Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Wymiary łóżka dwuosobowego – jakie będą najlepsze?

2020-02-26
Wymiary łóżka dwuosobowego – jakie będą najlepsze?Wydawać by się mogło, że urządzenie sypialni to zadanie proste i przyjemne. Okazuje się jednak, że to nie lada wyzwanie – zwłaszcza przy wyborze łóżka. Kupując łóżko, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na wzór i materiał, z jakiego jest wykonany, ale także na wymiary. Poniżej podpowiadamy, jakie wymiary łóżka dwuosobowego będą najlepsze i które warto wybrać do swojej sypialni.

Łóżko dwuosobowe – wymiary dostępne w sklepach


Wybierając się do sklepu meblowego po wymarzone łóżko, warto wcześniej wiedzieć, czego dokładnie się szuka. Producenci różnych firm oferują całą masę łóżek w różnych stylach, kolorach i rozmiarach. Kiedy już mniej więcej wiadomo, jak będzie urządzona sypialnia – styl i kolor bez problemu można wybrać na miejscu. Większy problem może sprawić dobór odpowiedniego rozmiaru – tu bez dokładnych wymiarów sypialni się nie obejdzie.

Na rynku znaleźć można najczęściej 3 wymiary łóżek dwuosobowych: 140x200cm, 160x200cm i 180x200cm. Najłatwiejsze zadanie mają osoby, które mają dużą sypialnię. Nie muszą się martwić o to, że łóżko się nie zmieści i bez zastanowienia mogą wybrać to największe, czyli 180x200cm. Najbardziej wymagające osoby decydują się nawet na zakup łóżka na zamówienie, o jeszcze większych, wręcz królewskich wymiarach. Większość osób jednak ma sypialnię małą albo średnią i dobór odpowiedniego łóżka może im sprawić nieco większy problem. Wtedy nasuwa się pytanie – jakie wymiary łóżka dwuosobowego wybrać?

Jakie łóżko dwuosobowe wybrać?


Przy wyborze łóżka dwuosobowego warto zadać sobie dwa podstawowe pytania. Po pierwsze, czy w łóżku będzie spała jedna osoba czy dwie. Po drugie, jakie dokładnie wymiary ma sypialnia i na jakie największe łóżko można sobie pozwolić.

Jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi – w łóżku będzie spała jedna osoba – zdecydowanie będzie wystarczyło to o wymiarach 140x200cm. Dzięki temu na łóżku nie będzie zbyt dużo wolnej przestrzeni, przez co zrobi się o wiele przytulniej. Co więcej – zyska się sporo dodatkowego miejsca na inne meble – może akurat 20 cm będzie brakować, żeby w sypialni zmieściła się ta wymarzona szafa z dużym lustrem? Jeśli z kolei w łóżku będą spały dwie osoby, na samym starcie polecamy wykluczyć wymiary łóżka dwuosobowego 140x200cm, chyba że sypialnia jest naprawdę mała i jest to jedyna opcja. Jeśli jednak istnieje więcej możliwości, warto zdecydować się na łóżko dwuosobowe o wymiarach 160x200cm. Dzięki temu można mieć pewność, że dwie osoby bez problemu się wyśpią, a nie od dziś wiadomo że dobry sen to podstawa. Co więcej – przy wyborze materaca do takiego łóżka – można kupić jeden duży – o szerokości 160 cm, lub dwa mniejsze – o szerokości 80 cm każdy. Dzięki temu każdy z partnerów będzie mógł wybrać materac indywidualnie dostosowany do swoich potrzeb.

Żeby odpowiedzieć na drugie pytanie, trzeba dokładnie zmierzyć sypialnię. Warto wziąć pod uwagę, gdzie będzie stało łóżko, jak poustawiane będą inne meble i czy będzie do nich swobodne dojście oraz czy drzwi się będą normalnie otwierać. Kiedy po zmierzeniu okaże się, że zmieści się łóżko zarówno o wymiarach 160x200cm, jak i 180x200cm, wtedy trzeba się zastanowić, które będzie najlepsze. Jeśli czasami gośćmi w sypialni będą dzieci, które chcą się przytulić przed pójściem spać, albo pies, który będzie wskakiwał, żeby obudzić na poranny spacer, wtedy bez zastanowienia można wybrać wymiary łóżka dwuosobowego 180x200cm. Jeśli jednak w łóżku będą zawsze tylko dwie osoby, wtedy to o wymiarach 160x200cm zdecydowanie wystarczy – oprócz dobrego komfortu snu, da także poczucie bliskości.

Wymiary łóżka dwuosobowego – podsumowanie


Człowiek na sen poświęca prawie ⅓ swojego życia. Warto więc na wybór odpowiedniego łóżka przeznaczyć trochę więcej czasu. Jego wymiary to bardzo ważna kwestia. Nie można jednak zapomnieć o odpowiednim doborze materiału tak, aby starczyło ono na długie lata. Dobrym wyborem będą łóżka z litego drewna – oprócz tego, że pięknie się prezentują, to są także trwałe i odporne na uszkodzenia. Jeśli wymiary łóżka zostały już wybrane, można skupić się na doborze dobrego materaca. Te dwie rzeczy w połączeniu ze sobą to gwarancja dobrego i zdrowego snu.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel