Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Nowoczesne łóżka w naszych sypialniach

2018-01-02
Nowoczesne łóżka w naszych sypialniach
Regenerujący sen sprawia, że każdego dnia wstajemy wypoczęci i gotowi do działania. Odpowiednio dobrane łóżko będzie również wpływało na zdrowie naszego ciała - prawidłową postawę ciała, odpowiednie położenie kręgosłupa. Łóżko powinno być kupowane nie tylko ze względu na jego cenę - kluczowe powinny być dla nas wymiary mebla, jak również wszelkie udogodnienia, które oferuje nam producent. Jakie łóżka cieszą się obecnie największym wzięciem?

Nowoczesne łóżka minimalistyczne

Współcześnie pragniemy, aby nasze łóżko było nie tylko wygodne, ale i modne. Producenci oferują wiele interesujących modeli łóżek, w tym łóżko niskie. Są one wzorowane na niskich i minimalistycznych łóżkach japońskich. Łóżko niskie tworzone jest zazwyczaj z litego drewna, rzadziej z płyt meblowych. Zastosowanie litego drewna sprawia, że łóżko niskie jest niezwykle odporne na uszkodzenia, ścieranie czy zarysowania. Do tworzenia łóżek tego typu wykorzystywane jest najczęściej drewno bukowe, dębowe lub sosnowe - zróżnicowana kolorystyka tych gatunków sprawia, że każdy z kupujących znajdzie kolor dla siebie. Łóżko niskie może być dodatkowo wyposażone w wewnętrzne komory, w których bez problemu schowamy pościel, jak również ubrania sezonowe czy też książki. Aby dostać się do pojemników wystarczy delikatnie unieść ruchomy stelaż, który coraz częściej wyposażany jest w półautomatyczne podnośniki.
Łóżko niskie coraz częściej posiada również niewielkie półeczki umieszczone po zewnętrznych stronach ramy. Można w nich przechowywać np. książki.

Łóżka z ozdobami

Kolejnym ciekawym trendem jest wykorzystywanie łóżek z tapicerowanymi zagłówkami. Zazwyczaj tkanina tapicerki dobierana jest na zasadzie kontrastu kolorystycznego dla drewna. Tkanina musi być odporna na ścieranie i uszkodzenia. Łóżko niskie również może zostać ozdobione eleganckim zagłówkiem.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel