Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Łóżka sypialniane - co warto wiedzieć przed zakupem konkretnego modelu?

2019-08-28
Łóżka sypialniane - co warto wiedzieć przed zakupem konkretnego modelu?Wybór konkretnego łóżka do sypialni to obecnie spore wyzwanie - w licznych sklepach meblowych znajdziemy setki modeli łóżek jednoosobowych, dwuosobowych, łóżek niskich i wysokich, z zagłówkami, łózek z dodatkowymi komorami, ruchomymi stelażami i wieloma innymi udogodnieniami dla użytkownika. Jak w tym gąszczu znaleźć ofertę dla siebie? Czy kierować się wyłącznie ceną produktu? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Rozmiary i tworzywa

Z pewnością podczas wyboru łóżka najważniejsze są jego rozmiary. Łóżka sypialniane wykonywane są w zróżnicowanych rozmiarach: w przypadku łóżek jednoosobowych ich szerokość waha się od 80 do 140 cm, łóżka małżeńskie to szerokość zazwyczaj od 14 do 200 cm przy długości 200 cm. Oczywiście to nie wszystko - jeśli tylko istnieje konieczność możliwe jest wykonanie łóżka na właściwie każdy rozmiar, zwiększyć się może jedynie cena i czas oczekiwania.

Łóżka sypialniane wykonywane są z wielu materiałów, jednak najbardziej pożądanym jest oczywiście lite drewno. Ten materiał jest niezwykle odporny na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie - wszystko za sprawą odpowiedniej selekcji, obróbki i bejcowania tworzywa. W Polsce najchętniej wykorzystywanymi gatunkami drewna są buk, dąb i sosna. Każde z nich odznacza się szeroką paletą kolorów oraz zmienną łupliwością.

Łóżka sypialniane mogą zostać uzupełnione przez producentów o interesujące dodatki. Najpopularniejszymi są oczywiście wewnętrzne komory, w których możliwe jest przechowywanie pościeli, ubrań sezonowych czy innych przedmiotów. Do wnętrza łóżka można dostać się poprzez wykorzystanie półautomatycznych stelaży, Ich zastosowanie sprawia, że nie trzeba będzie wiele wysiłku do tej czynności. Drugim ciekawym dodatkiem w podobnym stylu są eleganckie szuflady, które otwiera się poprzez pociągnięcie rączek umieszczonych na ramie łóżka. W ich wnętrzu również możemy przechowywać liczne przedmioty bez konieczności podnoszenia stelaża.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel