Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Jak wybrać dobre łóżko małżeńskie?

2019-12-10
Jak wybrać dobre łóżko małżeńskie?Młode, zakochane w sobie osoby mogą spać nawet na stogu siana czy w niewielkim namiocie – w każdych warunkach będą zadowolone i uśmiechnięte. Z czasem jednak (no cóż, nie oszukujmy się) każda para, w szczególności małżeństwo, zaczyna cenić sobie wysoki komfort snu i dobrze przespaną noc – najlepiej w wygodnym łóżku.

Wybór łóżka małżeńskiego nie jest jednak prostym zadaniem. Każda z osób może mieć inne oczekiwania, a masa ciała małżonków może mocno się różnić, przez co dobór materaca również nie należy do najprostszych. Zapraszamy do krótkiego poradnika, z którego dowiesz się, jak wybrać dobre łóżko małżeńskie do sypialni – tak, aby każda ze stron była w pełni zadowolona. 

Wysokie, niskie, drewniane, metalowe, a może z baldachimem…?

Wybór idealnego łóżka do sypialni może doprowadzić do sprzeczki nawet w najbardziej zgodnym małżeństwie. W końcu dlaczego łóżko małżeńskie ma być wysokie, skoro żona woli niskie? A może mąż nie wyobraża sobie spania w łóżku z baldachimem, o którym kobieta marzyła przez całe życie? Na początku warto dokładnie ustalić, jakie musi być Wasze wymarzone łóżko małżeńskie. Im więcej szczegółów, tym lepiej. Rozmiar, wysokość, rodzaj drewna, zagłówek, typ materaca, schowki na pościel – wszystko to ma spore znaczenie. 

Postawcie na uniwersalne rozwiązania, takie jak łóżko małżeńskie z dobrej jakości drewna sosnowego lub bukowego o standardowej wysokości. Łóżko małżeńskie to inwestycja na lata, dlatego warto wybrać model z najwyższej klasy drewna. Szczególną uwagę należy zwrócić na materiały, z których wykonano łóżko, na jakość stelaża i łączeń, a także na odporność na uszkodzenia. Kwestie dodatkowe, takie jak obicie zagłówka, warto z kolei uzależnić od tego, jaka będzie aranżacja pomieszczenia. Pamiętajcie, że sypialnia to Wasza najbardziej prywatna przestrzeń w domu, dlatego możecie urządzić ją zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i marzeniami. A co jest najważniejsze w sypialni? Oczywiście łóżko małżeńskie!

Rozmiar idealny, czyli jak duże powinno być łóżko małżeńskie? 

Wiele osób, wybierając łóżko małżeńskie do sypialni, wychodzi z założenia, że im większe, tym lepsze. Oczywiście jest w tym sporo prawdy – szerokość łóżka może mieć spory wpływ na komfort snu małżonków. Niemniej jednak nie zawsze są odpowiednie warunki do tego, aby wybrać największy model. Należy mieć to na uwadze szczególnie podczas urządzania małej sypialni – tym bardziej, jeśli chcecie umieścić tam również komodę, szafki nocne lub dużą szafę. W przypadku łóżek dwuosobowych, minimalna szerokość to 140 centymetrów – zagwarantuje ona wygodę w czasie nocnego odpoczynku, a jednocześnie pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca w sypialni. Jeśli pomieszczenie jest bardziej przestronne, możecie zdecydować się na łóżko małżeńskie o szerokości 160 cm, a nawet 200 cm. Takie łóżko będzie naprawdę bardzo szerokie, więc bez kłopotu zmieszczą się tam również Wasze dzieci, kiedy zechcą się przytulić lub opowiedzieć, co im się śniło. Jeśli chodzi o długość łóżka, standardem jest 200 cm. Osoby, które mają ponad 180 cm wzrostu, mogą poszukać modeli łóżek o długości 220 cm. Zapewni im to większy komfort odpoczynku.

Wybór materaca do łóżka małżeńskiego – wszystko zależy od Waszej wagi

Wybór odpowiedniego materaca powinien być uzależniony od dwóch czynników – od masy ciała oraz od osobistych preferencji. Istnieją specjalne zalecenia dotyczące tego, jaka twardość materaca sprawdzi się w przypadku konkretnej wagi. Osoby, które ważą mniej niż 80 kg, powinny wybrać materac H2. Materac o twardości H3 zaleca się osobom, których waga mieści się w przedziale 80-100 kg, a materace H4 przeznaczone są dla tych, których waga przekracza 100 kg. W większości przypadków pojawia się jednak pewien problem … Wiesz już, o co chodzi, prawda?

Co zrobić, jeśli różnica pomiędzy masą ciała małżonków jest na tyle duża, że powinni oni spać na materacach o różnej twardości? Opcje są dwie – albo jedna z osób dostosuje się do drugiej i postarają się wybrać konsensus. Wiele osób dobrze wysypia się na materacach H3, nawet jeśli ważą mniej niż 80 kg. Druga opcja to specjalny materac podwójny, dostosowany do łóżek małżeńskich – na przykład po stronie żony twardość będzie wynosiła H2, a po stronie męża H4. Takie materac są co prawda droższe, jednak zagwarantują one najlepszą jakość wypoczynku – bez bólu pleców i przebudzania się w środku nocy. Dzięki takiemu materacowi Wasze łóżko małżeńskie będzie idealnym miejscem wypoczynku. 

Zdrowy sen to zdrowa energia – wybierz łóżko małżeńskie od Visby

Posiłki w gronie rodziny czy wspólny wieczór przy książce lub filmie to rzeczy, które łączą i sprawiają dużo radości. Im wygodniejsze będzie Wasze łóżko małżeńskie, tym większy będzie komfort – a tym samym uśmiechy na Waszych twarzach! Drewniane łóżko małżeńskie Visby zapewni Wam zdrowy, komfortowy sen, który da Wam mnóstwo pozytywnej energii na każdy dzień. Co prawda urządzanie sypialni idealnej może być sporym wyzwaniem, jednak warto poświęcić nieco czasu, aby efekt spełnił (a nawet przekroczył!) Wasze najśmielsze oczekiwania. 
pixel