Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Mała jadalnia to nie problem! Wybieramy niewielki stół!

2020-05-27
Mała jadalnia to nie problem! Wybieramy niewielki stół!

Jak znaleźć miejsce na niewielką jadalnię?

Z pewnością to właśnie Ty najlepiej znasz swoje mieszkanie, jeśli jednak nie masz pomysłu, gdzie znaleźć miejsce na małą jadalnię, to najwyższy czas, abyś poznał sekretne triki, stosowane przez projektantów wnętrz! Być może zauważyłeś, że w ich projektach nawet w niewielkich mieszkaniach udaje się wygospodarować przestrzeń jadalnianą. Jak to możliwe?

Od pewnego czasu bardzo popularnym rozwiązaniem jest tworzenie w mieszkanie otwartej strefy dziennej, składającej się z salonu, kuchni i… niewielkiej jadalni. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się w przypadku niewielkich wnętrz, ponieważ powoduje ono, że przestrzeń wydaje się o wiele większa. Przy okazji można również zyskać nieco miejsca, które dotychczas zajmowały… ściany. W jaki sposób w strefę dzienną wkomponować niewielką, ale funkcjonalną jadalnię? Może ona znajdować się zarówno bliżej salonu, jak i przy samej kuchni – tak naprawdę zależy to wyłącznie od rozkładu mieszkania.

Jadalnia – w kuchni czy w salonie?


Jeżeli w kuchni znajduje się wyspa, to problem sam się rozwiązuje. Wystarczy umieścić przy niej dwa lub cztery hokery – muszą jednak być na tyle wygodne, aby możliwe było komfortowe zjedzenie obiadu! Dobrze sprawdzi się również niewielki stolik, ustawiony w kuchni – o ile oczywiście miejsce na to pozwala. Na co dzień mogą stać przy nim dwa lub cztery krzesła, w zależności od ilości domowników.

Mała jadalnia może również znaleźć się pomiędzy kuchnią a salonem. W ten sposób stanie się ona symboliczną granicą pomiędzy tymi miejscami. Być może w którymś miejscu znajduje się niezagospodarowana ściana, przy której można ustawić niewielki stolik? Przestrzeni nie musi być dużo!

Ciekawym pomysłem jest także zaaranżowanie sypialni w salonie. W tym celu warto wykorzystać kawałek przestrzeni przy samym oknie lub w centralnej części pomieszczenia. Niewielki, drewniany stół i kilka kolorowych krzeseł sprawią, że wnętrze nabierze charakteru.

Jak urządzić małą jadalnię?


Stworzenie małej jadalni może być pewnym wyzwaniem, ponieważ oprócz tego, ze musi ona dobrze wyglądać, powinna również świetnie spełniać swoją rolę. Zacznijmy może od tego, w jaki sposób zaplanować przestrzeń w naszej przyszłej jadalni. Jeśli zdecydujemy się na okrągły stół, krzesła będą znajdować się po jego czterech stronach. Jeżeli natomiast będzie to stół drewniany, do wyboru mamy dwie opcje: jedno krzesło przy każdym brzegu stołu lub – w wersji prostokątnej – dwa krzesła po obydwu stronach stołu. W drugim przypadku należy zwrócić uwagę na to, aby każda z osób miała wystarczającą ilość miejsca. Zaleca się, aby było to minimum 30 centymetrów. W ten sposób nie będzie problemu przy operowaniu sztućcami czy gestykulacji w czasie gorączkowej dyskusji.

Kluczową kwestią jest jednak wybór odpowiednich mebli. Skoro jadalnia będzie niewielka, powinna wyglądać naprawdę stylowo. Idealnym rozwiązaniem będą stoły drewniane, które same w sobie stanowią niepowtarzalną ozdobę. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być minimalistyczny, okrągły stół z drewna. Wystarczy ustawić przy nim trzy lub cztery wygodne, ale niezbyt dużych rozmiarów krzesła – i w ten sposób powstanie baza naszej jadalni.

Idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie mamy do dyspozycji zbyt wiele miejsca, jest stół rozsuwany z drewna. Tego typu mebel, wykonany z litego drewna, dobrze sprawdzi się zarówno podczas kolacji we dwoje, jak i w czasie spotkania w większym gronie – w razie potrzeby można go rozsunąć, zyskując dodatkową przestrzeń. Warto postawić tutaj na stół dobrej jakości, który będzie dzielnie znosił składanie i rozsuwanie przez wiele kolejnych lat – w tym celu najlepiej sprawdzi się prawdziwe, lite drewno!

Stoły drewniane od Visby – stwórz jadalnię swoich marzeń


Visby to producent mebli drewnianych, w ofercie którego można znaleźć naprawdę piękne, bardzo funkcjonalne stoły. Ogromna popularnością cieszą się stoły rozsuwane, które są chętnie wykorzystywane przez właścicieli niewielkich mieszkań. Co istotne, stoły wykonane są z litego drewna, charakteryzują się wyjątkową trwałością i niepowtarzalnym wyglądem. Drewno doskonale komponuje się z krzesłami w klasycznych kolorach, jak i w tych odważnych, takich jak czerwień czy zieleń. Jeśli marzysz o małej jadalni, w której rodzinne posiłki staną się jeszcze bardziej przyjemne, koniecznie zapoznaj się z oferta Visby i wybierz drewniany stół dla siebie!
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel