Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Drewniana komoda – wersja nowoczesna czy klasyczna?

2020-06-02
Drewniana komoda –  wersja nowoczesna czy klasyczna?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze komody?


Wybierając komodę, należy po pierwsze zastanowić się nad tym, w jakim pomieszczeniu będzie się ona znajdować. Komoda w salonie powinna być bardziej minimalistyczna, a ta w sypialni może stać się raczej meblem do przechowywania niż ozdobą. Być może przyda się nam więcej szuflad, aniżeli półek. Każdy z nas ma też osobiste preferencje.

Jeżeli już to ustalimy, kolejny krokiem będzie zmierzenie wolnej przestrzeni, tak aby dokładnie zaplanować, jaką komoda może mieć maksymalną długość i szerokość. Często popełniamy ten błąd i kupujemy meble o złych wymiarach. Warto zwrócić uwagę na ten szczegół już na początku, by potem niemile się nie rozczarować. Przy wyborze dobrze jest też wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany mebel. Komoda z prawdziwego drewna niewątpliwie ma najwięcej zalet. Przede wszystkim jest bardzo trwała i potrafi przetrwać wiele, wiele lat w niezmienionym stanie. Do tego ozdobiona jest przez samą naturę – piękne słoje na powierzchni drewna wyglądają bardzo naturalnie i są niepowtarzalne, dzięki czemu komoda z litego drewna sama w sobie staje się wyjątkową ozdobą.

Drewniana komoda – mebel, który pozostanie z Tobą na lata


Drewniane komody są najlepszym wyborem przede wszystkim ze względu na ich trwałość. Drewno jest materiałem, który przetrwa bardzo długi czas, a przy tym zachowa swój dobry wygląd. Drewno należy do szlachetnych tworzyw, a wyroby z niego są prawdziwą ozdobą domu. Za wyższością mebli drewnianych przemawia też ich estetyka. Nie są one produkowane masowo, dlatego ich producenci przykładają ogromną wagę do szczegółów i wykończeń. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki, które każdy chciałby mieć w swoim domu. Oprócz tego meble drewniane charakteryzuje również wyjątkowa faktura czy zapach, których nie sposób podrobić. Nie dziwi więc fakt, że meble z litego drewna cieszą się ogromną popularnością, a projektanci wnętrz uważają je za absolutną podstawę dobrej aranżacji.

Komoda nowoczesna – w jakim wnętrzu się sprawdzi?


W zależności od tego, jaki styl króluje w mieszkaniu, można wybrać komodę nowoczesną lub klasyczną. Jeśli wnętrze urządzone jest w stylu modernistycznym, a w salonie panuje minimalizm, nowoczesna komoda będzie pasować wręcz idealnie. Warto zwrócić uwagę na kolor – nie powinien on odbiegać od koloru pozostałych mebli, ponieważ w ten sposób harmonia wnętrza może zostać w istotny sposób zakłócona. Jeśli chodzi o kolory mebli czy rodzaj drewna, najlepiej postawić na konsekwencję – pole do eksperymentowania pojawi się w momencie wyboru dodatków.

A może jednak klasyka?


Dla niektórych klasyka może oznaczać nudę, pójście na łatwiznę. Takie myślenie nie ma nic wspólnego z prawdą – w klasycznych, drewnianych meblach kryje się prawdziwe piękno, tak doceniane przez prawdziwych koneserów. Wielbiciele klasycznych mebli z pewnością to rozumieją. Klasyka to jedna z tych rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody – i dotyczy to nie tylko ubrań czy samochodów, ale też mebli drewnianych. Klasyczna komoda, wykonana z litego drewna, idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – w szczególności w salonie ub w gabinecie. Może też stać się świetnym tłem dla stołu w jadalni – w tym przypadku warto dyskretnie ją oświetlić. Dzięki temu wnętrze będzie bardziej przytulne, a domownicy i goście chętnie będą spędzać tam czas.

Visby – drewniane komody dla każdego


Visby to producent mebli drewnianych, w ofercie którego można znaleźć drewniane komody w różnych stylach. Każda z nich wykonana jest z dbałością o szczegół, dzięki czemu są bardzo trwałe. Dostępne są również różne rodzaje drewna i kolory mebli – można więc idealnie dopasować je do każdej aranżacji. Drewniana komoda to mebel, który – kiedy tylko pojawi się w mieszkaniu – staje się obowiązkowym elementem wyposażenia i trudno wyobrazić sobie wnętrze bez niego. Do tego drewno, charakteryzujące się niepowtarzalnym zapachem i fakturą, ma swój własny charakter, co z kolei sprawia, że wnętrze domu staje się miejscem wyjątkowym. Jedno jest pewne: zakup drewnianej komody zawsze jest doskonałym pomysłem.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel