Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-01-09

Jakie ma zalety łóżko drewniane na wysokich nóżkach?

Kupując łóżko drewniane na wysokich nóżkach, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów: design, rodzaj drewna oraz wysokość nóżek. Na dobór nóżek wpływa kilka czynników, między innymi: wysokość ramy łóżka i materaca. Samo łóżko też nie może być za wysokie, zwłaszcza jeśli przeznaczone jest dla osób niskich. Dlatego ten wybór powinien być wyborem przemyślanym.

Coraz bardziej popularne

Łóżko drewniane na wysokich nóżkach jest coraz bardziej pożądanym meblem. Głównie pociąga nas ich naturalny materiał i nowoczesny design. Wyglądają bardzo dynamicznie, a wysokie nóżki nadają bryle łóżka wygląd lekkości. Naturalne drewno dodaje wizerunkowi elegancji. Takie modele z pewnością spodobają się osobom lubiącym styl nowoczesny z domieszką retro.
Ponadto drewniane łóżko na wysokich nóżkach pomoże optycznie odciążyć przestrzeń sypialni, co jest szczególnie ważne w niewielkich pomieszczeniach. Powszechnie uznaje się, że łóżka drewniane na wysokich nóżkach mają bardzo wiele zalet.

Korzyści z posiadania drewnianego łóżka na wysokich nóżkach

  • wygoda w czasie siadania na łóżku i wstawania z łóżka – ma to szczególne znaczenie dla osób starszych. Wysokie łóżko umożliwia dużo łatwiejsze wstawanie niż z niskiego. Dodatkowym atutem “zdrowotnym” jest fakt, że w czasie siedzenia na wyższym łóżku kolana ustawione będą pod kątem prostym, co jest ważne dla stawów.
  • dobra cyrkulacja powietrza – pod drewnianym łóżkiem na wysokich nóżkach zdecydowanie lepiej przepływa powietrze. Dobra cyrkulacja powietrza wpływa na utrzymanie zdrowego snu. Cyrkulacja powietrza pod łóżkiem zapobiega rozwijaniu się między innym roztoczy, bakterii i grzybów.
  • ułatwia posprzątanie pod łóżkiem – higiena sypialni jest szczególnie ważna dla dzieci i osób mających problemy z alergią lub astmą. Możliwość wygodnego sprzątania pod łóżkiem, zmniejsza ilość roztoczy i bakterii, co pozytywnie wpływa na zdrowy sen. Ponadto wyżej umiejscowiona rama łóżka jest mniej narażona na zabrudzenia lub otarcia np. butami lub odkurzaczem.
  • oddala od zawirowań kurzu – zawirowania kurzu przy samej ziemi są szczególnie niebezpieczne dla alergików, uczulonych na kurz. Łóżko drewniane na wysokich nóżkach zwiększa bezpieczną przestrzeń, w którą spokojnie może wjechać robot sprzątający.

Łóżka drewniane na wysokich nóżkach doskonale komponują się we wszystkich sypialniach. Zdrowe, ekologiczne, antyalergiczne drewno, z którego są wykonane, idealnie wpasowuje się w prawie każdy styl aranżacji pomieszczenia. Łóżka drewniane na wysokich nóżkach są wyjątkowo gustowne i nadają sypialni eleganckiego charakteru!

Łóżko drewniane na wysokich nóżkach - Visby Ammer
pixel