Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Jak ustawić meble w salonie?

2020-04-21
Jak ustawić meble w salonie?

Co musi mieć salon, a z czego można zrezygnować?


Salon to przede wszystkim miejsce odpoczynku i spędzania czasu z rodziną. Często pełni także funkcję jadalni i biura, a nawet sypialni. Nierzadko jest także połączony z aneksem kuchennym. To wszystko powoduje, że trzeba zwrócić szczególną uwagę, na funkcjonalne i stylowe urządzenie tego pomieszczenia. Trzeba także pamiętać o tym, że każdy z nas spędza czas inaczej i każdemu salon służy do innych aktywności. Jedni spędzają dużo czasu na oglądaniu telewizji, inni na graniu, jeszcze inni na czytaniu książek – jak widać opcji jest wiele. Po co więc stawiać szafkę RTV z dużym telewizorem w salonie osoby, która w ogóle nie będzie go oglądać? No właśnie…

Na etapie planowania przestrzeni trzeba dokładnie rozpisać sobie, które meble będą niezbędne, a z których można zrezygnować. Dodatkowo warto zastanowić się, ile funkcji będzie musiał spełniać salon, to znaczy czy będzie tylko pokojem dziennym, czy może także biurem, jadalnią lub sypialnią. Kiedy już wiadomo, do czego będzie miał służyć, należy pomyśleć nad wydzieleniem specjalnych stref – każda strefa powinna być wyraźnie oddzielona – w końcu każda z nich będzie służyć do czegoś innego.

Następnym krokiem jest zastanowienie się, jakie możliwości aranżacyjne stwarza urządzany obecnie salon, to znaczy na ile można sobie pozwolić. Wiadomo, że w małym pokoju zmieści się o wiele mniej mebli niż w tym dużym. Dobrym pomysłem jest także dokładne zmierzenie wszystkich ścian, zaznaczenie, gdzie znajdują się okna, drzwi i inne istotne elementy i rozrysowanie tego na kartce. To ułatwi sprawę podczas wybierania mebli i planowania, jak je ustawić.

Jak ustawić meble w małym salonie?


W niedużym pomieszczeniu pierwszą i podstawową zasadą jest to, aby optycznie je rozjaśnić i powiększyć. Pomoże w tym pomalowanie ścian na biało oraz zadbanie o odpowiednią ilość lamp w różnych miejscach. Jednym z najważniejszych elementów jest także odpowiedni wybór mebli. W małym salonie świetnym wyborem będą meble z litego drewna sosnowego albo bukowego od Visby – najlepiej w kolorze białym albo w naturalnym odcieniu sosny lub buku. Warto pamiętać o tym, że meble w salonie mają być nie tylko ładne i dopasowane do wystroju, ale także funkcjonalne i wytrzymałe na długie lata. Nikt nie chce zmieniać mebli jak rękawiczek – kiedy inwestuje się w nie, warto wybrać te najwyższej jakości, z gwarancją trwałości na długi czas. Właśnie takie są meble od Visby.

Podczas urządzania małego salonu, trzeba maksymalnie zaplanować i wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Nie ma tutaj miejsca na mało funkcjonalne meble. Najważniejszym z nich jest oczywiście narożnik lub kanapa, która powinna być duża i wygodna. Nie warto z niej rezygnować. Lepiej jest wstawić nieco mniejszą szafkę czy stolik. Duży narożnik może także pomóc w wydzieleniu stref w salonie. Pytanie tylko – w jaki sposób? Otóż dłuższa część narożnika powinna się znaleźć na środku i oddzielić w ten sposób na przykład część wypoczynkową od jadalnianej.

Jak ustawić meble w dużym salonie?


Duży salon daje dużo możliwości – zarówno w doborze mebli, jak i w ich ustawieniu. W dużym pomieszczeniu jest bardzo dużo przestrzeni – warto mieć dobry pomysł na jego wykorzystanie. Dobrą i często wykorzystywaną metodą jest ustawienie narożnika w centralnej części salonu. Tuż za nim można umieścić komodę albo stół, co spowoduje wyznaczenie innej strefy salonu. Dzięki temu można postawić szafkę RTV z telewizorem przy ścianie i nie trzeba będzie zastanawiać się czy z daleka obraz będzie dostatecznie widoczny.

W dużym salonie warto postawić także większą szafę, która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. W Visby można znaleźć szafę o szerokości nawet 170 cm, która dzięki dużej ilości półek i szuflad, świetnie sprawdzi się jako mini garderoba. Warto pamiętać także o tym, że duży salon często przez nadmiar wolnej przestrzeni, może wydawać się mało przytulny. Warto wtedy ozdobić go dużą ilością poduszek i koców, miękkiego dużego dywanu i zdjęciami z najbliższymi. Z pewnością stworzy to przytulny i domowy klimat.

Dlaczego warto wybrać meble do salonu od Visby?


Visby to nie tylko gwarancja najwyższej jakości i funkcjonalności. Nasze meble są stworzone z myślą o naszych klientach i projektowane tak, by spełnić wszystkie ich oczekiwania. To właśnie dlatego wybór mebli, rodzajów drewna i kolorów w Visby jest tak szeroki. Dbamy o to, by każdy znalazł idealne meble dla siebie. Z nami urządzanie każdego pomieszczenia będzie tylko przyjemnością. Nie zastanawiaj się – wybierz meble od Visby i ciesz się pięknym wyglądem i ponadczasowością przez długie lata!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel