna być dopasowana do stylu, w jakim zdecydowaliśmy się urządzić pomieszczenie. Ze względu na uniwersalność materiału, jakim jest drewno, witryny świetnie pasują do różnorodnych aranżacji. Jeśli chodzi o określenie stylu, do którego możemy dopasować drewniane witryny, z pewnością można wymienić klasyczne, rustykalne, skandynawskie, eklektyczne, a także industrialne. Amatorzy prostych form i minimalistycznych rozwiązań również znajdą dla siebie odpowiednie modele. Warto określić sobie na samym początku koncepcję, za którą chcemy podążać. Nie bez znaczenia jest też dobór drewna i barwy witryny. Dla przykładu: do aranżacji, w których dominuje słoneczny blask, pasują witryny białe. Takie same witryny w kolorze naturalnego ciemnego drewna to propozycja do wnętrz inspirowanych estetyką wsi.

Drewniana witryna Visby Norvik

Zalety drewnianych witryn

Drewniane witryny kryją w sobie wiele zalet. Po pierwsze, są bardzo eleganckie. Służą właścicielom przez długie lata, ponieważ drewno, to materiał wyjątkowo wytrzymały. Są dość proste w modyfikacji, jeśli pragniemy wprowadzić zmiany do mebla, przykładowo do zmiany koloru drewnianej witryny wystarczy odpowiedni lakier lub farba. Klasyczna drewniana witryna do salonu wyróżnia się przede wszystkim ponadczasowym, stylowym designem. Witryna do jadalni jest bardziej praktyczna, jeśli dolną część ma bez przeszkleń. Można wówczas przechować w niej obrusy czy akcesoria na stół. W górnej, przeszklonej części natomiast prezentujemy dekoracyjną zastawę. Ważne jest, aby drewniane witryny były dopasowane do przestrzeni, w której się znajdują. W zależności od modelu, witryny mogą uzupełniać aranżację lub też stanowić jej urozmaicenie.

W ofercie Visby:

Witryny są niezwykle praktycznym i do tego estetycznym elementem wyposażenia domu. Drewniane witryny w ofercie Visby, wykonane są z wielką pieczołowitością i z troską o drobne szczegóły. Polecane w różnych formach i różnej stylistyce, do wyboru w kilku modelach ze starannie wyselekcjonowanego drewna: dębowego, bukowego i sosnowego, dostępne w czterech kolorach (biel, naturalny, orzech i palisander). Zastosowane łączenie na "mikrowczepy" zapewnia brak sęków i skaz drewna na zewnętrznej stronie mebla. Użycie trwałego surowca w połączeniu ze stabilną konstrukcją daje solidny i wytrzymały mebel na lata.

pixel