Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-04-17

Jak zaaranżować masywne łóżko z drewna

Masywne łóżka z drewna to klasyk sam w sobie. Wykonane z naturalnego materiału, meble te są trwałe i solidne, a sen na nich zdrowy. Stanowią punkt centralny sypialni nadając klasy każdemu wnętrzu. Są one bowiem niezwykle eleganckie, ale przy tym jednocześnie nowoczesne i klasyczne, a ponadto bardzo designerskie.

Drewno da radę

Masywne łóżko z drewna musi być dobrane rozmiarem do liczby osób, które będą na nim spały. Wysokość łóżka zależy w zasadzie od upodobań, ale - aby stworzyć oazę wypoczynku - znaczenie ma też wzrost, waga i czasami wiek użytkowników. W ten sposób potrzebujemy masywnego łóżka z drewna, które zajmie centralne miejsce w sypialni. Dlaczego z drewna? Ponieważ drewno jest naturalnym, zdrowym, mocnym i odpornym na uszkodzenia materiałem, które wytrzyma ciężar użytkowania, nie zmieniając swoich właściwości przez wiele lat.

Duże znaczy piękne

Masywne łóżka z drewna w nowoczesnych aranżacjach to często szykowne bardzo niskie meble, na krótkich, masywnych nogach. Natomiast w sypialniach w stylu klasycznych i retro możemy spotkać łóżka bardziej ozdobne, z dość wysokimi nóżkami. Na wygląd masywnego łóżka z drewna, poza jego wielkością, często znaczenie ma też skrzynia na pościel lub szuflady. Ta wygodna opcja schowka jeszcze bardziej podkreśla masywną bryłę mebla. Do dużego łóżka potrzebujemy dużej sypialni, wówczas aranżacja takiego wnętrza staje się przyjemnością.

Harmonia w sypialni

Masywne łóżko z drewna, poza swoją oczywistą funkcją, nadaje ton całej aranżacji. Aby sypialnia wyglądała przytulnie, musi w niej panować harmonia. Łóżko powinno zająć centralne miejsce, a po jego obu stronach powinny stanąć nocne szafki lub stoliki. Dopasowane wysokością i stylem do łóżka, nie powinny być zbyt blisko bryły łóżka, jednak na swobodne wyciągnięcie ręki. Już takie ustawienie nada wnętrzu symetrii, a masywne łóżko z drewna nabierze optycznej lekkości. Naprzeciw łóżka lub przy ścianie bocznej powinna stanąć komoda i szafa. Sklep internetowy Visby oferuje kolekcje mebli do sypialni i to jest łatwiejsza opcja. Możemy też z oferty, według własnych upodobań, skompletować wszystkie meble do sypialni.

Masywne łózko z drewna w stylu uniwersalnym

Wybór masywnego łóżka z drewna nie jest łatwy. Kuszą nas różnorodne style i modele łóżek. Ale najpraktyczniejszy jest zawsze wybór uniwersalny. Oferta Visby przedstawia wiele modeli o prostym, ale oryginalnym designie, który świetnie wpasuje się w wystrój każdej sypialni. Klasyczna, a jednocześnie nowoczesna sylwetka masywnego łóżka z drewna doda sypialni wizualnego ciepła, przytulności i charakteru. Taki model doskonale sprawdzi się zarówno w stylu retro, jak i w stylu nowoczesnym czy loftowym.

 

pixel