Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Łóżko drewniane sosnowe, bukowe czy dębowe. Poznaj różnice.

2023-08-07
Łóżko drewniane sosnowe, bukowe czy dębowe. Poznaj różnice.

Sypialnia jest miejscem szczególnym, w którym powinniśmy wygodnie odpoczywając regenerować siły. W związku z tym, mamy do tego pomieszczenia specjalne oczekiwania. Jednym z nich jest wygodne i dopasowane do naszych potrzeb i gustu łóżko drewniane. W ostatnich latach możemy zauważyć, że drewno jest coraz częściej używanym i wybieranym surowcem do produkcji mebli, zwłaszcza sypialnianych.

Dobierz odpowiednie łóżko drewniane

Jeżeli chcemy podjąć najlepszą decyzję przy wyborze drewnianego łóżka najpierw warto przemyśleć kilka aspektów. Po pierwsze: musisz zdecydować jakiej szerokości drewniane łóżko jest potrzebne w Twojej sypialni. Optymalną szerokością wygodnego łóżka drewnianego dla jednej osoby to 90 cm, dla łóżka dwuosobowego - 160 cm. Jeżeli sypialnia nie ma dużego metrażu - musi wystarczyć łóżko szerokości 140 cm. Druga decyzja to zagłówek, który zapewnia wygodę, gdy w łóżku czytasz książkę lub oglądasz telewizję. Jego wygląd wpływa na charakter sypialni, dlatego zdecyduj, czy ma być drewniany czy tapicerowany. Bardzo ważny jest materac, który powinien znajdować się na wysokości około 40-50 cm. Aby sprawdzić czy sylwetka dopasowana jest do wysokości łóżka usiądź na łóżku i zobacz czy swobodnie sięgasz stopami do podłogi. Twoje kolana powinny być ugięte pod kątem prostym.

Zalety naturalnego drewna

Łóżka drewniane sosnowe, bukowe czy dębowe to najpopularniejsze i od dawna najbardziej pożądane wyposażenie naszych sypialni. W przypadku łóżek drewnianych najczęściej podkreślaną zaletą jest ich trwałość, uroda i fakt, że pasują zawsze do każdego stylu wnętrza. Swoją urodę łóżka drewniane sosnowe, bukowe czy dębowe zawdzięczają unikalnemu rysunkowi słojów i charakterystycznym sękom, które nadają wyjątkowego piękna każdej sypialni, skutecznie przyciągając naszą uwagę. Łóżka drewniane sosnowe, bukowe czy dębowe od zawsze są oznaką trwałości, solidności i prestiżu. To synonim jakości i elegancji. Jednak każdy ze wspomnianych gatunków drewna ma swoje indywidualne właściwości, zalety i cenę.

Dębowe łóżko do sypialni Visby POZNAŃ

Sosnowe, bukowe czy dębowe?

Najsolidniejsze, ale jednocześnie najdroższe będą łóżka dębowe. Jeśli szukamy ekonomicznego rozwiązania, warto wybrać łóżka z drewna sosnowego. Przyjrzyjmy się czym się charakteryzują:
Łóżko sosnowe - najbardziej dostępne dzięki cenie, gdyż powszechne występowanie sosny w Polsce obniża koszty produkcji. Łóżko drewniane sosnowe ma atrakcyjny wygląd, doskonale prezentuje się w nowoczesnych, skandynawskich i rustykalnych sypialniach. Jego zaletą jest antystatyczność i higroskopijność.
Łóżko bukowe – ma naturalny i miły dla oka odcień, który dodaje wnętrzom szyku i subtelnej elegancji. Buk jako surowiec występuje na terenie Polski w ograniczonych ilościach. Musisz liczyć się z jego wysoką ceną, ale drewniane łóżko bukowe będzie piękne i porównywalnie trwałe do łóżka z dębu.
Łóżko dębowe - będzie wyjątkowo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowanie. Na korzyść drewna dębowego przemawia również jego ciężar, wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Charakteryzuje się pięknym usłojeniem i naturalnym kolorem, który z biegiem lat nabywa szlachetnego odcienia.

Inwestycja na lata

Jeśli zdecydowałeś się już jakie chcesz mieć drewniane łóżko: sosnowe, bukowe czy dębowe, sprawdź ofertę sklepu Visby, aby wybrać najbardziej pasujący do Twoich potrzeb model. Jeżeli nadal nurtują Cię pytania dotyczące wyboru, skontaktuj się z doradcami sklepu Visby. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi i rozwiejesz swoje wątpliwości. Szybko przekonasz się, że decydując się na wybór łóżka drewnianego sosnowego, bukowego czy dębowego, dokonałeś dobrej inwestycji.

 

Bukowe łóżko do sypialni Visby POZNAŃ
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel