Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Czym się kierować przy wyborze łóżka z drewna

2023-09-15
Czym się kierować przy wyborze łóżka z drewna

Odpowiednio dobrane łóżko z drewna znajdujące się w sypialni, to gwarancja zdrowego snu i komfortowego relaksu. Od jakości wypoczynku uzależniona jest nasza aktywność w ciągu całego następnego dnia. Warto więc zatrzymać się dłużej nad wyborem idealnego łóżka z drewna - dzięki temu, jakość naszego życia wzrośnie.

Dlaczego wybrać łóżko z drewna?

Łóżka produkowane są z różnych materiałów, jednak najlepiej jest postawić na drewno. Drewniane meble do sypialni są bardzo trwałe i solidne, a najważniejszym elementem wyposażenia sypialni jest łóżko z drewna. Można z niego korzystać przez wiele lat, mając pewność, że nie straci swoich wyjątkowych właściwości. Warto zwrócić uwagę na to, że drewno jest lekkie i elastyczne, a jego przetwarzanie nie stanowi wielkiego wyzwania. Sprawia to, że wykonane z niego łóżko można łatwo dopasować do potrzeb użytkowników. Warto mieć na względzie, że łóżka z drewna dają bardzo duże możliwości aranżacyjne - wkomponowanie ich w jakikolwiek styl nie sprawi żadnego problemu. Drewno charakteryzuje się ponadto znacznie lepszą izolacją termiczną niż na przykład metal.

Drewno jest dobre

Wybierając łóżko z drewna, należy zwrócić uwagę na kilka różnych aspektów. Na pewno podstawowe znaczenie mają wymiary. W zależności od tego, jak duża jest sypialnia, można zdecydować się na mniejsze lub większe łóżko. Łóżka z drewna są niebywale piękne i nadają sypialni przytulnego i relaksującego charakteru. Unikalny rysunek drewnianych słojów nadaje charakter wnętrzu i skutecznie przyciąga uwagę. Łóżka z drewna są zatem nie tylko szansą na komfortowy sen, ale i wyjątkową dekoracją każdej sypialni. Decydując się na wybór łóżka z drewna, zapewniamy użytkownikom komfortowy sen przez długi czas, ponadto szybko przekonamy się, że to dobra inwestycja. Meble zrobione z drewna są najzdrowsze dla człowieka ze wszystkich dostępnych na rynku, albowiem drewno jest materiałem, który nie przyciąga kurzu, co poza walorami estetycznymi, jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Nie należy zapominać o tym, że jest ono materiałem przyjaznym dla środowiska, który nadaje się do recyklingu.

ŁÓŻKO DREWNIANE SOSNOWE VISBY HESSLER HIGH

Drewno pasuje wszędzie

Łóżko z drewna to mebel, którego nie kupujemy często i nie wymieniamy co sezon. Jeżeli chcemy cieszyć się jego elegancją i funkcjonalnością, warto, jeśli wielkość sypialni na to pozwala, zdecydować się na zakup maksymalnie obszernego łóżka wyposażonego w dobry materac. W sklepie Visby znajdziemy łóżka z drewna różnej wielkości, w różnych modelach, w różnych stylach i z różnych gatunków drewna. Przed zakupem warto się dokładnie zastanowić, nad miejscem ustawienia łóżka w sypialni. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować jego wielkość do rozmiarów wnętrza. Eleganckie łóżka z drewna charakteryzują się przeważnie minimalistycznym wyglądem. Ich konstrukcja powinna być lekka, aby nie zdominować całkowicie przestrzeni. Można zdecydować się na łóżko z drewna, którego usłojenie jest dobrze widoczne, ale także kupić model pomalowany farbą lub pokryty lakierem.

Kto pyta, nie błądzi

Przy wyborze łóżek z drewna najczęściej zwracamy uwagę na zaletę jaką jest ich trwałość. Jest to uzależnione od rodzaju drewna, na które się zdecydujemy. Do wyboru mamy najczęściej: sosnę, buk i dąb. Najsolidniejsze, ale jednocześnie najdroższe będą łóżka dębowe. Nieco tańszy, a w niczym nie ustępujący jest buk. Jeśli szukamy bardziej ekonomicznego rozwiązania, zdecydujmy się na łóżko z drewna sosnowego. Drewno sosnowe jest mniej trwałe od dębu, ale nie znaczy to, że dokonując takiego wyboru nie będziemy z zakupu zadowoleni.
Nieodłączną częścią idealnego łóżka z drewna jest stelaż i materac. Są to z pewnością elementy, który decydują o jakości wypoczynku. Elastyczny stelaż oraz dobrze dobrany materac, charakteryzujący się odpowiednią twardością i rozmiarem, zapewniają plecom odpowiednie podparcie podczas snu. Wyboru tych elementów łóżka z drewna nie powinniśmy dokonywać samemu. Aby w pełni cieszyć się komfortem łóżka z drewna, zaufajmy doradcom ze sklepu Visby i skorzystajmy z ich doświadczenia.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel