Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Łóżko z podnoszonym stelażem i pojemnikiem czy z szufladami?

2020-02-28
Łóżko z podnoszonym stelażem i pojemnikiem czy z szufladami?Niezależnie od tego, czy masz duże mieszkanie czy małe, na pewno przyznasz, że dodatkowe miejsce zawsze się przyda. Oprócz różnych szafek i schowków, dobrym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni jest łóżko z pojemnikiem albo z szufladami. Miejsca pod nim jest dużo, więc warto je wykorzystać. Dzisiaj podpowiadamy, czy lepiej wybrać łóżko z podnoszonym stelażem i pojemnikiem czy z szufladami.

Rodzaje łóżek z pojemnikiem


W sklepach można znaleźć bardzo wiele łóżek z różnymi rodzajami pojemników. Producenci coraz częściej decydują się na ciekawe wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem zamiast pozostawiania wolnego miejsca. Najbardziej popularnym i najstarszym rodzajem jest łóżko z podnoszonym stelażem i pojemnikiem. Żeby się do niego dostać, trzeba podnieść stelaż z materacem do góry. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie do małych mieszkań. Innym rodzajem łóżek są te z szufladami. Taka opcja jest polecana raczej do większych mieszkań, gdzie w sypialni jest dużo przestrzeni – w końcu musi być miejsce na swobodne wysunięcie szuflady i dostanie się do niej. W sklepach można znaleźć także łóżka z szufladami i półkami. Oprócz wykorzystania miejsca pod materacem, ma się jeszcze dodatkowe miejsce nad nim – na półkach. Znajdują się one zazwyczaj nad zagłówkiem. Oprócz tego, że wygląda to bardzo stylowo, to stwarza możliwość to wyeksponowania swoich książek czy też ozdób. Mimo że wybór jest bardzo duży, klienci cały czas najczęściej decydują się na zakup tradycyjnych łóżek z podnoszonym stelażem i pojemnikiem. Oprócz tego, że występują one w przeróżnych wzorach i kolorach, to są po prostu najbardziej praktyczne.

Łóżko z podnoszonym pojemnikiem – dlaczego warto?


Jeśli jesteś właśnie w trakcie urządzania swojej wymarzonej sypialni, na pewno największą trudność sprawia Ci wybranie odpowiedniego łóżka. Kiedy wybrałeś już, z jakiego materiału ma być wykonane, jaką ma mieć wielkość oraz rodzaj zagłówka, przyszedł czas na dopasowanie idealnego dla Ciebie pojemnika. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj wybrać, zaraz podpowiemy Ci, dlaczego taki z podnoszonym stelażem i pojemnikiem będzie idealnym rozwiązaniem.

Po pierwsze, kupując takie łóżko, nie musisz zastanawiać się, ile wolnego miejsca trzeba będzie zostawić obok niego (na przykład, żeby wysunąć szuflady). Nawet jeśli masz dużą sypialnię, to szuflady mogą się okazać najzwyczajniej w świecie – niepraktyczne. Pytanie – w jakich sytuacjach? Na przykład kiedy obok łóżka chcesz położyć gruby i puchaty dywan – wtedy możesz mieć problem, żeby je otworzyć. Podobna sytuacja może mieć miejsce, kiedy zaraz obok łóżka będzie stała duża szafa czy też komoda. Po co się ograniczać – lepiej wybrać do sypialni wszystkie meble, jakie chcesz i nie martwić się, że nie będziesz mógł otworzyć szuflady.

Inną zaletą łóżka z podnoszonym pojemnikiem jest wielkość schowka – zazwyczaj jest on tak duży, jak materac. O co chodzi? Jeśli wybrałbyś łóżko z szufladami, jak sama nazwa wskazuje, miałbyś kilka mniejszych schowków na swoje rzeczy (na przykład w jednej szufladzie trzymałbyś koce, w innej ręczniki, a w jeszcze innej ubrania). Jeśli natomiast wybrałbyś łóżko z podnoszonym pojemnikiem – jednym, dużym, a nie kilkoma – mógłbyś przechowywać w nim o wiele większe rzeczy (na przykład walizki czy kije do minigolfa). Co więcej, mógłbyś także włożyć do niego kilka mniejszych pudełek czy kartonów z różnymi rzeczami. Dzięki jednemu, dużemu pojemnikowi, masz po prostu większe pole do popisu!

Łóżko z szufladami – dobra alternatywa


Jeśli cenisz sobie ciekawe i nowoczesne rozwiązania, dobrą opcją dla Ciebie może być łóżko z szufladami. Jeśli masz dużą sypialnię, a pod łóżkiem nie chcesz przechowywać żadnych dużych przedmiotów, to może być właśnie dla Ciebie. Oprócz tego, że szuflady dają możliwość do świetnej organizacji przestrzeni, to także (zakładając, że obok jest dużo miejsca) – jest do nich łatwy dostęp. Co więcej, łóżko z szufladami jest polecane dla osób, które nie mogą dźwigać ciężkich rzeczy – na przykład dla kobiet czy starszych ludzi. Pomimo tego, że teraz systemy podnoszenia w łóżkach są robione tak, aby były lekkie i ich użycie nie sprawiało problemu, to jednak dla wielu osób nadal mogą być one za ciężkie (zwłaszcza kiedy na stelażu jest położony ciężki materac i pełno różnych poduszek i koców). Szuflady to świetny zamiennik – może stworzony właśnie dla Ciebie?
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel