Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Kupno łóżka - na jakie parametry zwracać szczególną uwagę?

2019-08-28
Kupno łóżka - na jakie parametry zwracać szczególną uwagę?Kupowanie łóżka to olbrzymie wyzwanie - pierwszym zadaniem jest przebicie się przez setki ofert topowych producentów, z których każdy obiecuje nam mebel o wyjątkowych parametrach i w doskonałej cenie. Okazuje się jednak, że kolejne modele różnią się od siebie mocno i zakupy mają sens dopiero wtedy, kiedy na początku określimy nasze oczekiwania wymagania względem tego mebla. Najczęściej kupowane są oczywiście łóżka drewniane - co warto o nich wiedzieć? Gdzie kupować?

Bez wątpienia największy wybór znajdziemy w dużych miastach, gdzie producenci mają swoje siedziby lub sklepy firmowe. Pod tym względem przoduje Warszawa.

Lite drewno i płyty meblowe

Łóżka drewniane dostępne w topowych sklepach tworzone są z dwóch materiałów: litego drewna oraz płyt drewnianych. Lite drewno jest materiałem niezwykle odpornym: selekcja beli drewnianych zaczyna się jeszcze podczas wyrębu. Odrzucane są bele ze skazami, sękami. Istotne jest, aby drewno było również skutecznie osuszone. Dzięki temu można mieć gwarancję, ze wewnątrz nie rozwinie się pleśń. Łóżka drewniane wykonywane są w różnorodnych rozmiarach - dzięki temu możliwe jest zamówienie mebla na konkretny wymiar, również aby wypełnić problematyczne wnęki w sypialni czy pokoju dziecięcym.

Drugim materiałem z którego wykonywane są łóżka drewniane są płyty meblowe. Są one znacznie lżejsze i zazwyczaj pokryte laminatem meblowym, który odporny jest na wnikanie brudu, uszkodzenia wilgoć. Meble wykonane z płyt meblowych są tańsze od tych wykonanych z litego drewna, dlatego cieszą się sporym zainteresowaniem.

Łóżko z dodatkami

Producenci urozmaicają oferowane produkty poprzez liczne funkcjonalne dodatki. Najpopularniejszymi są oczywiście wewnętrzne komory oraz ruchome stelaże. Taki zestaw pozwoli wygodnie i bez problemów chować do wnętrza mebla pościel, ale i ubrania sezonowe, książki.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel