Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Szafki nocne – czym kierować się przy wyborze?

2020-06-26
Szafki nocne – czym kierować się przy wyborze? Kto przyzwyczai się do posiadania szafki nocnej, ten szybko uznaje ją za niezbędne wyposażenie sypialni – i chyba nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Niewielka szafka, znajdująca się tuż obok łóżka, jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i funkcjonalnym. Z reguły znajduje się na niej nocna lampka, czytane książki, telefon i ładowarka, okulary czy szklanka z wodą. Czasem pojawia się tam także czerwone wino i kieliszki dla dwojga oraz świece… Pytanie tylko, jak wybrać szafki nocne, aby doskonale spełniały swoje zadanie?

Dlaczego warto mieć małą szafkę obok łóżka?


Przeglądaj aranżacje sypialni małżeńskich można zauważyć, że najważniejszym meble jest ogromne łóżko drewniane, któe z reguły znajduje się w centrum pomieszczenia. Najczęściej w sypialni znajduje się również komoda, często szafa, fotela czy toaletka, a po dwóch stronach łóżka – szafki nocne. Nie brakuje również różnego rodzaju lamp, a jak wiadomo, oświetlenie jest w sypialni niezwykle istotne. Aby cała aranżacja było spójna i funkcjonalna, należy jednak odpowiednio dobrać poszczególne meble – również szafki.

Jakie szafki nocne wybrać?


Choć wybór nocnych szafek wydaje się być bardzo łatwym zadaniem – z pewnością o wiele mniej skomplikowanym niż wybór łóżka – to warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Oto kilka takich elementów.

Wysokość szafki nocnej


Choć projektanci wnętrz nie zawsze są co do tego zgodni, wśród większości przeważa opinia, że szafka nocna powinna mieć taką samą wysokość jak łóżko. A zatem, jeśli w naszej sypialni znajduje się łóżko niskie, taka również powinna być szafka. Jeśli natomiast wybraliśmy łóżko wysokie, stolik nocny również będzie musiał być wyższy. Takie rozwiązanie ma zapewniać największy komfort – możemy bez trudu sięgnąć do włącznika nocnej lampki, po szklankę wody czy też po to, aby…. wyłączyć budzik, który chce wyrwać nas ze słodkiego snu.

Stolik czy szafka z szufladami?


Do wyboru, do koloru – ilość szafek i stolików nocnych, dostępnych na rynku, jest naprawdę duża. Możemy zdecydować się na przykład na okrągły stolik na jednej nodze, który stworzy nieco większe poczucie przestrzeni. Takie rozwiązanie jest bardziej minimalistyczne. Bez wątpienia jednak popularniejszym wyborem jest szafka z różnego rodzaju szufladami, półkami czy schowkami. Można umieścić tam więcej rzeczy – a chyba każdy z nas ma kilka przedmiotów, z których korzysta w sypialni, na przykład ładowarkę, krem do rąk czy inne drobiazgi. W szafce czy szufladzie można je schować, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej schludne. Jeśli zdecydujemy się na stolik, musimy liczyć się z tym, że wszystko będzie leżało na widoku.

Szafka dopasowana do pozostałych mebli


Kolejna ważna rzecz dotyczy tego, aby szafka nocna była dobrze dopasowana do reszty mebli. Istotne jest szczególnie to, aby wykonana była z tego samego rodzaju drewna, by miała ten sam kolor czy kształt. Niestety, wnętrza, w których każdy mebel ma inny styl, nie wyglądają dobrze – przede wszystkim w sypialni, gdzie harmonia daje nam wieczorne ukojenie. Jeśli mamy łóżko drewniane sosnowe, niech i szafka taka będzie. A jeśli postawiliśmy na białe meble, to szafki czy stolik również muszą być w tym kolorze.

To, czego potrzebujesz, na wyciągnięcie ręki!


Visby to producent mebli drewnianych, dla którego najważniejszy jest komfort klientów. Właśnie dlatego drewniane łóżka są tak wygodne i komfortowe, a w ofercie można znaleźć również inne meble – nie tylko szafki nocne, ale też komody czy stoły do jadalni. Jeśli chodzi o nocne szafki, jest to absolutnie niezbędne wyposażenie, jeśli chcemy czuć się w sypialni komfortowo. Dzięki nim będziesz miał na wyciągnięcie ręki wszystko, czego potrzebujesz – a komfort w sypialni jest przecież najważniejszy!
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel