Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-05-24

Jak odmienić swoją drewnianą sypialnię

Sypialnia jest najbardziej prywatnym pomieszczeniem w każdym domu. W niej przecież odpoczywamy i regenerujemy siły, jest więc to miejsce bardzo dla nas istotne. Dlatego jej wygląd jest tak ważny dla naszego samopoczucia, a jak będzie wyglądać zależy tylko od nas. Wiele osób jednak zastanawia się, dlaczego ich sypialnia nie jest wystarczająco przytulna.

Jak odmienić swoją drewnianą sypialnię?

Przeciętna sypialnia, zwłaszcza w bloku, jest to pomieszczenie nieduże, gdzie liczy się każdy metr powierzchni. Ponieważ nie wprowadzamy tam gości, często uważamy, że jej aranżacja nie jest aż tak istotna. Nic bardziej błędnego. W sypialni powinna panować przyjazna atmosfera, ponieważ w niej rozpoczynamy i kończymy każdy nasz dzień. To wystrój sypialni w dużej mierze wpływa na naszą energię o poranku i wyciszenie przed snem. Co jest powodem, że na widok swojej sypialni czujemy, że coś jest nie tak? Często problem stanowi staromodne łóżko, zbyt dużo i niedobrane meble, źle dobrana kolorystyka pomieszczenia lub po prostu panuje w niej przestarzały niemodny styl. Jeżeli masz takie odczucia - wniosek jest jeden - po prostu potrzebujesz zmian.

Wszystko zależy od gustu, ale…

Bez względu na wielkość sypialni najważniejszym w niej elementem jest łóżko. To od niego zależy styl i wygląd wnętrza. Jeżeli masz łóżko z litego drewna, pasujące do wszystkich aranżacji nie musisz go wymieniać. Zastanów się też nad aranżacją ścian. Od lat drewno jest jednym z najpopularniejszych surowców używanych w projektowaniu wnętrz i szczególnie w sypialniach sprawia, że stają się przytulne i zachęcają do spędzania w nich wolnego czasu. Może warto odmienić swoją drewnianą sypialnię lub wprowadzić modne elementy drewniane. Nowoczesna drewniana sypialnia to idealna propozycja dla miłośników i tradycyjnych, i nowoczesnych rozwiązań. Aby nie przeładować wizualnie pomieszczenia drewno w sypialni musi być zaaranżowane z umiarem, na przykład tylko na jednej ścianie. Wybór koloru pozostałych ścian to kwestia zarówno gustu, jak i potrzeb. Warto jednak pamiętać, że neutralny czy bardzo jasny kolor ścian stanie się kompozycyjną bazą, natomiast wyrazisty czy bardzo nasycony – nada całości charakterystyczny rys.

Drewniana szafka nocna Visby Viveca

Wymień małe meble

Dobrym pomysłem na odmienienie wyglądu drewnianej sypialni są nowe szafki nocne. Mogą to być dwie nietypowe drewniane różne szafki nocne, które nadadzą odmieniony designerski wygląd drewnianej sypialni. Kolosalną różnicę w wyglądzie odmienionej swojej drewnianej sypialni zauważysz wprowadzając nowe oświetlenie. Podobnie jak z szafkami nocnymi, również lampki nie muszą być identyczne. Jedna może być podłogowa, druga stołowa – wtedy dobrze, żeby pochodziły z tej samej kolekcji. Jeśli masz miejsce w sypialni, wstaw do niej toaletkę lub lustro stojące. Aby odmienić swoją drewnianą sypialnię nie musi to być wymiana całego wyposażenia, często wystarczy jeden element, by pomieszczenie nabrało ciekawszego charakteru. Niewielkie designerskie meble zawsze ożywiają aranżację. Co istotne, mogą one być w zupełnie innym stylu niż pozostałe meble. Kontrastujący element kompozycji ożywi całość, o ile ograniczymy się do jednego, maksymalnie dwóch przedmiotów stylistycznie odrębnych. Jeśli dołożysz ich więcej, aranżacja będzie wyglądała na przypadkową zbieraninę.

Zmień dodatki

Prostym sposobem na odmianę swojej drewnianej sypialni jest wybór nowych, kolorowych dodatków. Rozwiązaniem godnym polecenia jest wprowadzenie elementu, który wcześniej nie gościł w danym pomieszczeniu, np. oryginalnego fotela. Jeśli Twoja sypialnia jest niewielka warto ją optycznie powiększyć. Idealnym rozwiązaniem będzie wstawienie lustra. Możesz powiesić je nad łóżkiem, przy toaletce lub naprzeciwko okna – dzięki temu przestrzeń wyda się optycznie większa. Jeśli do tego dodasz świeczki w podobnych kolorach, ramki z ulubionymi zdjęciami lub zmienisz obrazy na ścianach całkowicie odmienisz swoją drewnianą sypialnię. Nie zapomnij o doniczkach z zielonymi roślinami, które zawsze wspaniale wyglądają z drewnianymi meblami i dekoracjami z drewna.

pixel