Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Wszystko co musisz wiedzieć o łóżkach dębowych

2023-03-09
Wszystko co musisz wiedzieć o łóżkach dębowych

Powszechnie panuje opinia, że łóżko z drewna to najlepszy wybór do każdej sypialni. Natomiast najpopularniejszym rodzajem drewna używanego do produkcji łóżek jest dąb. Drewno dębowe ma atrakcyjną barwę z pięknym usłojeniem, jest niezwykle mocne i trwałe. Wszyscy znamy powiedzenie „silny jak dąb”. I takie są łóżka dębowe.

Łóżko dębowe - produkt wysokiej jakości

Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ale łóżko dębowe to mebel niezmiennie ceniony przez klientów. Można stwierdzić, że łóżka dębowe z biegiem lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czy tylko moda powoduje taką ich popularność? A może rzeczywiście są to meble godne uwagi? Przyjrzyjmy się ich kilku cechom:

  1. stabilne i mocne w konstrukcji
  2. wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania
  3. mają doskonały wygląd dzięki wyjątkowemu pięknu dębiny
  4. posiadają właściwości higroskopijne
  5. odpowiednie dla alergików ze względu na właściwości antystatyczne
  6. mają solidną konstrukcję, która zapewnia użytkowanie przez długie lata
  7. są odporne na duże obciążenia

Uniwersalne i proste

Zalety łóżek dębowych można mnożyć, ponieważ są to meble komfortowe, naturalne i zapewniające zdrowy wypoczynek. Ale to nie wszystko, ponieważ o łóżkach dębowych można powiedzieć wiele dobrego, nie tylko pod względem technicznym i ich naturalnych właściwości. Z całą pewnością można stwierdzić, że łóżka dębowe są meblami uniwersalnymi. Naturalny koloryt dębiny sprawia, iż łóżka z niej wykonane doskonale pasują zarówno do klasycznych, jak i do nowoczesnych sypialni. Ze względu na twardość drewna i ograniczenia w obróbce, łóżka dębowe mają stosunkowo prostą, klasyczną linię pasującą do większości wnętrz. Zobacz to w ofercie sklepu Visby >>> łóżka dębowe Visby.

Łóżko dębowe z tapicerowanym zagłówkiem Visby Frida

Klasyka wpisana w nowoczesność

Łóżko dębowe ​można dostosować do wyglądu istniejącego już wystroju sypialni. Masywne „toporne” łóżko, będzie idealne do sypialni rustykalnej, czy w klimatach vintage. Wizualnie lekkie, smukłe łóżko o dynamicznej linii, doskonale wpisujące się w trend nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Wyjątkowym w łóżkach dębowych jest to, że nawet pozornie delikatna konstrukcja łóżka okazuje się być solidnym, niemal niezniszczalnym meblem.

Łatwe w utrzymaniu czystości

W sypialni szczególnie zależy nam na utrzymaniu czystości i przyjemnej atmosfery, bez ciągłego spędzania czasu na sprzątaniu. Ponieważ łóżka dębowe, dla podkreślenia naturalnego piękna drewna, najczęściej pokryte są warstwą dobrego lakieru bezbarwnego lub naturalnego oleju, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć drewno suchą, miękką ściereczką, by pozbyć się osiadającego kurzu. Ponadto nowoczesne, stosunkowo proste formy łóżek dębowych, bez trudno dostępnych zakamarków, są łatwe w czyszczeniu.

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel