Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Dębowa komoda - na co zwrócić uwagę przy zakupie

2023-05-18
Dębowa komoda - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Dębowa komoda to solidny, niezwykły mebel, który często bywa ozdobą całego pomieszczenia, a i sama służy także jako miejsce eksponowania dekoracji. Z powodu zalet dębowej komody, decyzja o jej kupnie nie powinna sprawić większego problemu. To mebel przede wszystkim pojemny i funkcjonalny.

…a w swoim wnętrzu schowa wszystkie przedmioty…

Dąb to jeden z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych rodzajów drewna, a komody z niego wykonane są piękne w swojej klasycznej formie. To na dębowej komodzie najpiękniej prezentują się eksponowane rodzinne pamiątki i ramki ze zdjęciami. Na niej mogą stać piękne wazony z ciętymi kwiatami lub kwiaty w doniczkach. To dębowa komoda może zastąpić szafkę pod telewizor. A pod tym wszystkim, w jej przepastnych szufladach, możemy przechowywać ukryte przed wzrokiem ubrania, buty, bieliznę, pościel i obrusy, płyty, książki, laptop, dokumenty, cenne przedmioty i pospolite szpargały, których nie chcemy trzymać na widoku.

Dąb przetrzyma wiele

Dębowe komody Visby są odpowiedzią na nasze meblarskie potrzeby. Lite drewno dębowe, z którego wykonano komody, jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i na wodę. Drewno dębowe to niepowtarzalny charakter każdego pnia, bogactwo form i faktur. Oryginalny i wyrafinowany wygląd dębiny sprawia, że umeblowanie nie tylko prezentuje się nieszablonowo, ale jest tak dobrej jakości, że zostanie w każdym wnętrzu na bardzo długie lata. Czy widzieliście w muzeach stare majestatyczne dębowe meble, które przetrwały stulecia? Współczesne dębowe komody dzięki zastosowanym rozwiązaniom sprawiają wrażenie mebli lekkich, mających klasyczne piękno w nowoczesnym designie. Odpowiednio pielęgnowane także posłużą pokoleniom.

Drewniana komoda dębowa Visby Norvik

Jak wybrać idealną dębową komodę dla siebie?

Chociaż dębowe komody zniewalają nas swoim pięknem nie powinniśmy ulegać emocjom bez rozsądnego rozplanowania przestrzeni i określenia odpowiednich jej rozmiarów. Zastanówmy się jakie przeznaczenie będzie miała nasza dębowa komoda. Czy ma być połączeniem półek i szuflad, czy potrzebujemy duże głębokie szuflady a może więcej małych, co pozwoli nam na lepszą segregację drobiazgów. Dębowa komoda musi być dopasowana do wielkości wnętrza - za mała czy też zbyt duża zaburzy kompozycję i jego harmonię. Zmierz nie tylko wysokość i szerokość, ale również głębokość, aby komoda nie wystawała „z szeregu”. Jeśli pomieszczenie jest długie i wąskie dobrym wyborem będzie model o niezbyt dużej głębokości, który nie będzie stanowił przeszkody. Ponadto, jeśli planujesz zakup dębowej komody z szufladami upewnij się, że po wysunięciu szuflad dalej będzie miejsce do swobodnego poruszania.

Gdzie pasuje dębowa komoda?

Dębowa komoda jest meblem pięknym, prostym i minimalistycznym, i aby podkreślić jej urok, aranżacja musi być spójna z całym wystrojem jaki panuje w pomieszczeniu. Dębowa komoda doskonale wyglądać będzie zarówno we wnętrzach loftowych, industrialnych przestrzeniach i eklektycznych mieszkaniach, gdzie podkreśli niebanalną aranżację. W domach w stylu skandynawskim, gdzie panuje biel i szarość, dębowa komoda idealnie ociepli pomieszczenie i wprowadzi do niego miłą atmosferę. Sprawdzając oferty sklepu Visby zwróć uwagę na dostępne barwy dębowych komód. Bez względu na to, w jakim kolorze dębową komodę wybierzesz, pielęgnując ją przede wszystkim unikaj mocnych detergentów. W czyszczeniu dużo lepiej sprawdzi się woda i miękka ściereczka.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel