Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-05-30

Dlaczego tak chętnie wybieramy łóżko drewniane z tapicerowanym zagłowkiem

Łóżka drewniane z tapicerowanym zagłówkiem od wielu lat budzą zainteresowanie klientów aranżujących swoje sypialnie. Trudno się temu dziwić. Poszukując idealnego łóżka do sypialni najczęściej w pierwszej kolejności rozważamy jego wielkość i wygląd, a zagłówek niewątpliwie wpływa na atrakcyjność tego mebla.

Łóżko drewniane z tapicerowanym zagłówkiem

Chyba każdy z nas ma takie chwile, kiedy to nie musi wcześnie wstawać do pracy i może dłużej pozostać w łóżku. Lubimy korzystać z takich okazji i poczytać książkę lub przejrzeć prasę, a może nawet w łóżku zjeść śniadanie, czy w chwili wieczornego relaksu z przyjemnością w łóżku obejrzymy film. W takich sytuacjach właśnie doceniamy komfort łóżka drewnianego z tapicerowanym zagłówkiem. Nic nie zastąpi piękna naturalnego drewna, ale tapicerowany zagłówek jest elementem, który wyraźnie podnosi atrakcyjność i funkcjonalność tego mebla.

Pięć atutów “za”

Łóżka drewniane z tapicerowanym zagłówkiem posiadają zalety, które czynią je wyjątkowymi. Przyjrzyjmy się powodom, dla których warto wybrać łóżko drewniane z tapicerowanym zagłówkiem:

  • pierwsze o czym pomyślimy, to wyjątkowy design, ale wygląd nie jest jedyną zaletą tego modelu łóżka.
  • wygodne podparcie pleców - kiedy wykonujemy czynności w postawie półleżącej. Warto w tym miejscu również nadmienić, że ze względu na miękkie obicie i wrażenie ciepła, jakie daje tkanina tapicerska, łóżko drewniane z tapicerowanym zagłówkiem to zdecydowanie najlepszy wybór.
  • tapicerowany zagłówek chroni ścianę - to nie tylko stylowe i komfortowe oparcie, pełni on również rolę bardzo praktyczną, jako ochrona ściany. Brak zagłówka w krótkim czasie może przyczynić się do powstawania zabrudzeń i przetarć na ścianie przy meblu.
  • wizualnie ociepla wnętrze sypialni - łóżko bez zagłówka powoduje, że wnętrze prezentuje się bezosobowo. Dlatego też wybór łóżka drewnianego z tapicerowanym zagłówkiem jest doskonałym sposobem na wizualne ocieplenie sypialni.
  • prezentuje się stylowo i wyrafinowanie - łóżko drewniane z tapicerowanym zagłówkiem wyraźnie wpływa na charakter wnętrza nadając mu wygląd elegancki i oryginalny.
Drewniane łóżko z tapicerowanym zagłówkiem Visby Frida

W jakich aranżacjach sprawdzi się najlepiej?

Łóżko drewniane z tapicerowanym zagłówkiem to przede wszystkim mebel, którego design istotnie wpływa na całe wnętrze. Najczęściej wybierane są do aranżacji glamour. Dodaje tam ono charakteru i przyciąga wzrok. Jednak nie jest to jedyna opcja. Łóżko drewniane z tapicerowanym zagłówkiem w neutralnym kolorze sprawdzi się w aranżacji skandynawskiej lub minimalistycznej, także w wystroju retro. Od tego, na jaki rodzaj oparcia się zdecydujemy, zależeć będzie ogólny wygląd sypialni.

Rozmiar zagłówka ma znaczenie

Warto pamiętać, by dobrze dopasować wielkość i styl łóżka drewnianego z tapicerowanym zagłówkiem do rodzaju pomieszczenia i jego metrażu, gdyż w aranżacji bardzo istotna jest harmonia i zachowanie właściwych proporcji. Przykładowo, w dużej sypialni doskonale odnajdzie się łóżko drewniane z zagłówkiem wysokim w stylu glamour. W niewielkim pokoju idealnie sprawdzi się łóżko drewniane z pikowanym zagłówkiem, którego wygląd będzie bardziej minimalistyczny. Niezależnie od tego, jaki rodzaj zagłówka w łóżku wybierzemy, takie modele zawsze będą dopełniać charakter sypialni i zwiększać przytulność wnętrza.

 

pixel