Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2022-12-13

Jakie atuty ma łóżko dębowe?

Łóżko dębowe pasuje zarówno do klasycznie zaprojektowanego, jak i nowoczesnego wnętrza, sypialni na poddaszu, a nawet do mieszkania loftowego. Można je umieścić wszędzie tam, gdzie stylistyka sypialni łączy klasykę z nowoczesnością. Łóżka dębowe w sypialni kojarzą się z wygodą, prestiżem i szlachetnością, tak, jak dąb utożsamiany jest z solidnością i długowiecznością.

Drewno dębowe to materiał niezwykle mocny i trwały. Ma atrakcyjną barwę z wyraźnym usłojeniem. Łóżko dębowe, wykonywane z przyjaznych dla człowieka i środowiska naturalnych materiałów, wspomaga proces regeneracji sił. Różnorodność współczesnych form pozwala dopasować łóżko dębowe do aranżacji każdej sypialni.

Łóżko dębowe – inwestycja na lata

Jeśli stawiasz na klasykę i naturalność – wybierz łóżko dębowe. Koneserzy mebli dębowych podkreślają estetyczny wygląd łóżka dębowego, stabilność i wyraźny, niepowtarzalny rysunek słojów. Ze względu na ich trwałość wiele osób traktuje je jako inwestycję. Łóżko dębowe to lokata, która w wielu wypadkach, z czasem, nawet zyskuje na wartości.

Zalety łóżka dębowego

Łóżko dębowe stało się symbolem elegancji w sypialni. Jeżeli lubimy klasyczne wnętrza, łóżko dębowe jest idealnym wyborem. Amatorzy nowoczesnej estetyki czy wnętrz utrzymanych w stylu eko, również cenią sobie piękną, naturalną barwę i rysunek słojów drewna dębowego. Tym, co sprawia, że łóżko dębowe stało się symbolem prestiżowej sypialni, są zalety dębowego drewna!

  • Twardość

Gęsta struktura drewna pozwala na trwałe i solidne mocowania, które zapewniają bezawaryjne użytkowanie mebla przez wiele lat. Dzięki temu dąb zyskał miano materiału na wielopokoleniowe meble. To ogromna zaleta przekładająca się na doskonały – wieloletni wygląd.

  • Łatwość obróbki

Obróbka drewna dębowego nie jest trudna, co zdecydowało o jego popularności jako materiału meblarskiego. W zestawieniu z twardością dębu sprawia, że łóżko dębowe może przybierać formy – od prostych surowych, po fantazyjne wzory.

  • Odporność na odkształcenia

Dobrze wykonane łóżko dębowe nie odkształca się z upływem czasu. To sprawia, że nawet długie elementy ramy bez trudu zachowują swój kształt. Warunkiem jest oczywiście odpowiednia jakość wykonania i pielęgnacja drewna.

  • Lepsze z biegiem lat

Proces starzenia drewna w przypadku dębu nadaje mu szlachetną, przyciemnioną, barwę. Lata nie zmieniają koloru na inny, a jedynie pogłębiają naturalne wybarwienie. A jeżeli łóżko dębowe po prostu się znudzi, lub nie pasuje do nowej aranżacji, można je spokojnie pomalować. Drewno dębowe doskonale znosi malowanie i zabiegi renowacyjne.

Łóżko dębowe Visby Modena
pixel