Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Jaki materac do łóżka wybrać? Postaw na zdrowy sen!

2020-03-27
Jaki materac do łóżka wybrać? Postaw na zdrowy sen!

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny?


Każdemu z nas zależy na tym, żeby dawać z siebie jak najwięcej w ciągu dnia. Dobre samopoczucie, energia na nowe wyzwania, siła do sprostania codziennym obowiązkom… Niewiarygodne, a jednak w bardzo dużej mierze wszystkie te rzeczy zależą od jakości naszego snu. W końcu to tutaj, w łóżku, każdy dzień się zarówno zaczyna, jak i kończy. Warto dołożyć wszelkich starań, żebyśmy mieli ochotę do nich wracać i żeby cały czas spędzony w sypialni zaowocował pozytywną energią na każdy kolejny dzień.

Jaki materac do łóżka wybrać - podstawowe kryteria


Każdy z nas jest inny. Jesteśmy alergikami bądź nie, śpimy na boku albo na plecach, mamy nadwagę albo nie, wiercimy się w nocy albo leżymy jak kłoda, śpimy sami albo z partnerem (a może jeszcze z psem?)… Te wszystkie czynniki mają wpływ na dobór odpowiedniego materaca. Podczas wybierania tego najbardziej pasującego, warto pamiętać o tym, że jest to inwestycja na ładnych parę lat oraz że będziemy na nim spędzać nawet kilka tysięcy godzin rocznie! Warto przysiąść na chwilę i poczytać o rodzajach materacy, by później mieć pewność, że wybraliśmy ten najbardziej odpowiedni.

Długość, wysokość i twardość – najbardziej istotne parametry


W sklepach możemy znaleźć całą masę różnych materacy - na rodzajach materiału skupimy się za chwilę. Najpierw warto przyjrzeć się rodzajom twardości, długości i wysokości. Jeśli chodzi o rodzaje twardości materaca - najczęściej spotykanym oznaczeniem są H1, H2 i H3. H1 to materac najbardziej miękki, H2 to średnio miękki, a H3 to średnio twardy. Istnieje również H4, czyli bardzo twardy, jednak klienci najczęściej wybierają H1, H2 bądź H3. Materace dwustronne często oferują swoim klientom dwa rodzaje twardości. Wtedy po jednej stronie jest na przykład warstwa średnio miękka, a po drugiej średnio twarda. To, jaką twardość wybrać, zależy przede wszystkim od naszej wagi. Materac H1 będzie idealny dla osób, które ważą mniej niż 60 kg, H2 świetnie sprawdzi się dla tych, co ważą od 50 do 80 kg, a H3 dla osób ważących od 80 do 100 kg.

Jeśli chodzi o wysokość materaca, dużo zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane. Przykładowo materace piankowe mają zazwyczaj poniżej 20 cm, a materace lateksowe i sprężynowe są nieco wyższe. Długość materaca zazwyczaj jest taka sama i wynosi 200 cm. Dla wysokich osób są polecane wydłużone materace o długości 220 cm.

Materac piankowy, sprężynowy czy lateksowy?


Wiele osób zastanawia się, który materac najlepiej wybrać - piankowy, sprężynowy czy lateksowy. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. Należy pamiętać o tym, że każdy jest inny i każdemu będzie pasować co innego. Poniżej przybliżymy trochę rodzaj każdego z nich, żeby każdy wiedział, jaki materac do łóżka najlepiej się sprawdzi.

Ostatnio coraz modniejsze stają się materace piankowe. Są one wykonane z pianki poliuretanowej albo pianki termoelastycznej. Pianka poliuretanowa jest zazwyczaj tańsza i jest stosowana w materacach o nieco niższej jakości. Materace poliuretanowe są lekkie, dzięki czemu łatwo można je przenieść albo podnieść, ale niestety po odkształceniu nie wracają już do swojego naturalnego kształtu. Trochę inaczej wygląda sytuacja z piankami termoelastycznymi. Są one znane jako materace memory, ponieważ świetnie dopasowują się do kształtu ciała i po odkształceniu szybko wracają do swoich pierwotnych kształtów. Co więcej, materace wykonane z pianki termoelastycznej, są bardzo dobre dla naszych kręgosłupów, ponieważ redukuje i rozkłada nacisk na poszczególne części ciała.

W sklepach można znaleźć także materace sprężynowe, czyli kieszeniowe. Są one nadal bardzo popularne i mają wielu zwolenników. Dzięki bardzo dużej ilości sprężyn, bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Co ciekawe, materace sprężynowe, często wzbogacane są o różne dodatki, na przykład włókna kokosowe czy wełnę owczą. Włókna kokosowe bardzo dobrze pochłaniają wilgoć i zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Wełna owcza natomiast świetnie wpływa na krążenie krwi w organizmie oraz zmniejsza bóle reumatyczne.

Producenci polecają także materace lateksowe. Należą one do materacy piankowych. Mają jednak dodatkowo dużo cennych właściwości. Są polecane przede wszystkim dla alergików, ponieważ mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Co więcej, korzystnie wpływają na cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Łóżka z materacem w cenie od Visby to gwarancja dobrze przespanej nocy


W ofercie Visby znajdziesz nowoczesne łóżka do sypialni z materacem w cenie. To bardzo wygodne połączenie, które docenisz już od pierwszej nocy. Łóżko z materacem w cenie to wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na poszukiwania łóżka i materaca, jednak zależy im na jak najwyższym komforcie snu. W ofercie Visby dostępne są materace kieszeniowe z pianką wysokoelastyczną, które są obecnie jednym z najbardziej cenionych rodzajów materacy. Jeśli szukasz sposobu na wygodny, dający mnóstwo energii sen, to takie rozwiązanie jest idealne dla Ciebie!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel