Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Łóżko sosnowe - co musisz o nim wiedzieć?

2023-05-18
Łóżko sosnowe - co musisz o nim wiedzieć?

Łóżko to jeden z nielicznych mebli, które towarzyszą nam przez całe życie. Sypialnie mogą być urządzone w najróżniejszych stylach, ale pierwszym i podstawowym elementem wystroju, którego będziemy poszukiwać to właśnie będzie łóżko. Powinno przede wszystkim być odpowiednio duże, wygodne i trwałe. Kierując się tymi kryteriami wielu klientów wybiera popularne łóżko sosnowe.

Idealny surowiec z Polski

Drewno sosnowe jest materiałem idealnym do obróbki, ponieważ jest giętkie i plastyczne, a jednocześnie odporne na działanie czynników fizycznych i mechanicznych. Drewno sosnowe jest też lekkie, co sprawia, że jego transport jest łatwiejszy niż w przypadku innych rodzajów drewna. Ponadto, nie ma problemu z pozyskaniem drewna sosnowego w naszym kraju. Sosna do wzrostu nie wymaga dużej przestrzeni i rośnie bardzo szybko, nawet zimą. To czyni ją surowcem popularnym i w przystępnej cenie. Te wszystkie zalety sprawiają, że po drewno sosnowe często sięgają wytwórcy mebli, czego efektem są oryginalne i ciekawe łóżka sosnowe. Doceniając te zalety, Klienci chętnie je kupują wiedząc, że łóżka sosnowe będą piękne i komfortowe przez wiele lat.

Dlaczego warto mieć łóżko sosnowe?

Każda osoba, wcześniej lub później, staje przed zadaniem urządzenia lub zmiany sypialni swojej lub dziecka. Musi wówczas podjąć decyzję, jakie wybrać łóżko? Wielu klientów wówczas decyduje się na ekologiczne i zdrowe rozwiązanie jakim jest łóżko sosnowe. Ponadczasowość drewna, naturalny koloryt, delikatne sęki, to cechy, które zdecydowanie przemawiają za wyborem łóżka sosnowego. Ze względu na swoje właściwości łóżka sosnowe są przede wszystkim polecane osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie. Drewno sosnowe ma właściwości elektrostatyczne, co oznacza, że nie przyciąga kurzu. Kolejną właściwością jest higroskopijność łóżka sosnowego, które reguluje poziom wilgotności w powietrzu dzięki absorbowaniu lub uwalnianiu pary ze struktur sośnicy. To sprawia, że łóżka sosnowe idealnie sprawdzą się także w pokoju dziecięcym.

Drewniane łóżko sosnowe Visby Laxbaken

Nienaganne w wyglądzie i jakości

Teraz, kiedy już wiesz, jak wiele naturalnych i zdrowotnych zalet ma drewno sosnowe, decyzja co wyboru łóżka sosnowego nie powinna budzić żadnych wątpliwości. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniego modelu łóżka, które stanie w Twojej sypialni - najbardziej prywatnym wnętrzu Twojego domu. Z pomocą przyjdzie Ci poznanie kolekcji łóżek sosnowych Visby, które łączą funkcjonalność i ciekawy nowoczesny wygląd. Pomimo tego, że drewno sosnowe jest nieco delikatniejsze od buku lub dębu, nadal spisuje się świetnie w branży meblarskiej. Łóżka sosnowe w sklepie Visby wykonane są z najwyższą dbałością o każdy szczegół, a zastosowanie litego drewna sosny czyni je niezwykle odpornymi na wszelkie uszkodzenia. Subtelny, ciepły kolor drewna sosnowego sprawia, że łóżko sosnowe ociepli wizualnie sypialnię, nadając jej charakter przytulnego wnętrza.

Kilka praktycznych uwag

Naturalny odcień łóżka sosnowego stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, ponadto sośninę bez trudu możemy pobielić albo przemalować na dowolny kolor, co tym samym pozwala dopasować łóżko do zmieniającego się na przestrzeni lat wystroju sypialni. By łóżko sosnowe dobrze wyglądało przez wiele lat, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, która ogranicza się do dwóch czynności: czyszcząc - przecierać ramę łóżka wilgotną ściereczką, a pielęgnując - nanieść niewielką ilość specjalnego oleju do drewna na ściereczkę, a następnie przetrzeć łóżko. Taką czynność wystarczy wykonywać raz na miesiąc. Regularna pielęgnacja łóżka odwdzięczy się tym, że będzie się ono pięknie prezentować przez długi czas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel