Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Łóżka dla wysokich 220 cm – zapewnij sobie komfort!

2020-02-29
Łóżka dla wysokich 220 cm – zapewnij sobie komfort!Masz wrażenie, że łóżko o standardowej długości 200 cm jest dla Ciebie za krótkie? A może cenisz sobie szczególną wygodę i dużo przestrzeni? Jeśli tak, to powinieneś pomyśleć o łóżku dla wysokich 220 cm – na pełno spełni ono Twoje oczekiwania i sprawi, że Twój sen będzie jeszcze lepszy.

Łóżka dla wysokich 220 cm – dla kogo?


Nie od dziś wiadomo, że człowiek spędza w sypialni prawie ⅓ swojego życia. 8 godzin w ciągu doby – może się to wydawać mało, jednak to właśnie wtedy nadchodzi czas na zasłużony odpoczynek po ciężkim dniu i regenerację. Aby jakość snu była dobra, warto zadbać o właściwy dobór materaca, czystą pościel, a także… odpowiednią wielkość łóżka. Dobierając wielkość łóżka, powinno się zwrócić uwagę nie tylko na szerokość, ale również na długość. Najczęściej spotykane wymiary łóżek dwuosobowych to 140x200 cm, 160x200 cm i 180x200 cm. Jeśli chodzi o wybór szerokości, to jak widać jest tu duże pole do popisu. Gorzej z długością – niestety wiele firm ciągle zapomina o tym, że nie każdy ma taki sam wzrost i proponują łóżka tylko w jednym rozmiarze – dokładnie 2 metrów. A co ma powiedzieć osoba, która mierzy więcej niż te 200cm (na przykład siatkarz)? W naszej firmie myślimy o wszystkich i wychodzimy takim osobom naprzeciw – oferujemy im łóżka dla wysokich 220 cm w wielu stylach i kolorach!

Dlaczego warto wybrać łóżko dłuższe o 20 cm?


Standardowe łóżka o długości 200 cm mogą się okazać za małe nie tylko dla wysokich ludzi. Wiele osób, nawet jeśli jest przeciętnego wzrostu, ceni sobie szczególną wygodę i lubi dużo przestrzeni – nie tylko w sypialni, ale także na łóżku. Wtedy powierzchnia do spania 200cm może im się wydawać za mała. Łóżka dla wysokich 220 cm świetnie sprawdzą się dla miłośników miękkich dekoracji sypialni – dużej liczby poduszek czy kocyków. Dzięki dodatkowej przestrzeni, nie trzeba się martwić o to, czy na łóżku zmieszczą się wielkie poduszki albo... pies lub kot, który lubi czasem wskoczyć i położyć się przy nogach. Osoby, które mają wystarczająco miejsca w pokoju (a to dosłownie 20cm więcej!) powinny zdecydowanie postawić na łóżka dla wysokich 220cm. Warto pamiętać o tym, że łóżko to zakup na kilka czy kilkanaście lat – na pewno z czasem każdy doceni dodatkową przestrzeń, jakie oferują łóżka dla wysokich 220cm.

Łóżka dla wysokich 220 cm – jak wybrać odpowiednie?


Podczas urządzania wymarzonej sypialni, najwięcej czasu poświęca się oczywiście na dobór właściwego łóżka. Jeśli długość jest już wybrana (i wynosi ona 220 cm!), warto zastanowić się, jaka wysokość będzie najodpowiedniejsza. Warto pamiętać o tym, że łóżka dla wysokich 220cm przez swoją zwiększoną długość, wydają się być większe i masywniejsze. Jeśli harmonia w sypialni ma być zachowana, powinno się wybrać niskie łóżko – na przykład o wysokości 25 cm. Dzięki temu jeden mebel nie będzie dominował nad innymi oraz ład i harmonia będą zachowane. Przy wyborze wymarzonego łóżka, niemały problem sprawia dobranie pasującego koloru, wzoru i materiału. Przypomnimy – łóżko to zakup na dłuższy czas – warto więc postawić na dobrą jakość. Jeśli chodzi o materiał – zdecydowanie najbardziej trwałe będą łóżka z litego drewna – na przykład bukowego albo sosnowego. Oprócz ponadczasowej elegancji i stylu, zapewnią one także ciepły, przytulny i rodzinny klimat.

Łóżka dla wysokich 220 cm to świetny wybór dla osób, które cenią sobie dużo dodatkowej przestrzeni – przestrzeni do spania oraz do… przechowywania! Nie od dziś wiadomo, że ład i porządek to coś, czego pragnie każdy właściciel domu… Więcej powierzchni pod łóżkiem oznacza więcej miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Nawet jeśli łóżko nie ma schowka ani szuflad – zawsze można samemu zorganizować sobie taką przestrzeń. Wystarczy wyposażyć się w kilka pudełek czy materiałowych, płaskich pokrowców, które można wsunąć pod materac. W tym miejscu będą one niewidoczne, a pomogą zyskać trochę miejsca. Warto pamiętać, że łóżka dla wysokich 220 cm oznaczają jeszcze więcej przestrzeni do wykorzystania pod łóżkiem!

Jednoosobowe łóżko 120x220 cm – czy to dobry wybór?


Nie każdy chce wstawić do swojej sypialni duże łóżko dwuosobowe. Istnieje cały szereg osób, które zdecydowanie wolą to jednoosobowe. Jeśli takie osoby są niestandardowego wzrostu, czyli mają około 2 metrów wysokości, trudniej jest im znaleźć odpowiednie dla siebie łóżko. Z myślą o nich zostało stworzone jednoosobowe łóżko 120x220 cm. Dzięki długości zwiększonej aż o 20 cm, mają one więcej powierzchni do spania. Przez to z pewnością lepiej się wyśpią i nie będą musiały martwić się, że łóżko jest za krótkie.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel