Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Drewniana sypialnia - wady i zalety

2023-06-30
Drewniana sypialnia - wady i zalety

Od dziesiątek lat drewno stało się jednym z najbardziej poszukiwanych surowców, z jakich wykonuje się meble. Ale co tak naprawdę sprawia, że drewno naturalne cieszy się coraz większą popularnością? To idealny surowiec dla wszystkich, którzy kochają wyjątkowość, są wrażliwi na piękno i bliskość natury. Szczególnie drewniana sypialnia oferuje wiele możliwości uczynienia tego miejsca naprawdę wyjątkowym.

Dlaczego kochamy drewniane meble?

Drewniane meble pasują do wszystkich wnętrz, niezależnie od ich wystroju. Wiele osób docenia przede wszystkim ich niepowtarzalność oraz oryginalność, ponieważ nie ma szans, aby znaleźć dwa tak samo wyglądające kawałki drewna naturalnego. Nie można również nie wspomnieć o ich długowieczności, drewno naturalne, jako surowiec, gwarantuje nam, że mebel wytrzyma przez dziesiątki lat. Oczywiście musimy dbać o drewniane meble konserwując je i pielęgnując, ale to może tylko pomóc w dłuższym zachowaniu ich naturalnego piękna. Użycie drewnianych mebli szczególnie w sypialni, bez względu na to, czy wybierzesz meble z jasnego czy z ciemnego drewna, sprawi, że w takim wnętrzu na pewno będziesz czuć się dobrze.

Sypialnia miejsce szczególne

Sypialnia jest miejscem szczególnym dla każdego z nas. W niej odpoczywamy, regenerujemy siły i spędzamy jedną trzecią doby. Musi więc być to miejsce, do którego udajemy się z radością oczekując odprężenia i relaksu. Taką atmosferę może zapewnić nam drewniana sypialnia. Dzięki drewnu aranżacje stają się jasne, przytulne i niezwykle stylowe. Doskonale się prezentują i wprowadzają wyjątkowy klimat do wnętrza. Nie możemy też zapomnieć o zdrowotnych walorach drewnianej sypialni. Naturalne drewno zapewnia spokojny sen i skuteczną regenerację gwarantując dobre samopoczucie, a dzięki właściwościom antystatycznym nie powoduje alergii. Drewno, z którego wykonana jest sypialnia, we wnętrzu emanuje swoją własną, naturalną energią, która pozytywnie wpływa na domowników.

Łóżko drewniane bukowe Visby Bergman

Różnorodność drewnianych sypialni

Wyjątkową zaletą drewnianej sypialni, cenioną szczególnie przez osoby kochające elegancję, oryginalność i naturę, jest jej niepowtarzalność dzięki naturalnemu zróżnicowaniu wszystkich słojów i odcieni prawdziwego drewna. Wszystkie meble z litego drewna, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, są przez to unikalne. Prawidłowo wykończone drewno ma swój wyjątkowy charakter i połysk przez wiele lat. Drewniane sypialnie nie kojarzą się tylko ze stylem klasycznym. Wraz z modą na minimalizm i skandynawski design drewno na dobre zagościło we współczesnych wnętrzach. Coraz częściej królują w naszych domach drewniane sypialnie w aranżacji w stylu vintage, rustykalnym czy prowansalskim. Takie sypialnie mają wyjątkowy romantyczny klimat. Drewniana sypialnia to także nowoczesność i minimalizm. Amatorzy tych stylów powinni postawić na meble posiadające sęki i niedoskonałości – takie sypialnie w drewnie będą piękne i niepowtarzalne!

Drewniana sypialnia - wady i zalety

Jedną z najpoważniejszych wad, która często też może być zaletą, jest to, że drewniane meble bywają ciężkie, a przez to nie są łatwe do przestawienia. Dodatkowo drewniana sypialnia wymaga konserwacji i zabiegów pielęgnacyjnych, z wykorzystaniem specjalnych preparatów. Zabiegi powinny być regularne, aby drewno naturalne wyglądało pięknie przez długi czas. Natomiast mitem jest, że drewniana sypialnia skrzypi. Wszystkie meble wykonane są z wysokogatunkowego litego drewna, a producenci wykorzystują nowoczesne technologie mocowań. Zapobiega to luzowaniu i skrzypieniu drewna, zapewniając wypoczywającym komfort. Długowieczność drewnianej sypialni sprawia, że meble z drewna, można naprawić, odrestaurować lub zmienić ich kolor, a upływ czasu dodaje im specjalnego uroku. Nie ma więc wątpliwości, że drewniana sypialnia ma zdecydowanie więcej zalet niż wad.

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel