Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-04-17

Nowoczesna sypialnia - na co zwrócić uwagę przy zakupie drewnianych mebli

Aranżując nowoczesną sypialnię, twórzmy ją tak, aby była nie tylko piękna, ale również funkcjonalna. Powinna być dla nas miejscem przyjaznym i pełnym komfortu. Aby to osiągnąć warto nawiązać i czerpać inspiracje z trendów aktualnie panujących w meblarstwie.

Po pierwsze prostota

Charakterystyczną cechą aranżacji nowoczesnej sypialni jest jej prostota. Taka sypialnia potrzebuje minimalnej liczby mebli, a zastosowane kolory (brąz, biel, szarość, beż) powinny to odzwierciedlać. Najbardziej popularne w nowoczesnej sypialni jest użycie mebli w odcieniach naturalnego drewna. Ponieważ poszczególne gatunki drewna charakteryzują się ciepłym lub zimnym ubarwieniem - wykorzystując to możemy, w zależności od naszego gustu, uzyskać przytulny lub nieco bardziej surowy efekt w aranżacji.

Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej sypialni?

Żadna sypialnia nie obejdzie się bez łóżka. To ono jest głównym elementem nadającym ton całemu wnętrzu. I od tego powinniśmy zacząć. Projekt nowoczesnej sypialni powinien być prosty, ale nie nudny. W ofercie Visby znajdziemy piękne wzory łóżek z drewna dębowego, bukowego i sosnowego, łóżka z zagłówkiem drewnianym lub tapicerowanymłóżka na nóżkach lub łóżka ze skrzynią na pościel (te ostatnie są bardzo funkcjonalne zwłaszcza w mniejszych sypialniach). Każde łóżko z litego drewna, dzięki niepowtarzalnemu wzorowi słojów i ubarwieniu drewna, jest swoistym dziełem sztuki przeznaczonym właśnie dla nas.

Kolekcja mebli - wygodne rozwiązanie do nowoczesnej sypialni

Kiedy już dokonaliśmy wyboru odpowiedniego łóżka do nowoczesnej sypialni, powinniśmy, podążać za jego stylem i dobrać pozostałe meble. Najprostszym sposobem jest trzymanie się kolekcji, z jakiej pochodzi wybrane łóżko, ale nie powinno to nas bardzo ograniczać. Pozwólmy sobie przy wyborze na odrobinę fantazji, ważne jest jednak, abyśmy trzymali się kolorystyki drewna. Nowoczesna sypialnia powinna mieć szafkę nocną i komodę. Najbardziej praktyczne są te z szufladami, ponieważ pozwalają na łatwiejszą segregację przechowywanej bielizny i innych przedmiotów. Jeśli mamy wystarczającą powierzchnię w sypialni, świetnie wpasuje się nam szafa, których wybór, od dwu do czterodrzwiowych, znajdziemy w ofercie Visby ➡ szafy litego drewna Visby.

Dlaczego drewno?

Drewno zawsze było symbolem elegancji, niezależnie od tego, jak zmieniały się trendy mody, dlatego i dziś króluje w nowoczesnej sypialni. Jeżeli lubimy proste i szykowne wnętrza, meble drewniane są dla nas idealnym wyborem. Lite drewno jest materiałem trwałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, zdrowym i emanującym wewnętrzną energią. Jest antystatyczne i antyalergiczne, co zapewnia zdrowy sen. Meble z drewna są stabilne i trwałe na lata. Każdy kawałek drewna, dzięki swemu zabarwieniu i usłojeniu, jest niepowtarzalny, a więc idealny dla fanów natury i oryginalności. Do drewnianych mebli pasują wszystkie kolory, ponadto drewno genialnie pasuje zarówno do nowoczesnego szkła i betonu, jak i do stylowego, klasycznego kominka.

Nowoczesna sypialnia - łóżko drewniane Visby Poznań

Nowoczesna sypialnia Visby ⬅ poznaj wyselekcjonowane kolekcje mebli z litego drewna do nowoczesnej sypialni!

pixel