Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Proste triki, dzięki którym odmienisz wnętrze swojej sypialni

2020-03-30
Proste triki, dzięki którym odmienisz wnętrze swojej sypialni

Dlaczego warto odmienić swoją sypialnię?


Każda sypialnia jest wyjątkowa, ponieważ jest najbardziej prywatnym pomieszczeniem w domu, w którym możemy odpocząć, zregenerować się i zrelaksować. Zazwyczaj największą wagę przykładamy do wystroju salonu - w końcu to tam przyjmujemy gości i spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Warto jednak skupić się także na sypialni. Jej urządzanie daje nam szerokie pole do popisu. To, jak będzie wyglądała, zależy tylko od nas. Nie w każdym pomieszczeniu tak jest. Jeśli mieszkamy z resztą rodziny, na przykład rodzicami czy rodzeństwem, to takie pomieszczenia jak salon czy kuchnia są wspólne i musimy iść na kompromis przy wyborze mebli czy dodatków. Poza tym, nawet jeśli mieszkamy sami, często sypialni nie poświęcamy tyle uwagi, ile powinniśmy. Poniżej podpowiadamy, jak odmienić swoją sypialnię bez kapitalnego remontu!

Metamorfoza sypialni - od czego zacząć?


Każda zmiana, nawet najmniejsza, zaczyna się od pomysłu. Także w tym przypadku, kiedy chcemy odmienić naszą sypialnię, musimy mieć dobry pomysł, który przerodzi się w plan. Na samym początku planowania warto poszukać inspiracji w Internecie. Na różnych blogach wnętrzarskich czy stronach o aranżacji wnętrz można znaleźć mnóstwo ciekawych pomysłów odnośnie urządzania wszystkich pomieszczeń. Na zdjęciach zazwyczaj królują nowoczesne łóżka do sypialni, które są w stanie odmienić każde wnętrze. Niezależnie od tego, czy nasza sypialnia jest mała czy duża, z łatwością możemy nadać jej nowego charakteru i świeżości.

Kiedy mamy już kilka ciekawych inspiracji, czas dokładnie się im przyjrzeć i zastanowić się, co najbardziej nam się podoba i co chcielibyśmy mieć. Z pewnością naszą uwagę przykują nowoczesne łóżka do sypialni. Na niektórych stronach o urządzaniu wnętrz, obok zdjęcia, które nam się spodoba, umieszczona jest lista mebli i dodatków, które zostały wykorzystane w danym pomieszczeniu, często wraz z linkami do sklepów internetowych. Ułatwia to odnajdywanie interesujących nas rzeczy. Kiedy wiem, jak ma wyglądać nasza sypialnia, musimy policzyć, ile środków możemy przeznaczyć na jej odmianę. Niezależnie od tego, czy mamy dużo oszczędności na ten cel, czy raczej jest to spontaniczny pomysł i chcemy to zrobić jak najtaniej, z pewnością w obu przypadkach efekty będą zadowalające.

Kolejny krok to stworzenie listy rzeczy, które koniecznie muszą się znaleźć w naszej sypialni, a także wyliczony budżet, nadszedł czas na bardziej praktyczną część, czyli… wymiary. Kiedy odmieniamy swoje wnętrze, niezależnie od tego, czy jest to salon, łazienka, czy sypialnia, musimy znać dokładne wymiary każdej ściany oraz każdego mebla. Dlaczego jest to aż takie ważne? Otóż kiedy będziemy przeglądać w Internecie albo w sklepie różne meble i dodatki, będziemy mogli z góry skreślić te, które są zwyczajnie za duże oraz dopasować te w idealnym rozmiarze. Zaoszczędzimy dzięki temu sporo czasu.

Nasze triki, dzięki którym odmienisz swoją sypialnię

Zazwyczaj sypialnia to pomieszczenie małe, zwłaszcza w bloku, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy. Często osoby, które decydują się na jej odmianę, oprócz dodania odrobiny świeżości, chcą ją także optycznie powiększyć. W tym zadaniu najlepiej sprawdzi się przemalowanie ścian na jasny kolor, najlepiej biały lub kremowy (jeśli nie chcemy malować wszystkich ścian - wystarczy, że przemalujemy dwie - z pewnością rozjaśni to każde wnętrze) oraz powieszenie na ścianie dużego lustra.

Niektórzy pewnie zastanawiają się, dlaczego w ich sypialni nie jest wystarczająco modnie i przytulnie - przecież mają ładną pościel i nowoczesne dodatki. Często problem stanowi staromodne łóżko - niektórzy za bardzo przywiązują się do starego łóżka i decydują się na jego pozostawienie i zmianę samego materaca. Niestety może to spowodować, że wnętrze nie będzie wyglądało tak, jak tego chcemy. Warto wtedy spojrzeć na nowoczesne łóżka do sypialni - wiele z nich można znaleźć w naprawdę świetnej okazji, gdzie niska cena idzie w parze z wysoką jakością!

Kiedy pomyślimy o dodatkach, które są stworzone typowo do sypialni, z pewnością naszą pierwszą myślą będą… poduszki! No właśnie! Sklepowe półki aż uginają się od nadmiaru poduszek w różnych wzorach, kształtach i rozmiarach. Jeśli chcemy, żeby w naszej sypialni powiało świeżością, wystarczy wybrać kilka kolorowych poduszek oraz koc i ułożyć je na łóżku. Jeśli do tego dojdą świeczki w podobnych kolorach oraz ramki z ulubionymi zdjęciami - zachwycający efekt gwarantowany!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel