Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Jak wybrać wygodne i stabilne łóżko z drewna bukowego

2023-05-12
Jak wybrać wygodne i stabilne łóżko z drewna bukowego

Od lat drewniane łóżka cieszą się ogromnym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, bo meble drewniane są zdrowe, ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody. Szczególnym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się łóżka wykonane z drewna bukowego, które, przy niższej cenie, nie ustępują jakości drewnu dębowemu. Drewno bukowe jest więc jednym z najpopularniejszych materiałów używanych do produkcji mebli.

Trochę o samym drewnie

Buk to drzewo liściaste, dość powszechnie występujące w naszym rejonie Europy. Jego drewno jest twarde i zwarte, bardzo wytrzymałe na uderzenia, zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że jest to jeden z bardziej wytrzymałych surowców często wykorzystywanych do produkcji mebli. Twarde drewno bukowe po wyszlifowaniu jest niezwykle gładkie i przyjemne w dotyku, nawet w stanie surowym czy zabezpieczonym przez olejowanie lub woskowanie. Drewno z buku ma naturalną, jasną żółto-miodową barwę, w odcieniu subtelnym i miłym dla oka, który dodaje wnętrzom szyku.

Wybieramy rozmiar łóżka z drewna bukowego

Aby podjąć najlepszą decyzję przy wyborze wygodnego i stabilnego łóżka z drewna bukowego warto skorzystać z kilku wskazówek. Po pierwsze - zdecyduj o szerokości łóżka. Optymalną szerokością wygodnego łóżka z drewna bukowego dla jednej osoby to 90 cm, dla łóżka dwuosobowego - 160 cm. Jeżeli sypialnia nie ma dużego metrażu - wybierz łóżko 140 cm. Kolejna decyzja to zagłówek, który zapewnia wygodę, gdy w łóżku czytasz książkę lub oglądasz telewizję. Jego wygląd wpływa na charakter sypialni, dlatego zdecyduj, czy ma być drewniany czy tapicerowany. Bardzo ważny jest materac, który powinien znajdować się na wysokości około 40-50 cm. Jest to oczywiście granica umowna. Aby sprawdzić czy sylwetka dopasowana jest prawidłowo do wysokości łóżka usiądź na łóżku i sprawdź czy swobodnie sięgasz stopami do podłogi. Gdy Twoje kolana ugięte są pod kątem prostym, wiesz jaka jest dla ciebie prawidłowa wysokość łóżka.

Drewniane bukowe łóżko Visby Hessler

Wyjątkowe właściwości bukowych łóżek

Wygodne i stabilne łóżko bukowe wpasuje się w każdą aranżację. Można je umieścić w klasycznie zaprojektowanym wnętrzu, nowoczesnym domu czy we współczesnych mieszkaniach loftowych. Odcienie naturalnego drewna bukowego, poddane wybarwieniu czy pomalowane na biało dają dowolność pod względem kolorystycznym i pasują do niemal każdego wystroju sypialni. Wygodne i stabilne łóżka bukowe, nie przesuwają się łatwo i zapewniają spokojny, zdrowy sen. Ponadto drewno bukowe słynie z pewnej wyjątkowej zalety, jaką jest jego bezwonność. Sprawdzi się to u osób, które nie przepadają za zapachem drewna. Buk jest też łatwy w utrzymaniu czystości, nie chłonie kurzu ani brudu, dlatego bez większego problemu można łóżko umyć. Drewno bukowe jest bezpieczne dla alergików i gwarantuje dobre samopoczucie osób mających problemy z oddychaniem w nocy. Ze względu na te zalety wygodne i stabilne łóżko bukowe, jest polecane do pokojów dziecięcych i młodzieżowych.

Dlaczego warto wybrać łóżko bukowe Visby?

Wygodne i stabilne łóżko bukowe ze sklepu Visby, to solidna i trwała inwestycja, która posłuży wiele lat i na długo pozwoli zapomnieć o kolejnym wydatku. Każde łóżko jest absolutnie wyjątkowe, ponieważ nie ma drugiego takiego samego układu słojów i sęków, natomiast białe łóżka bukowe posiadają idealną biel. Dzięki swemu niezaprzeczalnemu pięknu i nowoczesnemu designowi są łatwe w aranżacji w każdej sypialni, doskonale komponują się prawie z wszystkimi kolorami ścian i podłóg. Wygodne i stabilne łóżka bukowe coraz częściej stają się główną ozdobą w nowoczesnych sypialniach, podnosząc ich prestiż. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej porady, skontaktuj się ze specjalistami ze sklepu Visby, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą w doborze idealnego dla Ciebie łóżka bukowego.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel