Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-02-28

Dlaczego warto postawić na drewniane meble w sypialni

Drewniane meble w sypialni powinny być estetyczne, trwałe oraz solidne. Ale przede wszystkim powinny być przytulne, ponieważ użytkujemy je codziennie. W sypialni spędzamy kilka godzin, tu rozpoczynamy i kończymy nasz dzień. W takiej sytuacji naturalne drewno w otoczeniu jest naszym sprzymierzeńcem.

Drewniane meble w sypialni - Idealny wybór dla wszystkich

Bez względu na to, czy preferujesz styl nowoczesny, modernistyczny, czy lubisz otaczać się przedmiotami minimalistycznymi, czy pławić się w luksusie stylu glamour, drewniane meble w sypialni to nie tylko doskonały wygląd i elegancki styl, to także wysoka wytrzymałość i długowieczność. Meble z litego, twardego drewna, takiego jak dąb, buk czy sosna są odporne na mechaniczne uszkodzenia i wiele czynników zewnętrznych. Dodatkowo ocieplą wnętrze, dopełnią naturalnego wizerunku sypialni i pomogą zapewnić zdrowy i komfortowy wypoczynek.

Które drewno jest najlepsze?

Drewniane meble w sypialni wytworzyć można niemal z każdego gatunku drewna, jednak najczęściej stosuje się dąb, buk i sosnę.
Najbardziej szlachetnym drewnem z wymienionych jest dąb. Jego naturalny kolor to ciepły brąz, idealny do przytulnej sypialni. Wybór mebli z dębiny to klasyka i elegancja. Taka sypialnia zawsze kojarzy się z ponadczasowością i luksusem.
Drewno bukowe jest zwykle jasne, o subtelnym i miłym dla oka odcieniu. Jego mocnymi cechami jest twardość i trwałość. Wdzięcznie poddaje się obróbce i pozwala na swobodną pracę nad kształtem i wzorami podczas produkcji. Meble bukowe są niezwykle trwałe i uniwersalne.
Sosna to również jasne drzewo z mocno zarysowaną linią słojów. Jest łatwe w obróbce, sprężyste a jednocześnie wytrzymałe na urazy mechaniczne. Zapewnia dobrą izolację termiczną i akustyczną, szybko schnie i łatwo pokryć je farbą. To poszerza możliwości aranżacyjne mebli sosnowych, pozwalając na zabarwienie ich niemal na każdy kolor.

Drewniane meble w sypialni łóżko Visby Poznań

Co przemawia za wyborem drewna?

Dlaczego warto postawić na drewniane meble w sypialni? Odpowiedzi jest kilka, a każda z nich wystarczy, aby wybór drewnianych mebli w sypialni był oczywisty.

  • Naturalny materiał - Wybierając drewniane meble w sypialni mamy do czynienia z materiałem naturalnym, bez dodatku substancji klejących. Drewno jest antyalergiczne i antystatyczne, dlatego wybór jest korzystny dla zdrowia.
  • Różnorodność formy - Obróbka naturalnego drewna pozwala na tworzenie drewnianych dzieł sztuki. W drewnie uzyskamy artystyczne frezy i żłobienia, czego nie da się osiągnąć w meblach z płyty wiórowej.
  • Trwałość przez lataDrewniane meble w sypialni są wyjątkowo trwałe. Użytkowanie nie zmniejsza ich uroku, a lata eksploatacji tylko dodają im charakteru i wyjątkowego nastroju.
  • Jedyne w swoim rodzaju - Drewnianych mebli nie da się podrobić. Każdy element ma swój niepowtarzalny charakter, rysunek drewna, sęki i odcienie. Nawet dwie jednakowe szafki różnią się wyglądem.

Taki wybór jest najlepszy

Chcąc urządzić niepowtarzalną sypialnię w jasnych barwach, warto zdecydować się na naturalne odcienie wspomnianych drzew. Widok natury oraz jak najmniejsza ilość dodatkowych substancji bez wątpienia wpłynie pozytywnie na jakość odpoczynku. Wszystkie te cechy przemawiają za tym, aby postawić na drewniane meble w sypialni. Zdrowe, oryginalne, trwałe i piękne stworzą niepowtarzalny klimat wieczornego odpoczynku przez wiele lat.

pixel