Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl
2023-05-09

Wybór tkaniny na tapicerowany zagłówek

Jeżeli lubisz mieć sypialnię z klasą, to nawet poprzez jeden przytulny element możesz wprowadzić do niej królewski przepych. Mowa tu o tapicerowanym zagłówku. Tapicerowany zagłówek prosty lub pikowany w kwadraty czy prostokąty, wykończony drewnem lub miękki, zawsze wprowadzi do pomieszczenia poczucie elegancji.

Zagłówek - przydatny element

Tapicerowany zagłówek w sypialni to element ponadczasowy. Od kiedy pamiętamy zagłówki były częścią wystroju sypialni, które wpływały nie tylko na wygląd łóżka, ale i na jego komfort. Tapicerowany zagłówek służy jako centralny element dekoracyjny i oparcie na łóżku. W nowoczesnych sypialniach pełni również funkcję oparcia pleców, kiedy czytamy książkę, pracujemy w łóżku z laptopem lub oglądamy film. Podczas spania trzymają w miejscu poduszkę i służą jako amortyzacji dla osób śpiących na brzuchu, ponadto chronią ścianę przed zabrudzeniem. Dlatego wybór odpowiedniej tkaniny na tapicerowany zagłówek to zadanie ważne.

W jakiej aranżacji sprawdzą się tapicerowane zagłówki?

Wiadomość jest dobra, łóżka z tapicerowanym zagłówkiem doskonale wpasują się w każdy styl aranżacyjny. Dzięki różnym wzorom i kolorom tkanin dopasujesz zagłówek do każdego wnętrza. Oczywiście istnieje kilka zasad, które mogą ułatwić wybór tkaniny na tapicerowany zagłówek. Na przykład:

  • styl nowoczesny - ma jedną zasadę - im prościej, tym lepiej. Do nowoczesnych wnętrz pasują zagłówki tapicerowane o prostym kształcie, najlepiej gładkie, bez pikowania, w stonowanych kolorach.
  • styl shabby chic - sypialnia shabby chic wymaga szykownych rozwiązań. Dobrym pomysłem jest zagłówek z białego postarzanego drewna, o obłych kształtach, w środku tapicerowany miękkim beżowym materiałem.
  • styl glamour - cechuje się finezją. Zagłówki mają stylizowane formy i pokryte są pluszowymi tapicerkami. Często ich design nawiązuje do dawnych pałacowych mebli.
  • styl skandynawski - sypialnia powinna być jasna, ciepła i przytulna. Osiągniemy to używając jasnego drewna i jasnych kolorów tapicerek.
Tapicerowane łóżko bukowe Visby Modena

Jak dobrać tkaninę na tapicerowany zagłówek?

Jeżeli masz w planie określoną kolorystykę sypialni, to tkanina na tapicerowany zagłówek powinna do niej pasować. Zawsze możesz zdecydować się na wybór kolorów neutralnych, które będą pasowały do każdego stylu aranżacyjnego lub schematu kolorów. Jest to zwłaszcza wygodne, kiedy za jakiś czas zechcesz zmienić kolorystykę i aranżację sypialni. Chcemy tu zwrócić uwagę na dwa rodzaje tkanin na tapicerowany zagłówek ze sklepu Visby. Tkanina Casablanca i tkanina French Velvet to wyjątkowo atrakcyjne tkaniny dostępne w 24 kolorach. Ich atutem, poza wysoką jakością jest przyjemna w dotyku miękkość przypominająca plusz. Materiały mają lekki połysk, co sprawia, że jednomilimetrowy włos podczas użytkowania mebli mieni się, zmieniając swoje ułożenie. Obie tkaniny mają wysoką odporność na ścieranie i mechacenie.

Jak zadbać o tapicerowany zagłówek?

Aby tkanina na tapicerowanym zagłówku wyglądała pięknie przez lata, zadbaj o jej odpowiednią pielęgnację. Odkurzaj zagłówek przynajmniej raz na dwa tygodnie. Raz do roku odśwież go za pomocą odkurzacza do prania wodnego. Na bieżąco usuwaj powstałe zabrudzenia, np. ślady kosmetyków, ślady z długopisu lub czekolady. Mniej uciążliwe tłuste plamy usuniesz za pomocą ciepłej wody z mydłem. Jeśli zabrudzenia są poważniejsze, zastosuj rozpuszczalnik do plam i szampon do mebli tapicerowanych.

pixel