Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-01-25

Styl klasyczny w sypialni - wybór łóżka z drewna

Styl klasyczny w sypialni to uniwersalny i ponadczasowy pomysł na estetyczny, a zarazem funkcjonalny wystrój. Podstawowe atrybuty tego stylu, to prosta, niewymuszona elegancja połączona z komfortem użytkowania. To aranżacje, które nigdy nie wychodzą z mody i stale urzekają swoim wdziękiem.

Charakterystyka stylu klasycznego w sypialni

Klasyczny styl w aranżacjach, zainspirowany sztuką starożytnego Rzymu i Grecji, sięga XVII. wieku. Współczesna klasyka odrzuca jednak królewski przepych i bogactwo dekoracji tamtych czasów, a pozwala zaistnieć dodatkom w spokojniejszym tonie. Styl klasyczny w sypialni inspirowany jest dobrymi rozwiązaniami z przeszłości, ale wyciąga z nich najciekawsze i najbardziej eleganckie motywy, wplatając je we współczesny kontekst. Aranżacje stylu klasycznego w sypialni przede wszystkim cechuje uporządkowanie.

Jak osiągnąć efekt stylu klasycznego w sypialni?

Styl klasyczny w sypialni powinien być harmonijny i elegancki, w stonowanej palecie kolorów. Dominować w nim będą różne odcienie beżu, brązu, szarości, a także czysta lub złamana biel. Styl klasyczny w sypialni może też sięgać po pastelowe zielenie, błękity, a z bardziej wyrazistych kolorów pewnym wyborem będzie czerń, granat, głęboka czerwień i z umiarem dobrane złoto lub srebro. Najważniejsze to znaleźć umiar i własny "złoty środek", jako motyw przewodni sypialni.

Łóżko drewniane dębowe Visby Modena

Ponadto styl klasyczny w sypialni charakteryzuje wysoka jakość mebli i materiałów użytych w aranżacji, dlatego wybór łóżka z drewna jest w nim podstawą. Drewno zawsze wygląda dostojnie i ponadczasowo, podobnie jak ściany w jasnym kolorze.

Ogólne zasady stylu klasycznego w sypialni:

  • symetria w układzie całej sypialni i w jej meblach
  • spójność poszczególnych elementów wystroju i wyposażenia
  • jednolita paleta kolorystyczna
  • proste i lekkie faktury, często naturalne
  • wyważenie i doskonała harmonia
  • elegancja pozbawiona nadmiernego blichtru
  • wybór łóżka z drewna

Sypialnia w stylu klasycznym musi być autentyczna

Najważniejszym meblem w aranżacji stylu klasycznego w sypialni jest łóżko. To ono, funkcjonalnie i wizualnie, definiuje rolę pomieszczenia i stanowi jego centrum. Dlatego wybór łóżka z drewna jest najlepszy, ponieważ łóżko z litego drewna zawsze jest wyjątkowe. Każdy egzemplarz jest niepowtarzalny, bo wykonany z naturalnych kawałków drewna o odmiennym i oryginalnym układzie słojów.
Wybór łóżka z drewna sprawia, że naturalna faktura drewna i jego barwa doskonale wpisują się w estetykę stylu klasycznego w sypialni. Dodatkową zaletą jest to, że drewno jako materiał, z wiekiem nabiera większej szlachetności, a dzięki temu wystrój pomieszczenia większej elegancji.
Ponadto wybór łóżka z drewna do stylu klasycznego w sypialni to nie tylko doskonały wygląd, ale i trwałość. Styl klasyczny jest ponadczasowy, od dekad cieszy się niesłabnącą popularnością i nie wychodzi z kanonu designerskiej mody. Tak samo zatem trwałe powinny być łóżka, a drewno, jako materiał, jest tego gwarantem.

Łóżko drewniane dębowe Visby Modena
pixel