Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Najwygodniejszy materac – jak go wybrać?

2021-01-25
Najwygodniejszy materac – jak go wybrać?

Materac to podstawowa sprawa

I to dosłownie – w końcu to materac zapewnia nam wygodę i sprawia, że poszczególne części ciała uzyskują odpowiednią podstawę. Wybór najwygodniejszego materaca jest istotny z wielu powodów. Z pewnością zdarzyło Ci się kiedyś spędzić noc na niezbyt wygodnym łóżku, a rano obudziłeś się całkowicie pozbawiony energii i ból pleców nie dawał Ci żyć przez całą noc… Niestety, niewygodny materac może przyczyniać się nie tylko od kiepskiego snu czy bólu pleców, ale w dłuższej perspektywie także do poważniejszych dolegliwości. Warto więc poświęcić nieco czasu i dowiedzieć się, jak wybrać najlepszy materac do spania. 

Najwygodniejszy materac do spania – czyli jaki?

Przed wyborem materaca warto dowiedzieć się, na jakie parametry zwrócić uwagę. Bardzo istotna jest twardość materaca, a także to, z jakich materiałów jest wykonany. 

Twardość materaca – jak najlepsza?

Jeśli chodzi o stopień twardości materaca, określany jest on literą H. I tak możemy wybierać spośród H1 – materac najbardziej miękki, H2 – materac średnio miękki, H3 – materac średnio twardy, H4 – materac najtwardszy. Ten ostatni wybierany jest niezwykle rzadko, podobnie jak pierwszy. Większość osób wybiera materac H2 lub H3 – i jest to dobry wybór. Ważna jest jednak waga osoby, która będzie z materaca korzystać. Materace H2 przeznaczone są dla osób o wadze od 50 do 80 kg, a H3 dla osób ważących od 80 do 100 kg. Co ważne, w przypadku par, u których różnica w wadze jest znacząca, można zdecydować się na materac o dwóch stopniach twardości. W ten sposób każda z osób będzie mógł cieszyć się komfortem snu, którą zapewni najwygodniejszy materac do spania. 

Materac piankowy, sprężynowy, a może lateksowy?

Kolejnym czynnikiem, który należy uwzględnić, wybierając najwygodniejszy materac, jest materiał, z jakiego jest wykonany. Materac piankowe wykonane są ze specjalnej pianki poliuretanowej albo pianki termoelastycznej. Tego typu pianka odznacza się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Jest lekka, a przy tym po odkształceniu szybko wraca do swojego naturalnego kształtu. Taka pianka dobrze dostosowuje się do kształtu ciała i zapewnia wysoki komfort snu. Rozkłada ona nacisk na różne części ciała, zapewniając odpowiednią podstawę.  Jeśli chodzi o materace sprężynowe, nazywane także kieszeniowymi, nadal mają one spore grono zwolenników. Dobrej jakości materac charakteryzuje się dużą ilością sprężyn, dzięki czemu dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Jeśli chodzi o najlepsze materace do spania sprężynowe, warto wybrać te, które wzbogacone są na przykład o włókna kokosowe. Doskonale pochłaniają wilgoć i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.  A może warto wybrać materac lateksowy? Materac ten należy do materaców piankowych, jednak posiada wiele cennych właściwości. Idealnie nadaje się dla alergików, gdyż ma właściwości antygrzybicze i antybakteryjne, a przy tym nie gromadzą się na nim roztocza. Dodatkowo warto wybrać specjalny antyalergiczny pokrowiec na materac. Dzięki temu będzie to nie tylko najwygodniejszy materac, ale też najbardziej przyjazny dla dróg oddechowych alergika. 

Visby – najwygodniejszy materac w cenie łóżka! 

W ofercie Visby znajdziesz łóżka drewniane z materacem w cenie. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, aby materac był doskonale dopasowany do wybranego modelu łóżka. Co istotne, materac te odznaczają się najwyższą jakością, dzięki czemu zapewniają komfort snu. Jeśli szukasz najwygodniejszego materaca do spania i rozglądasz się za nowym łóżkiem do sypialni, koniecznie zapoznaj się z ofertą Visby!
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel