Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Co musisz wiedzieć przed zakupem drewnianej komody

2022-12-22
Co musisz wiedzieć przed zakupem drewnianej komody

Drewniana komoda ma długą historię sięgającą siedemnastowiecznej Francji. Pomimo różnych epok i transformacji dziejowych, ten genialny mebel i jego przeznaczenie doskonale sprawdza się i dziś.

Gdzie pasuje drewniana komoda?

Drewniana komoda to nieodzowny element wyposażenia każdego domu i mieszkania. Idealnie nadaje się do przechowywania odzieży i różnorodnych akcesoriów. Błędem jest myślenie, że użycie komody ogranicza się jedynie do sypialni. Drewniana komoda dobrze sprawdza się w salonach, korytarzach i pokojach dziecinnych. Odpowiednio dobrana będzie pasowała w każdym pomieszczeniu. Niska może służyć jako stolik pod telewizor. Jest idealnym meblem, aby pomieścić najróżniejsze przedmioty, których nie chcemy eksponować na zewnątrz. Jest też nieocenionym miejscem do wyeksponowania stylowej lampy, zdjęć w ramkach, wazonu, figurek lub innych ozdobnych drobiazgów.

Drewniana komoda – w jakim stylu?

Drewniane komody, mogą być wykonane w stylu retro, nowoczesnym, minimalistycznym, nawiązywać do trendów skandynawskich, loftowych lub boho. Każdy design posiada odrębne cechy. Najpierw musimy zdecydować się, jaki styl nas interesuje. Drewniane komody mogą mieć przeróżny charakter. Jeśli mamy już zaaranżowane mieszkanie i tylko chcemy nabyć nową drewnianą komodę, najlepiej wybrać model, który będzie pasował do pozostałych elementów. Jeżeli urządzamy wnętrze od początku, postarajmy się wykreować spójną aranżację.

Drewniana komoda Visby Kielce

Komody drewniane – na co zwrócić uwagę?

Pamiętajmy, że drewniane komody mają ogromną przewagę nad wykonanymi z płyty. Przede wszystkim dlatego, że oferują większą trwałość, więc mogą służyć przez dziesiątki lat i być odnawiane. Dlatego wybór drewnianej komody powinien być przemyślany.
Przed zakupem drewnianej komody należy wziąć pod uwagę miejsce, w którym ma stanąć, dostępną przestrzeń i rozmiar mebla. Należy ocenić czy wybrana komoda pasuje do wystroju. Jeśli wystrój wnętrza jest bardziej romantyczny, warto zdecydować się na drewnianą komodę pomalowaną na biało, natomiast drewniana komoda z drewna dębowego, mango, bukowa lub polakierowana w kolorze orzecha lub wenge, będzie pasować do klasycznych oraz eleganckich wnętrz.

Drewniana komoda Visby Norvik
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel