Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Czy sosnowa komoda jest praktyczna

2023-09-20
Czy sosnowa komoda jest praktyczna

Sosnowe komody mają sporą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu są bardzo trwałe. Dodatkowo meble sosnowe prezentują się bardzo pięknie, nie dziwi więc, że są coraz chętniej kupowane. Decydując się na sosnową komodę, możesz być pewny, że podkreśli ona piękno mieszkania, a dodatkowo wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Komoda - mebel z tradycją

Komoda przywędrowała do Europy w XVIII wieku, w stylu zwanym Ludwik XIV. Do dziś, niezależnie od stylu w jakim została wykonana, zawsze uważana jest za mebel funkcjonalny, charakteryzujący się wyjątkowym wdziękiem. Towarzysząc człowiekowi przez stulecia, komody dopasowywały się do aktualnych trendów i potrzeb użytkownika. W Polsce swoją karierę zaczęły w XVIII wieku, określane staropolską nazwą praska, ze względu na to, że służyły do przechowywania wyprasowanej bielizny. Dziś trudno sobie wyobrazić dom bez eleganckiej komody, gdzie służy doskonale do przechowywania ubrań, książek, zastawy stołowej i różnorodnych podręcznych przedmiotów. A blat komody, to ulubiona powierzchnia do wyeksponowania kwiatów, dekoracji i pamiątek. Najczęściej spotykanymi w polskich domach są piękne sosnowe komody, które kupujemy nie tylko dla ich urody.

Dlaczego lubimy sosnowe komody?

Sosnowe komody popularne były już sto lat temu, a zainteresowanie nimi do dziś nie maleje pomimo konkurencji, którą tworzą tanie meble z płyt laminowanych. Czemu tak się dzieje? Sosna zwyczajna to ponad 60% drzewostanu polskich lasów. Dzięki temu cena pozyskanego drewna jest niższa niż np. dębu. Ponadto, drewno sosnowe ma przyjemne, jasne zabarwienie. Jego zastosowanie we wnętrzu sprawia, że nabiera bardzo przytulnego charakteru. Jest sprężyste, a jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można je łatwo przepiłować, strugać, szlifować i frezować bez żadnego problemu, dzięki czemu meble sosnowe mogą przybierać fantazyjne, najbardziej nietypowe kształty. Drewno sosnowe szybko schnie i łatwo pokryć je farbą. Ta ostatnia cecha poszerza możliwości aranżacyjne sosnowych komód, pozwalając na zabarwienie ich niemal na każdy kolor.

DREWNIANA KOMODA SOSNOWA VISBY HESSLER 2+2

Pokochasz, jak zobaczysz

Jeżeli szukasz wyjątkowej komody, która podkreśli urok Twojego domu tworząc nietuzinkową aranżację, sprawdź kolekcję sosnowych komód Sklepu Visby. Sosnowe komody Visby stworzone są ze starannie wyselekcjonowanego drewna, z najwyższą dbałością o każdy detal. Dzięki temu charakteryzują się one wieloletnią trwałością, a także odpornością na różnego typu uszkodzenia. Sosnowe komody rozkochają w sobie miłośników ponadczasowych wnętrz. Najważniejszą ich zaletą jest ich oryginalny, estetyczny i elegancki wygląd. Proste w swojej formie, nowoczesne i uniwersalne, świetnie prezentują się w każdej aranżacji wnętrz. Ich pojemne szuflady ukryją w sobie najróżniejsze przedmioty codziennego użytku po które musimy sięgać często. Bezpiecznie też zmagazynują rzeczy, po które sięgamy sporadycznie, jak odzież sezonowa czy dekoracje świąteczne. Sosnowe komody pozwolą utrzymać wnętrze schludnie i stylowo.

Dodatkowe zalety sosnowej komody

Niewiele osób wie, jak dobry wpływ na nasze zdrowie ma drewno sosnowe. W szczególności sosnowe komody poleca się alergikom. Wewnątrz pomieszczeń, z sosnowymi meblami, panuje bezpieczny, naturalny mikroklimat, przyjazny ludzkim płucom, wolny od zanieczyszczeń i chorobotwórczych drobnoustrojów. Olejek eteryczny, zawarty w drewnie sosnowym, wpływa korzystnie na samopoczucie, łagodzi stany zapalne i skutecznie eliminuje stres. Drewno sosnowe ma właściwości higroskopijne – reguluje poziom wilgotności powietrza przez wchłanianie i oddawanie pary wodnej do otoczenia. Meble sosnowe nie elektryzują się, nie przyciągają kurzu ani szkodliwych jonów dodatnich, wytwarzanych przez elektroniczne urządzenia. Sosnowa komoda będzie więc szczególnie pasować do salonu, sypialni czy pokoju dziecka. 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel