Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Jakie są modne kolory drewnianej sypialni

2023-04-21
Jakie są modne kolory drewnianej sypialni

Meble drewniane mają ogromny wpływ na komfort naszego wypoczynku. Naturalne, antystatyczne i antyalergiczne wprowadzają relaksującą atmosferę do pomieszczenia i zapewniają zdrowy sen. Aby przebywanie w sypialni było przyjemne, należy zastanowić się nad doborem barw, które będą nas otaczać. Spróbujmy zgłębić temat modnych kolorów drewnianej sypialni:

Dlaczego kolorystyka sypialni jest ważna?

W sypialni spędzamy przeciętnie 1/3 całej doby. Dobrze urządzona drewniana sypialnia relaksuje i łagodzi stres. Trzeba więc stawiać w niej na kolory spokojne i pełne harmonii, a unikać barw, które pobudzają. Jakie są modne kolory drewnianej sypialni? Zawsze królują spokojne i neutralne szarości, beże i odcienie bieli. Drewniane meble w sypialni świetnie pasują do kolorów natury, takich jak, barwy ziemi, łagodne zielenie, chłodne stonowane błękity czy turkusy, które kojarzą się z lasem, przyrodą i wypoczynkiem.

Czerń i grafit

Ciemna sypialnia może być wyznacznikiem ekskluzywnej elegancji. Modne kolory drewnianej sypialni nie ograniczają się tylko do stonowanych barw. Jest wielu zwolenników naturalnych głębokich, nasyconych barw aksamitnej czerni lub czerwonej cegły, odcieni dębu czy fioletu. Te dostojne połączenia tworzą szczególnie intymny klimat. Na przykład ciemna ściana, wyłożona grafitowymi płytami ceramicznymi, może stanowić główną ozdobę nowoczesnej drewnianej sypialni. Ten imponujący styl jest raczej propozycją dla wysokich i przestronnych wnętrz.

Drewniane łóżko Visby Wołomin z litego buku

Nie zapomnijmy o Viva Magenta!

To, jaki kolor najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni, zależy od indywidualnego sposobu funkcjonowania. Modne kolory drewnianej sypialni w 2023 roku dają szeroki wybór. Jeśli wstajesz o wczesnych godzinach i potrzebujesz zastrzyku energii, możesz zdecydować się na Viva Magenta - modny kolor Pantone w roku 2023. Barwa ta działa silnie pobudzająco, dlatego lepiej pomalować nią tylko jedną ze ścian, a na pozostałych wykorzystać jej pastelowe odcienie. Firma Dekoral w 2023 roku postawiła na barwę niosącą wytchnienie i uspokajającą zmysły. Kolorem roku została Subtelna Szałwia – o ziołowym odcieniu. Natomiast Cudowny Beż – odcień inspirowany ciepłymi tonami przyrody – to Kolor Roku 2023 ogłoszony przez AkzoNobel.

Kilka wskazówek o modnych kolorach drewnianej sypialni

Sypialnia to przestrzeń, w której kolor ma szczególne znaczenie – od relaksującego, wyciszającego, po energetyzujący. Śledząc najnowsze trendy wnętrzarskie pamiętajmy, że zastosowanie modnych kolorów drewnianej sypialni powinno zależeć od naszych preferencji i efektu, jaki chcemy uzyskać. Powinna na to mieć wpływ nasza osobowość, łatwość zasypiania i porannego wstawania. Jednak dla każdego kilka wskazówek może być przydatnych:

  • Ciemne kolory podkreślają elegancję i charakter sypialni. Modne połączenie ciemnego drewna, czerni i czerwonej cegły, tworzy wyjątkowy intymny klimat.
  • Biel i drewno to jedno z uniwersalnych połączeń, które wprowadza przytulność i spokój. Sypialnia w pastelowych barwach to synonim kobiecej łagodności.
  • Szarość i jasne drewno, to doskonała baza do stworzenia spokojnych przestrzeni wypoczynku.
  • Błękity, zielenie, ciemniejsze beże i oranże są idealne w stylu rustykalnym i eko.
  • Tapeta w intensywnych barwach może stanowić dominantę estetyczną wnętrza.

Jeżeli jest taka możliwość nie zapomnij wprowadzić do sypialni niewielkich zielonych roślin, one szczególnie podkreślą urok drewnianej sypialni.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel