Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Łóżko do sypialni 160x200 cm – postaw na sprawdzone rozwiązania!

2020-09-22
Łóżko do sypialni 160x200 cm – postaw na sprawdzone rozwiązania!

Jaki rozmiar łóżka będzie najlepszy? 

Oczywiście nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, jednak w ogromnej większości przypadków łóżko do sypialni 160x200 cm sprawdza się doskonale. Na samym początku warto zastanowić się, jakie będą idealne wymiary łóżka dwuosobowego w Twojej, a raczej w Waszej sypialni. Na rynku znaleźć można trzy wymiary łóżek dwuosobowych: 140x200 cm, 160x200 cm i 180x200 cm. Wszystkie te rozwiązania mają swoich wielbicieli, jednak to łóżko do sypialni 160x200 cm jest wybierane najczęściej. Dlaczego? Wersja 140x200 cm często okazuje się za mała – szczególnie jeśli każdy z partnerów lubi mieć swobodę w nocy. Jeśli chodzi o łóżko 180x200 cm, powód jest prozaiczny. Bardzo często w sypialni nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby umieścić tam takie łóżko. A przecież nie chodzi o to, aby mebel zajął całą wolną przestrzeń – w sypialni muszą znaleźć się jeszcze funkcjonalne szafki nocne, komoda, a w niektórych przypadkach także toaletka. Jak widać, łóżko do sypialni 160x200 cm wydaje się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Z jednej strony zapewni ono każdemu z partnerów pełną swobodę w czasie snu, a z drugiej – mebel nie zajmie całej wolnej przestrzeni w sypialni. Co istotne, dobór materaca do łóżka 160x200 cm również nie sprawi żadnych problemów. W większości sklepów to właśnie materace w tym wymiarze są najłatwiej dostępne. Jeśli natomiast szukacie innego rozwiązania, na przykład z uwagi na dużą różnicę w wadze obojga partnerów, to ciekawym pomysłem mogą być dwa materace o wymiarach 80x200 cm. W ten sposób oboje będziecie mieli materac idealnie dopasowany do masy ciała, który zapewni doskonały komfort snu. A przy tym materace będą świetnie dopasowane do łóżka do sypialni 160x200 cm!

Łóżko z szufladą czy pojemnikiem na pościel?

Choć sam rozmiar łóżka ma ogromne znaczenie, warto zastanowić się także nad tym, czy w sypialni lepiej sprawdzi się łóżko z pojemnikiem na pościel, czy z szufladą. Dlaczego? To, którą opcję wybierzesz, będzie miał ogromny wpływ na Twój komfort w przyszłości. Łóżko z szufladą jest bardzo ciekawym i cenionym obecnie rozwiązaniem. Wystarczy wysunąć którąś z szuflad, znajdujących się po dwóch stronach łóżka i umieścić tam pościel, a także poduszki, koce, nieużywane maskotki czy wiele innych rzeczy. Tak, szuflady na pościel są naprawdę pojemne! Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak w większych sypialniach. Jeśli zdecydowałeś się na zakup łóżka do sypialni 160x200 cm, koniecznie sprawdź, czy w pomieszczeniu jest wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie wysunąć szuflady.  Jeżeli sypialnia jest nieco mniejsza, lepszym rozwiązaniem będzie łóżko do sypialni 160x200 cm z podnoszonym pojemnikiem na pościel. W tym przypadku nie ma potrzeby, aby po bokach łóżka była wolna przestrzeń. Wystarczy podnieść pojemnik do góry i umieścić w nim wszystko, co chcemy – a miejsca jest naprawdę dużo. W tym miejscu warto podkreślić, że w ofercie Visby dostępne są łóżka 160x200 cm, wykonane z naprawdę dobrej jakości materiałów. Zarówno sam mechanizm, wykorzystany do stworzenia podnoszonego pojemnika, jak i wszystkie zawiasy czy elementy konstrukcji, dobrane są w taki sposób, aby podnoszenie pojemnika nie sprawiało żadnych trudności. Bez trudu zrobisz to jedną ręką – i nie ma ryzyka, że coś będzie skrzypiało czy zacinało się po kilku latach… albo miesiącach. Wybierając łóżko 160x200 cm Visby masz pewność, że to mebel trwały i naprawdę dobrej jakości. 

Łóżko do sypialni 160x200 cm – znajdź idealny mebel w ofercie Visby!

Visby to doświadczony producent mebli drewnianych, w ofercie którego znajdziesz ogromny wybór łóżek, wykonanych z prawdziwego litego drewna. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię łóżko do sypialni 160x200 cm, czy może wolisz nieco mniejszy lub większy mebel, tutaj z pewnością znajdziesz swoje wymarzone łóżko. Piękne, trwałe, a przy tym zapewniające wymarzony komfort snu – czego chcieć więcej? Być może już niebawem w Twojej sypialni zagości nowy mebel, który odmieni nie tylko wnętrze, ale też zapewni Ci jakość snu, a jakiej śniłeś!
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel