Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Łóżka do sypialni drewniane – sprawdzą się w każdym wnętrzu

2020-02-19
Łóżka do sypialni drewniane – sprawdzą się w każdym wnętrzuNie ma chyba nic lepszego, niż przywitanie snu po ciężkim dniu pracy… Z pewnością Ty również lubisz to przyjemne uczucie, kiedy w końcu możesz położyć się spać i trochę odpocząć. Aby jednak sen był możliwie najbardziej efektywny, potrzebne jest wygodne, dobrej jakości łóżko. To jego zadaniem jest zapewnienie naszemu organizmowi komfortowego odpoczynku, dzięki któremu rano nasze baterie są naładowane na 100%. Bez wątpienia najlepiej sprawdzają się łóżka do sypialni drewniane. Mają one mnóstwo zalet – o niektórych z nich mogłeś nie mieć pojęcia.

Czym kierować się podczas wyboru łóżka do sypialni?


Wybór łóżka drewnianego do sypialni to niełatwe zadanie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby przez najbliższe lata cieszyć się niezakłóconym komfortem snu oraz by w sypialni zagości piękny, ponadczasowy mebel?

Dobrej jakości materiały


To jedna z najważniejszych rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze łóżka. Mebel wykonany z wysokiej klasy litego drewna to inwestycja na lata. Takie drewno jest bardzo odporne na uszkodzenia, ma wiele pozytywnych właściwości, a – przy odpowiedniej pielęgnacji – zachowa swój wygląd przez długie lata. To o wiele lepsze rozwiązanie niż meble ze sklejki, które z reguły są bardzo nietrwałe – świadczyć o tym może choćby nieprzyjemne skrzypienie, które pojawia się z reguły już po kilku miesiącach użytkowania.

Odpowiedni rozmiar łóżka


Im większe, tym lepsze? W przypadku łóżka do sypialni zdecydowanie tak, choć oczywiście rozmiar łóżka powinien być dopasowany do danego pomieszczenia. Niemniej jednak w większości przypadków łóżko dla dwóch osób nie powinno być węższe niż 140 cm. Szerokość 160 cm lub nawet 200 cm zapewni większy komfort snu, a kiedy z samego rana do sypialni przybiegną dzieci, nie zabraknie dla nich miejsca. Jeśli chodzi o długość, wystarczająca będzie 200 cm. W przypadku osób bardzo wysokich warto jednak wybrać łóżko dłuższe o 20 cm.

Wygodny materac


Materac, to – obok odpowiedniego łóżka – najważniejszy element, wpływający na jakość naszego snu. Podczas jego wyboru warto kierować się tym, z jakich materiałów został wykonany i jakie ma właściwości, na przykład antyalergiczne. Bardzo ważna jest również twardość materaca. Zaleca się, aby osoby o wadze do 80 kg wybierały materac o stopniu twardości H2, osoby o wadze 80-100 kg – H3. Jeśli waga przekracza 100 kg, warto zdecydować się na materac o twardości H4. Należy jednak pamiętać o swoich preferencjach – niektórzy z nas wolą spać na bardzo miękkich materacach, inni wybierają te twarde. W przypadku, gdy na łóżko śpią dwie osoby, a ich waga znacznie się różni, warto wybrać materac dla par o dwóch stopniach twardości.

Łóżka drewniane do sypialni – najbardziej przyjazne dla organizmu


Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego to właśnie drewniane meble królują we wnętrzach większości domów? Oczywiście są bardzo funkcjonalne, jednak warto wiedzieć, że drewno jest przyjazne dla naszego organizmu. Wysokiej jakości lite drewno, które poddane było prawidłowej, wieloetapowej obróbce, może w istotny sposób wpłynąć na mikroklimat pomieszczenia. Przede wszystkim pochłania ono nadmiar wilgoci, a kiedy powietrze jest zbyt suche – oddaje tę wilgoć. W ten sposób drewno pomaga w regulowaniu odpowiedniego poziomu wilgoci, co jest szczególnie istotne w sypialni czy w pokoju dziecięcym.

Na szczególną uwagę zasługuje drewno sosnowe. Ma ono szereg bardzo ciekawych właściwości, ważnych przede wszystkim dla alergików. Drewno sosnowe doskonale radzi sobie przy gwałtownych zmianach temperatury – to właśnie sosny najczęściej stają się domem dla leśnych zwierząt. Sosna wyróżnia się na tle innych rodzajów drewna ze względu na swoje właściwości higroskopijne – to właśnie ten rodzaj drewna zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Oprócz tego sosna ma silne właściwości elektrostatyczne. Nie naładowuje się ono statyczną energią elektryczną, dzięki czemu nie przyciąga kurzu,. To wręcz idealne rozwiązaniem dla alergików, którzy w nocy zmagają się w katarem.

Jak widać, łóżka do sypialni drewniane nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Drewno to naturalny, bezpieczny materiał, który dodatkowo może stać się wyjątkową ozdobą naszej sypialni, salony czy każdego innego wnętrza. Ważne jednak, aby było to lite drewno naprawdę dobrej jakości – to właśnie ono posiada wszystkie wymienione właściwości.

Łóżko drewniane do sypialni podniesie jakość Twojego snu

Choć aranżacja sypialni to zadanie, składające się z wielu etapów, do właśnie wyborowi odpowiedniego łóżka powinieneś poświęcić najwięcej uwagi. To ono jest niekwestionowanym królem każdej sypialni. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz, łóżko do sypialni drewniane zapewni Ci komfort snu i będzie dobrze pasowało do reszty wnętrza. Pamiętaj, aby było wykonane z dobrej jakości drewna oraz by odpowiednio dopasować materac – w ten sposób zapewnisz sobie najwyższy komfort snu każdej nocy.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel