Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

W jakiej sypialni sprawdzi się łóżko bez zagłówka?

2020-02-29
W jakiej sypialni sprawdzi się łóżko bez zagłówka?Sypialnia to bardzo ważne miejsce w domu – to właśnie tam człowiek ma czas na zasłużony odpoczynek i regenerację. Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Jego wybór może się wydawać zadaniem prostym, jednak w rzeczywistości okazuje się nie lada wyzwaniem. Oprócz wyboru wielkości i materiału, z jakiego będzie wykonane, warto zwrócić również uwagę na rodzaj zagłówka. Poniżej podpowiadamy, jaki zagłówek wybrać oraz czy warto z niego zrezygnować.

Łóżko bez zagłówka – czy to dobry pomysł?


Wiele osób nie wyobraża sobie łóżka bez zagłówka w swojej sypialni. W końcu zagłówek może pełnić wiele ważnych i przydatnych funkcji. Jedną z nich jest osłona przed ścianą – dzięki temu nie będzie się ona brudziła. Kolejna praktyczna funkcja to komfort i bezpieczeństwo. Jeśli zagłówek jest wykonany z miękkiego materiału, to bez problemu może zastąpić poduszkę i całkiem nieźle posłużyć jako wygodne oparcie – na przykład podczas wieczornego czytania książki. Co więcej, stanowi miękką ochronę przed uderzeniem głowy, na przykład kiedy zdarzy się zaspać i szybko zerwać z łóżka. Inną funkcją łóżka z zagłówkiem jest po prostu jego wygląd. W sklepach można znaleźć całą masę zagłówków w różnych stylach, kolorach i rozmiarach – połączonych z łóżkiem albo sprzedawanych oddzielnie. Dzięki temu łatwo można znaleźć taki, który idealnie dopasuje się do wystroju i kompozycji całego wnętrza. Rezygnacja z zagłówka może okazać się dobrym pomysłem, kiedy do urządzenia jest mała sypialnia albo taka w stylu minimalistycznym.

Gdzie sprawdzi się łóżko bez wezgłowia?

Rezygnacja z wezgłowia to świetny pomysł przede wszystkim dla osób, które muszą urządzić sypialnię o niewielkich rozmiarach. Dzięki swoim małym wymiarom, łóżko bez zagłówka można wstawić nawet do najbardziej wymagającego i trudnego w urządzeniu wnętrza. Niektórzy mogą pomyśleć – a w czym właściwie zagłówek miałby przeszkadzać? Z pewnością znalazłoby się kilka takich sytuacji. Jedną z nich jest ta, kiedy łóżko trzeba ustawić na poddaszu i jest nad nim bardzo niski sufit. Inny przypadek to ustawienie łóżka pod niskim parapetem. Łóżko bez zagłówka dobrze sprawdzi się także w pomieszczeniu, w którym chcemy je dostawić do trzech ścian. W takim wypadku cenny jest każdy centymetr. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się mieszkania z antresolą. Zazwyczaj antresola jest niska i nie zmieściłoby się do niej łóżko z wezgłowiem. Czasem nawet oprócz rezygnacji z wezgłowia, trzeba do niej wstawić bardzo niskie łóżko albo nawet sam materac.

Łóżko bez zagłówka – ekonomiczne i wyjątkowe


Oprócz tego, że łóżko bez zagłówka jest małe i świetnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach – ma także całą masę innych zalet. Jedną z nich jest oczywiście jego cena. Osoby, które nie chcą wydawać milionów na urządzenie sypialni, na pewno będą zadowolone. Co więcej, łóżko bez wezgłowia można dopasować do prawie każdego rodzaju wnętrza. Najlepiej sprawdzi się w tym minimalistycznym – wtedy zdecydowanie będzie to strzał w dziesiątkę. Dla fanów fototapet również będzie to najlepszy wybór. Łóżko można wtedy postawić na jej tle. Jeśli powierzchnia do spania ma się znajdować przed dużymi oknami, wtedy także warto wybrać łóżko bez wezgłowia – po co ma zasłaniać piękny widok?

Łóżko bez wezgłowia – dla miłośników handmade


Jakie łóżko najlepiej będzie się prezentowało w sypialni? Oczywiście, że to z własnoręcznie zrobionym wezgłowiem! W Internecie można znaleźć pełno pomysłów na stylowe zagłówki dla miłośników handmade. A może ktoś sam w głowie ma świetny pomysł i w końcu będzie mógł go zrealizować? Łóżko bez zagłówka warto kupić także w sytuacji, kiedy zmienia się ulubione łóżko z pięknym zagłówkiem, ale zniszczyło się ono lub było po prostu niewygodne. Wtedy można połączyć nowy mebel ze starym zagłówkiem – będzie to ciekawa i na pewno bardzo oryginalna kompozycja.

Łóżko bez zagłówka – podsumowanie


Jak widać możliwości jest wiele. Wybierając wymarzone łóżko do sypialni, trzeba pamiętać o tym, ile miejsca jest do zagospodarowania oraz jak będzie urządzone całe wnętrze. Styl minimalistyczny, który ostatnio coraz częściej króluje wśród architektów wnętrz, zdecydowanie świetnie połączy się z łóżkiem bez zagłówka. Także wnętrza z charakterem, z wyrazistą fototapetą czy z wielkimi oknami świetnie się sprawdzą.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel