Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Wybieramy łóżka drewniane do sypialni w nowoczesnym stylu

2023-03-29
Wybieramy łóżka drewniane do sypialni w nowoczesnym stylu

Łóżka drewniane do sypialni w nowoczesnym stylu są bardzo praktycznym i gustownym rozwiązaniem. Wykonane z najwyższą starannością z naturalnego drewna, będą przyciągać uwagę i budować przytulny klimat sypialni w nowoczesnej aranżacji. Ważne jednak, aby były dopasowane zarówno do metrażu sypialni, jak i do indywidualnych preferencji.

ABC nowoczesnego stylu aranżacji

Łóżko drewniane do sypialni w nowoczesnym stylu idealnie wpisuje się w aranżację wnętrza. Styl nowoczesny to przeciwieństwo dekoracyjnego przepychu. Charakterystyczne w nim są minimalizm, przeszklenia i jasne kolory, które optycznie powiększają pomieszczenie. Dlatego nowoczesna sypialnia jest zazwyczaj przestronna, nacechowana prostymi rozwiązaniami, bez przytłaczających zdobień. Dominują w niej odcienie ziemi, takie jak beże, biele, brązy i szarości. Na podłodze często stosuje się drewno lub beton architektoniczny.

Drewniane łóżko nadaje fason nowoczesnej sypialni

Wszystkie meble w nowoczesnej aranżacji mają proste, minimalistyczne kształty. Jednak to właśnie ich czyste, geometryczne formy przyciągają wzrok. Tak jest w przypadku łóżka drewnianego w nowoczesnym stylu, które jako największy mebel w sypialni, w zasadzie nadaje kierunek całej aranżacji. To od jego formy, wielkości, wysokości, zagłówka czy wysokości nóg łóżka zależy, jakie powinny być pozostałe meble, lampy, elementy dekoracyjne czy rodzaje zasłon. Warto sprawdzić w sklepie internetowym Visby pełną ofertę, w której znajdziemy różnorodne modele łóżek drewnianych do sypialni w nowoczesnym stylu.

Drewniane łóżko do sypialni Visby Hessler w minimalistycznym stylu

Wybór drewna ma znaczenie

Kiedy wybierzemy odpowiedni model drewnianego łóżka musimy podjąć jeszcze jedną, niezmiernie ważną, decyzję: z jakiego rodzaju drewna chcemy mieć łóżko w swojej sypialni? To decyduje o jego wyglądzie i trwałości. Jakie cechy mają poszczególne gatunki drewna? Warto sprawdzić:

  • Drewno dębowe - Materiał wykorzystywany od wieków. Dębina to drewno ciężkie i twarde, zarazem trudne w obróbce, ale łóżko dębowe jest trwałe i stabilne. Doskonale sprawdzi się jako inwestycja na długie lata – dąb jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Naturalne drewno dębowe ma odcień brązowo-zielonkawy lub brązowy.
  • Drewno bukowe - Mniej ciężkie i twarde niż dębowe, ale wykonane z niego meble są bardzo wytrzymałe. Buk jest podatny na obróbkę, dlatego łóżka bukowe często mają nowoczesne kształty. Sprężyste drewno bukowe ma odcień jasny i jest łatwe do barwienia. Bardzo dobrze chłonie woski i bejce, a zarazem zachowuje swoje naturalne właściwości.
  • Drewno sosnowe - Lekkie, miękkie, łatwe w obróbce i przyjazne dla alergików. Sosna nie chłonie kurzu (jest antystatyczna), dlatego w sypialni z łóżkiem z tego materiału panuje znakomity mikroklimat. Sosna ma ładny, jasny odcień pasujący praktycznie do każdej aranżacji.

Ostatnia ważna decyzja

Przy wyborze łóżka drewnianego do sypialni w nowoczesnym stylu nie możemy zapomnieć o bardzo istotnym elemencie, jakim jest materac. Tu bardzo ważne są nasze preferencji: czy lubimy spać na materacu twardym, czy miękkim, jak w przysłowiowym puchu. Czasami naszą decyzją kierują aspekty zdrowotne. Odpowiedni wybór jest kluczowy dla naszego komfortu, dlatego warto skorzystać z pomocy ekspertów ze sklepu Visby, którzy wskażą idealny model dla naszych potrzeb.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel