Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Mała sypialnia na poddaszu ze skosem - zadbaj o funkcjonalność wnętrza

2022-11-25
Mała sypialnia na poddaszu ze skosem - zadbaj o funkcjonalność wnętrza

Aranżacja małej sypialni na poddaszu ze skosem, w której nie ma zbyt wiele miejsca, może czasami sprawiać pewne trudności. Ale nawet taka sypialnia w odpowiedniej nowoczesnej kolorystyce, z dobranymi meblami, modnymi dodatkami, może być doskonałym miejscem do codziennego wypoczynku.

Łóżko do sypialni na poddaszu

Sercem każdej sypialni, niezależnie od jej wielkości, jest łóżko. Dlatego najważniejszą decyzją przy aranżacji małej sypialni na poddaszu ze skosem, jest jego odpowiedni dobór. Łóżko, zajmując największą powierzchnię, nada wnętrzu jego charakter. Z pewnością powinniśmy pomyśleć o wyborze łóżka z niższym zagłówkiem dla utrzymania wizualnej równowagi ze skosem ściany. W małej sypialni na poddaszu, najlepiej będzie prezentowało się nowoczesne łóżko z jasnego drewna, o minimalistycznych kształtach. Aby wykorzystać skosy poddasza, które są najbardziej problematyczne, najczęściej stosowanym pomysłem jest umieszczenie łóżka przy ścianach szczytowych. Skosy można wówczas zagospodarować, stwarzając miejsca na szafki lub komodę. Dzięki temu uzyskamy dodatkową, pojemną przestrzeń do magazynowania bielizny czy różnorodnych drobiazgów.

Zobacz polecane ➡ łóżka do małej sypialni na poddaszu z kolekcji Sandemo z niskim zagłówkiem.

Łóżko drewniane bukowe Visby Ammer

Kolorystyka i światło stworzą niepowtarzalny klimat 

W małych sypialniach na poddaszu ze skosem najkorzystniejsza w zastosowaniu wydaje się jasna kolorystyka wnętrza. Kolor naturalnego jasnego drewna, biel, jasne szarości czy też modne ostatnio jasne beże to najodpowiedniejszy wybór do małej sypialni. W połączeniu z naturalnym światłem dachowych okien, taka kolorystyka sprawi, że wnętrze sypialni będzie wydawało się bardziej przestronne i nabierze swoistego niepowtarzalnego uroku.

Łóżko sosnowe Visby Gotland

Nowoczesne czy klasyczne?

Małą sypialnię na poddaszu ze skosem w stylu nowoczesnej aranżacji będzie cechowała kolorystyka stonowana, którą oczywiście można ożywić kontrastowymi akcentami z całkiem sporą dowolnością kolorów. Zwolennicy klasycznego stylu aranżacji wnętrz powinni wybrać drewniane meble o klasycznym kształcie. Dobrze w takim przypadku sprawdzi się elegancka tapeta, która ociepli wnętrze i nada jej bardziej tradycyjny charakter.

Styl skandynawski w sypialni na poddaszu

Doskonale sprawdza się mała sypialnia na poddaszu w aranżacji w stylu skandynawskim. Charakteryzować ją będą jasne naturalne, matowe kolory, które nie przytłaczają wnętrza i naturalne materiały, jak np, drewno. Drewniane łóżko, szafki nocne i komody. Przytulny charakter wnętrza podkreślą dodatki, miękkie tkaniny i ozdobne poduszki.

Łóżko drewniane bukowe Visby Gotland

Relaksujące dodatki

Design sypialni powinien zależeć od gustu i upodobań, osoby, która będzie z niej korzystała. Niezależnie jednak od tego, jaki styl będzie królował w aranżacji sypialni zawsze należy pamiętać, że jest to miejsce, w którym powinna panować harmonia i wyciszenie wprowadzające relaks. Należy więc pamiętać, aby kolory zasłon, dywanu i dodatków były stonowane i nie zakłócały wyciszającego nastroju sypialni na poddaszu. 

Poduszki dzienne idealnym rozwiązaniem w małej sypialni na poddaszu ze skosem

Komfortowe, puszyste, i wyjątkowo miękkie poduszki dzienne Visby Triangel i Mjuka ⬇ to doskonała propozycja uzupełniająca aranżację małej sypialni na poddaszu. Poduszki dzienne Visby świetnie sprawdzą się podczas oglądania telewizji, czytania książek czy grania w gry. Są lekkie, więc dają się łatwo przekładać. Można ułożyć je tak, aby stały się zarówno wsparciem podczas siedzenia, jak również wygodną poduszką do leżenia. To sprawia, że są one praktycznym dodatkiem i potrafią zagwarantować większy komfort podczas użytkowania łóżka z drewnianym zagłówkiem. Poduszki można układać na wszelkie sposoby - w poprzek, ale i wzdłuż łóżka - i nie tylko na łóżku, ale też na sofie bądź podłodze. 

Poduszka dzienna Visby Triangel
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel