Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-04-04

Drewniana komoda do sypialni - na co zwrócić uwagę

Drewniane komody do sypialni stały się nieodłącznym elementem jej wyposażenia. Wszystko to za sprawą niezwykłej funkcjonalności drewnianych komód, które służą przede wszystkim jako podręczne miejsce do przechowywania, ale także wspaniale pełnią funkcję dekoracyjną.

“Commode” znaczy wygodny

Słowo komoda pochodzi z francuskiego słowa „commode”, oznaczającego „wygodny”. Pierwotnie drewniane komody do sypialni były przywilejem wyłącznie królewskich komnat. Dziś należą do najbardziej popularnych i pożądanych mebli, a wiele osób bez nich nie wyobraża sobie umeblowania domu. Spełniają funkcję podręcznego magazynu, tak pomocnego w uporządkowaniu rzeczy osobistych i setek otaczających nas drobiazgów. W sypialni komody głównie mogą służyć, jako miejsce na dodatkową pościel, koce czy poduszki. Szuflady w drewnianej komodzie są idealne do uporządkowanego przechowywania bielizny.

Tajemnica powodzenia komody do sypialni

Drewniane komody do sypialni praktycznie pasują do każdego stylu aranżacji – poczynając od retro, poprzez klasykę, do nowoczesności. Dzięki prostej konstrukcji drewniane komody do sypialni nie zajmują dużo przestrzeni, a jednocześnie same oferują mnóstwo miejsca do przechowywania. Przybierają różne kształty i wymiary, są na nóżkach lub bez, z różnych rodzajów drewna i różnej kolorystyce, ale mają wspólną cechę - są meblami, których pojemność wydaje się nieraz graniczyć z cudem. Sekret funkcjonalności drewnianej komody kryje się w przemyślanym układzie mniejszych lub większych szafek półek lub szuflad. To znacznie ułatwia utrzymanie porządku.

Jak wybrać komodę

Drewniana komoda do sypialni jest jednym z najczęściej kupowanych mebli. Przed wyborem komody warto uważnie zaplanować przestrzeń, w której chcemy ją umieścić. Powinniśmy dokładnie wymierzyć pomieszczenie, w którym stanie i sprawdzić, jak bardzo będą wysuwały się szuflady i czy po ich otwarciu nadal będziemy mogli swobodnie poruszać się po sypialni. Powinniśmy też dopasować styl drewnianej komody do pozostałych mebli. Jeżeli chcemy na drewnianej komodzie do sypialni postawić telewizor i oglądać programy w łóżku, dla komfortu zwróćmy uwagę na odpowiednią wysokość komody. Kiedy już wiemy gdzie i jakiej wielkości komodę możemy postawić, sprawdźmy ofertę sklepu Visby, aby wybrać dokładnie taką drewnianą komodę do sypialni, jaka jest nam potrzebna.

Komoda jest ozdobą

Sama w sobie drewniana komoda do sypialni jest meblem eleganckim, ponadto może dodatkowo spełniać funkcję dekoracyjną. Jeśli nie ustawimy na jej blacie telewizora czy sprzętu muzycznego, możemy wykorzystać tą przestrzeń na postawienie elementów dekoracyjnych, jak figurki, wazony z kwiatami, świeczki czy ceramicznej donicy z żywą rośliną. Komoda drewniana do sypialni to także idealne miejsce na książki, które czytamy przed snem. Taka aranżacja nada naszej sypialni indywidualnego przytulnego charakteru.

Komoda-drewniana-bukowa-Visby-KIELCE
pixel