Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Łóżko dla dwojga - co wybrać?

2017-11-16
Łóżko dla dwojga - co wybrać?
Kupno łóżka małżeńskiego to spore wyzwanie, szczególnie, kiedy do zakupów nie przygotujemy się odpowiednio. Olbrzymia ilość ofert konkretnych producentów sprawia, że wybór danego modelu może zająć nam nawet kilka tygodni! Zanim przekroczymy próg sklepu czy też weźmiemy się za przeglądanie ofert konkretnych producentów na stronach internetowych warto odpowiedzieć sobie na pytania: jakich rozmiarów ma być łóżko? Czy łóżko małżeńskie drewniane będzie lepsze od tego wykonanego z płyt drewnianych? Jakie są zalety konkretnych materiałów?

Zalety łóżek drewnianych

Łóżko małżeńskie drewniane bez wątpienia jest najczęściej kupowanym produktem w sklepach meblowych. Ten rodzaj mebla wykonywany jest najczęściej z litego drewna sosnowego, dębowego lub bukowego. Takie zróżnicowanie sprawia, że klient może decydować pomiędzy szeroką paletą kolorów. Warto dodać, że lite drewno jest bardzo odporne na uszkodzenia, ścieranie, zarysowania. Producenci dodatkowo pokrywają je również bejcami czy lakierami.

Łóżko małżeńskie drewniane wykonywane jest w szerokiej gamie rozmiarów, od 140 do 200 cm szerokości. Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wykonania łóżka na dany wymiar - zdarza się to najczęściej kiedy pragniemy wypełnić łóżkiem problematyczną wnękę.

Łóżko małżeńskie drewniane zazwyczaj posiada wewnętrzne komory na pościel, w których przechowywać można również inne przedmioty. Aby dostać się do komór wystarczy podnieść ruchomy stelaż lub też skorzystać z eleganckich szuflad z uchwytami po bokach ramy. Łóżko może zostać również ozdobione eleganckim zagłówkiem.

Do wyboru mamy również nieco tańsze łóżka małżeńskie wykonane z płyt meblowych. Ich zaletą jest niższa cena oraz znacznie mniejsza waga. Są one jednak znacznie mniej odporne na uszkodzenia. Zazwyczaj ich powierzchnię pokrywa odporny na brud laminat meblowy.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel