Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Jak wybrać wygodne łóżko z drewna?

2023-04-11
Jak wybrać wygodne łóżko z drewna?

Wygodne łóżko z drewna to mebel, którego pragnie każdy, ponieważ wszyscy wiemy, jak komfort snu sprzyja wypoczynkowi i pełnej regeneracji sił. Łóżko to miejsce, w którym spędzamy kilka godzin w ciągu doby, dlatego jego wybór musi być przemyślany, zwłaszcza, że raz kupione łóżko zamieszka z nami na długie lata.

Łóżko z drewna - same zalety

Wybór idealnych mebli nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza, jeśli chodzi o rzecz tak istotną, jaką jest nasz wypoczynek, komfort i styl życia. Wygodne łóżko z drewna jest w tym przypadku bardzo dobrym wyborem. Naturalne drewno gwarantuje trwałość i stabilność konstrukcji, a także odporność na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo istotnym jest też fakt, że drewno jest antystatyczne, a więc łóżko z drewna nie przyciąga kurzu, co jest zbawienne dla alergików. Ponadto naturalne drewno stanowi doskonałą bazę i pasuje do wszystkiego, tak więc łóżka z drewna idealnie wyglądają zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Jak wybrać drewniane łóżko do sypialni?

Warto przyjąć kilka kryteriów, które pomogą w podjęciu rozsądnej decyzji. Po pierwsze - komfort snu - zdecyduj, jaką szerokość ma mieć łóżko. Optymalną szerokością wygodnego łóżka z drewna dla jednej osoby to 90 cm, dla łóżka dwuosobowego - 160 cm. Jeżeli warunki lokalowe nie pozwalają, wybierz łóżko o szerokości 140 cm. Kolejna decyzja to zagłówek - drewniany czy tapicerowany? Zagłówek wpływa na wygodę, gdy w pozycji półsiedzącej czytasz książkę lub oglądasz film w sypialni. To też ozdoba łóżka, a jego wygląd wpływa na charakter wnętrza Twojej sypialni.

Wygodne łóżko z drewna Visby Frida

Wysokość łóżka ma duże znaczenie

Wygodne łóżko z drewna wpływa na komfort i higienę Twojego snu. Przyjęło się, że materac powinien znajdować się na wysokości około 40-50 cm. Jest to oczywiście granica umowna, bo wszystko zależy od Twojego wzrostu i kondycji kręgosłupa. Aby sprawdzić czy sylwetka dopasowana jest prawidłowo do wysokości łóżka, możemy przeprowadzić prosty test – usiądź na łóżku i sprawdź czy swobodnie sięgasz stopami do podłogi. Gdy Twoje kolana ugięte są pod kątem prostym, wiesz jaka jest dla ciebie prawidłowa wysokość łóżka. O wysokości łóżka decyduje też czy posiada ono skrzynię na pościel. Wygodne łóżko z drewna ze skrzynią na pościel to świetne rozwiązanie jeżeli potrzebujesz dodatkowego miejsce na schowek.

Materac, jak wisienka na torcie

Wygodne łóżko z drewna to nie tylko skrzynia na nóżkach. Nieodłącznym elementem jest stelaż, który stanowi odpowiednie podłoże pod materac i decyduje o komforcie snu. Na nim, jak wisienka na torcie, wieńcząc dzieło, spoczywa materac. Jest to z pewnością najważniejszy element, który decyduje o jakości wypoczynku. To na jakim materacu śpimy, wpływa na nasze zdrowie i kondycję. O ile przy doborze wielkości łóżka z drewna, jego stylu i rodzaju drewna można decydować według własnego gustu, to przy doborze stelaża i materaca powinien towarzyszyć nam fachowy doradca. Skorzystaj z oferty Visby i pozwól, niech o twój komfort zatroszczą się specjaliści.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel