Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Łóżko - zadbaj o swój spokojny i komfortowy sen!

2019-08-26
Łóżko - zadbaj o swój spokojny i komfortowy sen!W sklepach meblowych znajdziemy obecnie setki modeli łóżek jednoosobowych i dwuosobowych, dedykowanych dorosłym i dzieciom, również łóżek odpowiednich dla osób schorowanych i starszych. Jak w tym gąszczu ofert wybrać łóżko idealne dla siebie? Konieczne jest określenie naszych potrzeb, dokładne wymierzenie pomieszczenia w którym ma się znaleźć, wybranie materiałów konstrukcji. Dzięki temu wybór danego model zajmie nam nie więcej niż kilka godzin.

Obecnie wśród kupujących panuje moda na kupowanie łóżek z dodatkami: łóżko z zagłówkiem, łóżko z dodatkowymi szufladami. Zanim jednak zdecydujemy się na funkcjonalny gadżet warto sprawdzić, czy łóżko bez zagłówka nie ma lepszych parametrów i bardziej nie odpowiada naszym oczekiwaniom.

Materiały, rozmiary, dodatki Łóżko bez zagłówka posiada klasyczną formę: miejsce przy wezgłowiu ma nieco wyższy rant, jednak zazwyczaj jest on zasłonięty przez poduszki. Łóżko tego typu najczęściej wykonywane jest z litego drewna. Materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie, zarysowania. Producenci starają się korzystać również z bejc i lakierów. Łóżka mogą być tworzone także z płyt drewnianych - są one znacznie lżejsze i nieco tańsze od litego drewna, co dla wielu kupujących jest ważnym argumentem.

Podwójne łóżko do spania

Klasyczne łóżka dla dwojga są wykonywane w rozmiarach o szerokości od 140 do 200 cm, długość zazwyczaj jest ta sama i wynosi 200 cm. Warto jednak wiedzieć, że na specjalne życzenie łóżko bez zagłówka może zostać wykonane również w nietypowych rozmiarach. Dzięki temu uda nam się wypełnić problematyczną wnękę.

Ważnym elementem wyposażenia łóżko mogą okazać się wewnętrzne komory - służą one do przechowywania pościeli, ale i ubrań sezonowych, książek. Aby się do nich dostać możemy skorzystać z podnoszonego stelaża z niewielkimi, pneumatycznymi podnośnikami.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel