Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2019-12-17

Meble z litego drewna – czy warto?

Do niedawna w wielu domach i mieszkaniach królowały przede wszystkim meble z płyty. Dlaczego? Z powodu niskiej ceny, a także łatwości w utrzymaniu. Obecnie coraz częściej jednak stawiamy na jakość. Jesteśmy gotowi wydać więcej, aby cieszyć się meblami, które przetrwają lata – w przeciwieństwie do tych ze sklejki. Meble z litego drewna to jedna z najlepszych propozycji dla osób, które oczekują naprawdę wysokiej jakości, a jednocześnie chcą, by meble stały się prawdziwą ozdobą ich salonu, sypialni czy gabinetu.

Czym charakteryzują się meble z litego drewna?

Meble z litego drewna to wysokiej jakości wyroby meblarskie, które wymagają ogromnej wiedzy i umiejętności. Drewno musi być odpowiednio sezonowane, poddane skomplikowanej obróbce, a na koniec zaimpregnowane tak, aby było trwałe. Dzięki tak złożonemu procesowi możesz mieć pewność, że meble z litego drewna, które kupujesz, są najwyższej jakości i przetrwają w niezmienionym stanie wiele kolejnych lat.

Ogromną zaletą mebli z litego drewna jest ich naturalność. Znajdujące się na ich powierzchni słoje są niepowtarzalne, dzięki czemu nadają wnętrzom wyjątkowy charakter oraz możliwość codziennego obcowania z w pełni naturalnym, pochodzącym prosto z lasu, materiałem. Ekologiczne meble drewniane to w dzisiejszych czasach szczególnie cenione rozwiązanie.

Meble z litego drewna są też bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli po kilku latach użytkowania na powierzchni drewnianego łóżka pojawi się rysa, z łatwością można ją usunąć. Jest to możliwe, ponieważ wewnętrzna warstwa mebla wykonana jest dokładnie z tego samego surowca, co zewnętrzną – a zatem wystarczy tylko nieco zeszlifować powierzchnię, aby meble wyglądały jak nowe. Z tego powodu meble z litego drewna są bardzo dobrą inwestycją. Co prawda są droższe niż meble ze sklejki, jednak ich jakość nie budzi żadnych wątpliwości. No właśnie – a co z meblami ze sklejki?

Czy meble drewniane zawsze są … drewniane?

Naturalne meble drewniane są najzdrowsze dla człowieka – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Niestety, wiele osób popełnia dość poważny błąd, kupując meble drewniane, które w rzeczywistości... wcale drewniane nie są. Określenie „meble drewniane" upowszechniło się do tego stopnia, że producenci nazywają tak również meble, które wykonane są w całości ze sklejki, do produkcji których wykorzystano okleinę. Prawdziwe meble drewniane wykonane są w całości z wysokiej jakości czystego drewna. Poddane były fachowej obróbce, odpowiednio je sezonowano, a na koniec zaimpregnowano.

Tak naprawdę dobre meble drewniane wykonane są wyłącznie z prawdziwego drewna – bez sklejek czy oklein, które są jedynie tańszym zamiennikiem. Jak odróżnić jedne od drugich? Zgodnie z obowiązującymi normami, meblami z litego drewna można nazwać tylko te wyroby, gdzie ze sklejki wykonano tylko dna szuflad lub ścianę, znajdującą się z tyłu mebla. Przed zakupem warto upewnić się, czy wybrane przez Ciebie produkty to meble z litego drewna. Tylko one będą posiadały odpowiednie właściwości i charakteryzować się będą wieloletnią trwałością. Postaraj się również wybierać meble z litego drewna od sprawdzonych producentów.

Meble z litego drewna – wszystkie wnętrza je kochają

Ogromną zaletą mebli drewnianych jest ich uniwersalność. Nie istnieje chyba taka aranżacja, w której nie sprawdziłyby się meble z litego drewna – nawet jeśli jest bardzo nowoczesna i minimalistyczna. Meble z litego drewna sprawdzą się zarówno w salonie (którego będą najlepszą ozdobą), jak i w sypialni (naturalne drewno jest bardzo przyjazne dla organizmu).

Nowoczesne meble z litego drewna, jeśli wykonane są z należyta dbałością, mogą dobrze wkomponować się w bardzo eleganckie wnętrza – nadają one aranżacjom nieco ekskluzywnego charakteru, a dodatkowo świetnie komponują się z niemal każdym stylem wnętrzarskim. Jeśli więc właśnie urządzasz swój wymarzony dom lub planujesz gruntowne zmiany w sposobie jego urządzenia, zacznij od mebli z litego drewna. Staną się one najlepszą podstawą do dalszych kroków, a Ty będziesz cieszyć się oddechem natury w swoim domu.

Jak pielęgnować meble z litego drewna?

Wystarczy odrobina troski, aby meble z litego drewna odwdzięczyły Ci się tym, co mają najlepszego – pięknym wyglądem i cennymi właściwościami. Wbrew wielu opiniom, pielęgnacja mebli drewnianych nie jest skomplikowana. Wystarczy raz w miesiącu przetrzeć je delikatną ściereczkę, nasączoną specjalnym płynem do impregnowania drewna. W razie wątpliwości możesz dopytać już podczas zakupu mebli z litego drewna, jak je pielęgnować i jakich preparatów używać. Uważaj również na wszelkie gorącego przedmioty, jak rozgrzane garnki – naturalne drewno zdecydowanie nie przepada za bezpośrednim kontaktem z nimi.

Drewno – naturalna ozdoba Twojego domu

Meble z litego drewna posiadają wiele zalet, wśród których wymienić można trwałość, odporność na uszkodzenia czy możliwość odnowienia mebli nawet po wielu latach. Dla większości soó decydujący jest jednak fakt, że meble z litego drewna stanowią niepowtarzalną, naturalną ozdobę każdego wnętrza. Nie da się temu zaprzeczyć – codzienny kontakt z prawdziwym drewnem to najlepszy sposób na dobre samopoczucie.
Polecane
pixel