Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Meble z drewna - solidne i na długie lata

2023-05-24
Meble z drewna - solidne i na długie lata

W dobrych warunkach meble z drewna mogą przetrwać nawet kilkaset lat nie tracąc nic ze swojego uroku. Nic dziwnego, że kojarzą się z naturalnym pięknym wyglądem i długowiecznością. Dla koneserów drewnianych mebli ważna jest przede wszystkim ich niepowtarzalność. Naturalna kolorystyka, słoje i ślady sęków sprawiają, że praktycznie każdy kawałek drewna wygląda inaczej.

Urok mebli z drewna

Drewno jest wyjątkowym surowcem, a wykonane z niego meble zawsze wyglądają stylowo i niepowtarzalnie. Bez znaczenia, czy są to meble z drewna w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, klasycznym, czy industrialnym zawsze wprowadzają do domu, tak pożądane, ciepło i atmosferę harmonii. Ich piękno jest niezaprzeczalne, niezależnie od tego, preferujemy. Każdy kto ma meble z drewna wie, że nawet bardzo podobne do siebie meble będą się od siebie różnić i to jest ich ogromną zaletą. Różnica w ich wyglądzie, dotyku, w nastroju jaki tworzą sprawia, że wnętrza z meblami z drewna są oryginalne i ciekawe, co jest ważne dla amatorów mieszkań z tak zwaną duszą.

Ich zaletą jest długowieczność

Jednym z powodów, dla którego drewno jest najlepszym materiałem do wyrobu mebli, jest jego niezwykła trwałość, solidność i odporność na wgniecenia czy ubicia. Dodatkowo, oznaki “starzenia się” mebli z drewna, zmiana ich odcienia czy drobne ślady użytkowania, jeśli takie się pojawią na powierzchni, nadają im szczególnego szlachetnego charakteru. Zastosowane do mebli z drewna określenie “długowieczność”, to także zasługa tego, że jest to materiał odnawialny. Jeżeli widzimy na meblach z drewna skazy, wystarczy drobne szlifowanie czy regularne olejowanie, aby nadać im świeżego i pięknego wyglądu. Jeżeli po latach użytkowania chcemy zmienić kolor mebli, wystarczy je po prostu pomalować. Wszystkie te prace możemy wykonać samodzielnie w domu. Meble z drewna odpowiednio traktowane, mogą służyć nawet przez kilka pokoleń.

Ławka drewniana Visby Benk

Zdrowa namiastka lasu w domu

Meble z drewna nie bez powodu są tak chętnie wybierane przez klientów. Naturalne drewno nie zawiera szkodliwych substancji, nie przyciąga kurzu, a więc nie sprzyja powstawaniu alergii. Drewno uspokaja, sprawiając, że relaksujemy się w jego otoczeniu, co sprzyja lepszej koncentracji. Meble z drewna są zdrowe także poprzez osobliwe właściwości związane z wpływem poziomu wilgotności w otoczeniu. W zależności od tego czynnika drewno rozszerza się lub kurczy samoistnie regulując poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu, pochłaniając jej nadmiar w lecie, a oddając w zimie, kiedy powietrze robi się suche. Korzystny wpływ drewna na nasze samopoczucie jest kolejnym dowodem na to, że meble z drewna są zdrowe.

Wybierz dobrą jakość

Sprawdź ofertę sklepu Visby, gdzie znajdziesz szeroki wybór mebli z drewna w różnych stylach i kolorystyce, które idealnie wkomponują się do Twojego domu. Gwarantuje to wieloletnie doświadczenie producenta mebli drewnianych Visby. Dla potrzeb Klientów, a także w trosce o ekologię, Visby produkuje najwyższej jakości meble z drewna, które służą przez wiele lat i doskonale prezentują się nawet przez lata intensywnego użytkowania. Nic więc dziwnego, że coraz więcej Klientów decyduje się na wybór mebli z drewna z oferty Visby, co pozwala im cieszyć się z jakości oryginalnego, eleganckiego wyglądu oraz godnego wykorzystania pięknych darów natury.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel