Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Nowoczesny minimalizm w mieszkaniu

2019-08-28
Nowoczesny minimalizm w mieszkaniuMinimalizm jest jednym z najbardziej ciekawych trendów ostatnich lat w aranżacji wnętrz. Planując urządzanie nowego mieszkania czy tez remont warto zajrzeć do katalogów wnętrzarskich czy portali z dekoracjami i podpatrzeć rozwiązania oferowane przez architektów wnętrz. Jakie meble i dodatki kupować, aby stworzyć modne wnętrze?

Podstawą w urządzaniu nowoczesnego mieszkania są kolory. Stawiajmy na proste i stonowane barwy. Najczęściej stosowane są biele, szarości, grafity. Oczywiście możliwe jest uzupełnianie wnętrz jaskrawymi dodatkami, warto to jednak robić oszczędnie i z głową. Ważne jest również oświetlenie - mieszkanie powinno być dobrze oświetlone. W tym celu warto wybierać lampy bez obszernych kloszy w mlecznych kolorach - będą one ograniczały ilość oddawanego światła.

Minimalizm w sypialni - łóżka nowoczesne, dodatki

Z pewnością najważniejszym meblem sypialni jest łóżko. Obecnie producenci prześcigają się w pomysłach na oryginalne i wygodne meble. Z pewnością łóżka nowoczesne są jednymi z najczęściej kupowanych. Łóżka nowoczesne charakteryzują się oryginalnym designem, nierzadko inspirowanym stylem japońskim (łóżka japońskie). Producenci wykorzystują zdecydowane kolory drewna: jasne barwy sosny, ciemne mahonie, etc. Łóżka nowoczesne nierzadko wyposażone są również w wewnętrzne komory - idealnie nadają się one do przechowywania pościeli, ubrań sezonowych i innych przedmiotów. Producenci dbają o to, aby dostanie się do komór łóżka nie było trudne - użytkownik ma do dyspozycji ruchomy stelaż, zazwyczaj posiadający półautomatyczne podnośniki.

Łóżka nowoczesne mogą być również uzupełniane o niewielkie regały na książki umieszczone w podwyższonej ramie łóżka. To rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi książek. Nowoczesne łóżka mogą posiadać także minimalistyczne zagłówki.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel